Studie doortrekken Laan van Othene SP hekelt gedrag ambtenaren Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN Zo'n stok wil ik ook wel hebben Brainstormen over toekomst Koewacht WOENSDAG 28 maart 2012 21 PZC Kerk werd modern gefinancierd 22 en 23 Provincie vindt wel dat gemeente Terneuzen het initiatief moet nemen door Wout Bareman terneuzen - De provincie wil best meedenken met de gemeente Ter neuzen over de aansluiting van de Laan van Othene in Terneli- zen-oost op de provinciale weg Terneuzen-Zaamslag (N290). Maar dan moet de gemeente wel het voortouw nemen. De duizenden bewoners van nieuwbouwwijk Othene pleiten al jaren voor de zuidelijke ontslui ting, die de wijk direct verbindt met de Sluiskiltunnel, Westerschel- detunnel en Tractaatweg. Verkeers wethouder Co van Schaik kaartte de kwestie bij herhaling aan bij de provincie. Dat gebeurde ook in het kader van gesprekken over filevor ming bij het sluizencomplex. Over de wijze van ontsluiten waren ge meente en provincie het niet eens. De gemeente wilde een parallel weg tussen Terneuzen en Zaam- slag om op die manier sluipver- keer via de wijk te voorkomen, de provincie wilde een directe ontslui ting met een rotonde. Vorig jaar nog schaarde een raadsmeerder- heid zich achter een motie van de WD, waarin de provincie drin gend werd gevraagd uiterlijk in 2014 knopen door te hakken. Gisteren besloten Gedeputeerde Staten mee te werken, mits Ter neuzen 'in alle gevallen' het initia tief neemt. En, wordt er in een brief die gisteren de deur uitging, opgemerkt: „Gelet op de wens van de gemeente om een en ander in 2014 te hebben gerealiseerd, is een spoedige start gewenst." 'Middel burg' verwacht van de gemeente, naast de resultaten van een ver- keersonderzoek, ook een voorstel over de financiering. Terneuzen heeft voor het project een kleine vier miljoen euro op de plank liggen, een belangrijk deel af komstig uit de grondexploitatie. Van Schaik: „We blijven - in ver band met dreigend sluipverkeer - voorstander van de aanleg van de ontsluiting via een parallelweg, zo als daar in het vroegere verkeers- project de Ruit ook sprake van was. Toen de provincie dat stuk weg - de vroegere N61 - overnam van Rijkswaterstaat, verhuisde het parallelplan mee. Van Schaik vindt dat 'Middelburg' daarvoor ook geld op tafel moet leggen. Planologisch stuit de doortrekking van de Laan niet op problemen. TERNEUZEN - Ze schrikt er zelf van, de leer kracht van groep zeven van basisschool Op de Hoogte in Terneuzen. Tineke Vos van de die renambulance heeft net een vangstok gede monstreerd bij één van de leerlingen, bij Ma- rijn van Kasteren (foto). „Zo'n stok wil ik ook wel hebben", roept de onderwijzeres spon taan en niet echt gemeend. Haar leerlingen lij ken het niet eens te hebben gehoord. Zo aan dachtig luisteren ze naar Tineke en haar colle ga Nenny Smeenk. De dierenambulance is op bezoek in het kader van de 'week van de die ren' van de basisschool. „Moet u ook vaak 's nachts weg?", wil één van de kinderen weten. Tineke heeft net een ervaring achter de rug. „Een poes moest deze week bevallen. Vier kleintjes kreeg die. De moeder vond er twee niet zo leuk, die zijn dood. Voor de andere twee zorg ik. Om de twee uur moeten ze eten hebben, ook 's nachts." De scholieren zijn onder de indruk. 'Oooo', roepen ze als Ti neke het over de dode katjes heeft. Ze mogen terug de klas in, later krijgen ze nog les over de dierenbescherming. foto Mark Neelemans Ï38KSS5555Ï555S5S5 KOEWACHT - Koewacht blikt met een facebookpagina vooruit naar 2030. Allerlei nieuwsberichten uit dat jaar staan erop, waar inwoners hun eigen ideeën bij kunnen plaat sen. Initiatiefnemer is Bart van Remor- tel uit Koewacht. Hij wil met zijn actie Koewachtenaren aanzetten om na te denken over de toekomst van hun dorp. Het idee lijkt aan te slaan. In enkele dagen zijn er 47 aanmeldingen op de pagina. Het mes snijdt aan twee kanten, aldus Van Remortel. „De gemeente wil graag nieuwe initiatieven om dor pen leefbaar te houden. De face bookpagina (www.face- book.com/koewacht 2030) biedt daarvoor een platform." De dorps raad Koewacht maakte overigens vorig jaar al een toekomstvisie op basis van een enquête in Neder lands en Belgisch Koewacht. door Romain van Damme HULST - Werkzoekenden in de ge meente Hulst zijn niet te spreken over de houding van de ambtena ren en re-integratiemedewerkers van die gemeente. Volgens de SP hebben de werkzoekenden soms het idee dat ze als misdadigers wor den gezien. „Al enkele jaren komen er bij ons regelmatig klachten bin nen van mensen die zich storen aan de starre houding van de amb tenaren", zegt SP'er Mildred van der Poorten. „Als adviseur sociale voorzieningen vang ik wel eens wat op. We hebben niet bepaald het idee dat het om incidenten gaat. We krijgen regelmatig klach ten en bovendien, één klacht is al te veel." Goede begeleiding die uit mondt in een passende baan of goe de scholing, ontbreekt. Om de men sen een klankbord te geven, heeft de SP Hulst op haar website een meldpunt geopend. Wethouder Frank van Driessche (sociale zaken) zegt het door de SP geschetste beeld niet te herkennen. „Vorig jaar hebben we 133 mensen bemiddeld en twee klachten gekre gen. Dit jaar hebben we één klacht gekregen. Dat valt dus wel mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65