Willem staat ook op het hemabehangetje 141 cultuur Kies de mooiste poster van 2011 agenda vrijdag 30 maart 2012 Vier van de 54 ingezonden posters. Linksboven: film Moira van Bo van Scheyen. Rechtsboven: Expositie Wim Hofman 70 jaar bij Galerie De Vier Gemeten in Middelburg. Linksonder: Boerenbioscoop, Hoeve Batenburg in Noordwelle. Rechtsonder: Voorstelling De Rietdekker van Theaterproductie huis Zeelandia. MIDDELBURG - We Hangen!, de jaar lijks verkiezing van de mooiste Zeeuwse poster, telt dit jaar een re cordaantal van 54 inzendingen. Het Zeeuwse publiek kan vanaf vandaag bepalen wie dit jaar als winnaar uit de bus komt. Het is de vijfde editie van We Han gen! Deze wedstrijd is een initia tief van CBK Zeeland (het provin ciale centrum voor beeldende kunst en vormgeving) in samen werking met de Zeeuwse Biblio theek en de PZC. De 54 inzendingen zijn te zien op een tentoonstelling in het gebouw van CBK Zeeland aan de Balans in Middelburg. Deze expositie wordt vanmiddag om 15.00 uur geopend •door Kathrin Ginsberg, directeur van CBK Zeeland, en duurt tot en met 20 april. In deze periode kunnen bezoekers hun favoriete poster kenbaar ma ken. Dat kan door schriftelijk een stem uit te brengen bij CBK Zee land of door digitaal te stemmen Koningin Beatrix onthult vandaag een monument voor Willem I, Prins van Oranje (1533-1584) in de loggia van de Abdij in Mid delburg. Het gaat om twee reliëfs: van Willem van Oranje en zijn derde vrouw Charlotte de Bourbon (1546/1547-1582). Zij hebben in Middelburg gewoond, hun tweede dochter Elisabeth wordt daar geboren. Ter gelegenheid van de onthulling opent het Zeeuws Museum een bescheiden expositie over de opstandige prins onder de ti tel: Willem van Oranje - heerser en huisvader. via de website van de PZC. Ook bij boekhandel De Drukkerij aan de Markt in Middelburg zijn de posters te zien, maar dan gerepro duceerd op allemaal hetzelfde for maat. Daar is eveneens een moge lijkheid om te stemmen. Net als in voorgaande jaren ko men veel inzendingen uit de cultu rele sector. Opvallend is dat dit jaar ook vier filmposters onder de kandidaten zijn: Moira, Circada, Mrs Henderson en Cornelia. De posters worden, behalve door het publiek, ook beoordeeld door een vakjury. De winnaars worden vrijdag 20 april om 12.00 uur be kendgemaakt. Breng ook uw stem uit via www.pzc.nl/poster. De expositie bij CBK Zeeland duurt tot en met 20 april. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 tot 17.00 uur. Zondag 1 april 13.00 tot 17.00 Allegorische voorstelling op Alva in de Nederlanden: Alva op de troon, de 17 Provinciën geketend voor hem, rechts de zwijgende leden van de Staten-Generaal. Collectie Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. BOEKENBLOC PZC-redacteur Jan van Damme blogt over pas verschenen Zeeuwse boe ken: www.pzc.nl/zeelandgeboekt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM Domburg Theater Zeelandia: King sweet King, of de zoete inval. Schuttershof, 20.00 uur Goes Roelof Speelman Poppentheater, voor stelling met thema 'Vrij zijn'. De Levensbron, 19.00 uur Paasconcert jongerenkoor en -combo Nova Melodica en koor Nova Musica. De Hoogte, Populierenstr. 29, 20.00 uur 's-Heer Hendrikskinderen Blijspel Para of Normaal, Toneelvereni ging Heer Hendrik. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Rockcoverband NoPoint treedt op. Café De Oranjeboom, 21.30 uur Kruiningen Joris Linssen Caramba met 'Vuur'. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Musïcalgroep Papillon. Uitverkocht. Spiegeltheater, 20.00 uur Jon van Eerd. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur Finale Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Drum 'n Bass in Your Face! De Spot, 21.00 (zaal open) Hardcoreshow met Amerikaanse band World Of Pain en drie andere bands. Bar American, 21.00 uur Nieuw- en St. Joosland Solotoneel 'Balans' door Jos de Jonge. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziektheater ZOMA 'Het Hemelbed'. Ledeltheater, 20.00 uur Terneuzen Orgelconcert Minne Veldman uit Urk. Grote Kerk Terneuzen, 20.00 uur Luchtmacht Presenteert - Stars For Pla.- net Earth. Scheldetheater, 20.00 uur Optredens King Kool (UK) en Unwan ted Tattoo (B). De Pit, 21.00 uur Vlissingen Amsterdam Baroque Soloists. St. Jacobskerk, 20.00 uur. Opus One: Ollie B. Bommel en Tom Poes in 'De Nieuwe Ijstijd' (8+). Arsenaaltheater, 20.15 uur Jack Rabbit Slim Dee's Honeytones. De Piek, 21.30 uur Zierikzee Voorronde Regioruis. Poppodium Brogum, 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14