25 Walsoorden verdwijnt beetje eess Polders krijgen een kleurtje viert dt CTwtfi ffletamorfose woensdag 28 maart 2012 OOSTBURG Alle finalisten van Steenworp bekend Na de laatste voorronde in The La ne in Oostburg zijn de finalisten van de Zeeuws-Vlaamse popwed strijd Steenworp bekend. Op 21 april staan in De Pit in Terneuzen de volgende bands op het podium: Bloodshift, Zebrapad, Geert van Oorschot, Stunned Ziggy en The Fictionals. Ze maken onder meer kans op een optreden op Road to Graauwrock en een trofee van kun stenares Naomi Veenhoven. SLUISKIL Bestelbus rijdt na botsing vrouw aan Bij een verkeersongeval op de N252 ter hoogte van Sluiskil is maandag middag een 63-jarige vrouw ge wond geraakt. De vrouw werd, rij dend op het fietspad, geraakt door een bestelbus, die na een botsing met een aanhangwagen van een voor hem rijdende auto van de weg raakte. De bus werd bestuurd door een 24-jarige Terneuzenaar, de auto met aanhanger door een 52-jarige man uit die plaats. De vrouw brak een arm en een been. TERNEUZEN PvdA wil dat Boerma afziet van bonus De PvdA-fractie van Terneuzen is het oneens met de vertrekbonus van 1,3 miljoen euro voor ex-direc teur Peter Boerma van Delta. Raadslid Wim ten Hoor noemt die 'schandalig en buiten alle propor ties', zeker nu veel Deltaklanten pgj, m van kun oorschot niet of met J mede-aandeelhouders en Boerma over te brengen. mobilisten en fietsers hun weg moesten vinden. Dat is straks verleden tijd. Voor fietsers en voetgangers wordt een alternatieve route over de dijk en langs de haven aangelegd in het ka der van de dijkversterking. Met één kanttekening: wel oppassen voor hoogwater. De wegafsluiting is vervelender De weg over het terrein van betonfabriek Bleijko kan worden afgesloten, dat is wel zo veilig voor Austin Lion van jachten- bouwer en -staller Tradewind Yachts aan de Walsoordensestraat. Hij rijdt zijn schepen van en naar de haven via de Mariadijk. „Ik kan wel begrijpen dat ze die weg afslui ten", toont hij begrip, al moet hij door allerlei verwikkelingen zelf een nieuwe weg naar de haven aanleggen. „Ik kan in elk geval nog uit de voeten." Austin moet weer aan de slag. Zijn klanten willen hun jacht snel in het water hebben. „Vorig jaar is de zomer bijna hele maal verregend. Ze willen van het mooie voorjaar genieten. Geef ze eens ongelijk." Terug naar de haven waar één bin nenschip ligt afgemeerd, waar schijnlijk voor Bleijko. Eén van de eerste klussen die de aannemer wacht begin april, is de sloop van de 'oude' havenmeesterswoning. Dat zal geen gemis zijn. De wo ning is een onooglijk jaren zeven tig-ontwerp. De dijkversterking is overigens geen groot werk, van slechts 830 meter. Opvallend onderdeel is de verhoging van de weg vanaf de ha venmeesterswoning tot het einde van de Havenstraat, om te voorko men dat die weg nog onderloopt. De grasdijk wordt verder versterkt met open steenasfalt, waarover weer een laag grond met gras komt. Als extraatje wordt een voor mindervaliden toegankelijke dijk- oprit gemaakt. Voetgangers en fiet sers kunnen daar eveneens van profiteren. Met name voor rolstoe lers en fietsers wordt ook een deel van de kasseienbestrating op de ha ven geasfalteerd. Het zal van de ha ven van Walsoorden geen toeris tische attractie maken; het blijft - in de woorden van Walter de Klerk - in de eerste plaats een werkhaven. TERNEUZEN Stomacontactmiddag in het Rivierenhuis Stichting het Steunpunt-houdt van daag in het Rivierenhuis in de IJs- selstraat in Terneuzen een stoma contactmiddag. Die is bedoeld voor stomadragers en hun familie. Zij kunnen op een informele ma nier met lotgenoten in contact ko men en er kunnen tips worden uit gewisseld. Een stomaverpleegkun- dige beantwoordt eventuele vra gen. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gym nastiek, volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 9.00 uur: Biljarten, biljartles, jeu de boules; 09.00 uur: Recreatief volksdan sen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint vanaf 12 jaar; 19.30 uur: Meetpoint vanaf 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop schilderen/ tekenen; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stoma contactmid dag; VOGELWAARDE Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. KOEWACHT - Aangemoedigd door een strak zonnetje trekt de Zeeuws-Vlaamse polder op verschillende plekken haar voorjaarskleding aan. Zoals in de Axelsestraat in Koewacht, waar Henk van Damme het plas tic weghaalt om de bloeiende tulpen alle ruimte te geven. „Tien dagen eer der dan normaal, vooral door de voorjaarszon." foto Camile Schelstraete Blik op de haven Walsoorden, waar binnenkort de dijkversterking begint. foto Mark Neelemans Incl. slopen oude badkamer, m| designradiator, accessoires, douche, inbouwreservoir mei •f'1 wandcloset, wastafel en (wand-en vloer} tegels. Vraag.naar de voorwaarden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69