Maanden revalidatie na 6 li: inn r99 Gevaar voor bosbrand groot in West-Brabant Zakformaat alvleesklier in de maak De heerlijkheden van de Harz! woensdag 28 maart 2012 door Floor Ligtvoet Voor oud-profvoetbal ler Cees Kornelis (NEC) was het afgelo pen februari, bij een controle in het zieken huis, gelijk raak. Zijn grote vrees werd waarheid. De kunstheup die hij pas twee jaar had en na een lan ge revalidatie had leren te gebrui ken, moest er alweer uit. „Mijn arts was heel resoluut", zegt Korne lis (65). Hij droeg een 'foute heupprothese' van het merk DePuy. „Mijn bot was door de prothese aangetast en op die plek had zich een bacterie genesteld. Het voelde alsof mijn bovenbeen een knietje had ge had." De Gravenaar is niet de enige dra ger van een foute kunstheup. Naar schatting dragen zo'n achtduizend Nederlanders een risicovolle me- taal-op-metaal-heup. Deze prothe se van verschillende fabrikanten zou, zo was ooit de gedachte, lan ger meegaan dan de ouderwetse kunstheup. Hij zou daarom ideaal zijn voor mensen van tegen de zes tig- In de praktijk blijken er echter meer nadelen dan voordelen aan te kleven. Bij het gebruik van de metaal-op-metaalkunstheup kun nen metaaldeeltjes in het bloed te recht komen en de omgeving van de heup gaan ontsteken. Te veel mensen krijgen pijnklachten. Dra gers van deze kunstheup moeten daarom jaarlijks in het ziekenhuis worden gecontroleerd. Is het foute boel, dan moet de prothese er uit. Overigens zijn er ook dragers die Twee weken geleden werd Korne- een andere kunstheup. Zo'n her geen klachten krijgen. lis geopereerd. Inmiddels heeft hij steloperatie gaat er niet zachtzin- BREDA - In het midden en westen van Brabant is een verhoogde kans op natuurbranden. De veilig- -heidsregio heeft code oranje afge kondigd. Dat is het op één na hoogste niveau. Volgens de brand weer is dat bijzonder, zo vroeg in het jaar. Vorig jaar gebeurde dat voor het eerst op 10 april. Omdat er de afgelopen weken wei nig regen is gevallen, zijn de na tuurgebieden erg droog. Als er brand uitbreekt, is de kans groot dat de brand zich snel uitbreidt. De brandweer rukt bij code oranje met extra materieel en personeel uit. De wachttoren op het Belgische deel van de Kalmthoutse Heide is sinds vorige week bezet. Daar wordt de droogte en het brandge vaar in de gaten gehouden. Giste ren werd daar de code afgekon digd. Het midden en westen van Bra bant volgen dan automatisch. AMSTERDAM - Mensen met diabe tes type 1 hoeven over een paar jaar niet meer na te denken of en hoeveel insuline ze moeten inspui ten. Onderzoekers van het Acade misch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam en het bedrijf Inre- da BV hebben een prototype kunstalvleesklier ontwikkeld dat dat zelf meet en bepaalt. Diabetici kunnen daardoor een re delijk normaal leven leiden, aldus de onderzoekers. Het apparaat, dat nu nog de grootte heeft van een aktetas, zal over ongeveer vijf jaar tot zakformaat zijn verkleind. Via een sensor meet het apparaat de bloedsuikerspiegel. Via een klein onderhuids buisje spuit het appa raat zelf hormonen in het lichaam om continu de bloedsuikerspiegel op peil te houden. Nu moeten diabetici nog zelf spui ten als een sensor dat aangeeft. Vol gens de onderzoekers geeft dat vaak problemen. Zo spuiten pa tiënten soms verkeerde hoeveelhe den insuline in of besluiten ze niet of minder te eten om een injectie te voorkomen. Volgens een woordvoerder van het AMC moeten de wetenschappers een compleet nieuw pompje ont wikkelen, dat ook glucagon kan in spuiten om de bloedsuikerspiegel juist te verhogen als dat nodig is. Wereldwijd hebben 285 miljoen mensen diabetes. Ongeveer 10 procent van hen heeft diabetes type 1. !$&nf v daar al 'nS v&e-sf? A ph3TO^* 4-daa^e- More Inc-liKiVe- Wist u dat de Harz een van de mooi ste natuurgebieden van Duitsland is? Rijdt u met een nostalgisch stoomtreintje door bossen en heu vels? U kunt ook heerlijk slenteren door prachtige vakwerkstadjes, zoals Unesco-werelderfgoedsteden Quedlinburg en Goslar. Maar u kunt hier vooral fantastisch wandelen, bijvoorbeeld over de beroemde Hexenstieg. U zult snel begrijpen waarom dit sprookjesachtige wan delpad werd uitgeroepen tot het allermooiste van Duitsland! Uw verblijf U verblijft in aparthotel Friedrich in Friedrichsbrunn. Het hotel heeft o.a. een restaurant panoramacaré, sauna en massages. Uw appartement heeft een woonkamer met televisie en slaapbank, een slaapkamer met een tweepersoonsbed en een badkamer met douche en toilet. Er is een balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, ma*. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 16380 ■ssnaf euro p.p. 4-daagse More Inclusive Duitsland zoek boekcode 16380 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu 1x welkomstdrankje 1x koffie met gebak 1 x wandelroute Friedrichsbrunn entree Heimatmuseum Friedrichs brunn 1x gratis gebruik sauna gratis paikeren Prijzen 01/04-31/10 109 01/11-30/11 99 Kinderkorting (met 2 volbetalen- den op de kamer) 1e kind t/m 11 jaar: gratis 2e kind t/m 11 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: toeris tenbelasting, reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. OS Cees Kornelis en zijn fysiotherapeut Martin Sterk: „Het voelde alsof mijn bovenbeen een knietje had gehad." foto Vincent Jannink/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6