Interesse FRICANDEAU/ROLlADE@ RUNDERBIEFSTUK Wetenschapper die ook nog goed kan vertellen vt ert:ief^e Stadlander en Schutse slaan de handen ineen Toekomst I/knot WUnol/H.O.H. titHMI ME KOGELBIEFSTUK 3." SHOARMA 3P 1K8 metamorfose woensdag 28 maart 2012 THOLEN - Woningcorporatie Stad lander en zorginstelling De Schut se hebben een intentieovereen komst getekend yoor de bouw van een appartementencomplex in het plan Vestetuin in Tholen. Stadlander zal deze appartemen ten verhuren aan De Schutse, die ze vervolgens weer doorverhuurt aan mensen van de gereformeerde gemeenten die zorg nodig hebben. De appartementen komen boven de toekomstige supermarkten. Ze worden gebouwd in twee blokken en een centrale ruimte. De Schutse is door een commissie van kerken van de gereformeerde gemeente in Tholen geselecteerd als de aanbieder van zorg in de toe komstige appartementen. Veel mensen hebben inmiddels interes se getoond om er te gaan wonen. WAARDE D'n Bogerd loopt voor doofstomme Ghanees Openbare basisischool D'n Bogerd sluit morgen, donderdag, het pro ject De Kunst van... af met een sponsorloop. De kinderen laten zich sponsorren voor een arme doofstomme jongen in Ghana en voor leuke dingen in de school. De loop begint om 18.00 uur. 's-GRAVENPOLDER Boerderijenlezing bij Groei en Bloei Gerard en Joke Smallegange, des kundigen op het gebied van boerde rijen in Zeeland, houden morgena vond, donderdag, een lezing voor de afdeling Goes en omstreken van Groei en Bloei. Dat gebeurt vanaf 20.30 uur in het dorpshuis in 's-Gra- venpolder. Toegang 6 euro. WEMEEDINGE Praten over en zingen uit Nieuwe Liedboek Ds Nico Vlaming spreekt morgen, donderdag, over het Nieuwe Lied boek voor de Kerken, dat opnieuw vernieuwd wordt. In de Maartens kerk in Wemeldinge zal ook wor den gezongen onder leiding van Stoffelien Cool en organist Gerard Boerke. Aanvang 20 uur. Senior-wetenschapper Matthijs Ruitenbeek in het laboratorium van Dow Benelux in Terneuzen. foto Mark Neelemans National Geographic ont- Matthijs werkte eerder bij DSM en leent er zijn bestaan aan, Sabic in Sittard-Geleen. Hij is aan wetenschappers die sinds januari 2009 actief bij Dow op een begrijpelijke manier kun- Benelux als senior-wetenschapper, nen vertellen waarmee ze bezig Dow doet fundamenteel onder zijn. Matthijs Ruitenbeek (40) uit zoek in samenwerking met univer- Terneuzen is zo'n wetenschapper, siteiten, met de restrictie dat het De in Utrecht opgeleide chemicus ook iets bruikbaars moet opleve- is in staat in lekentaal duidelijk te ren. Wel steeds in het besef dat de maken wat hij en zijn collega's aan kosten voor de baat gaan. „Aan het doen zijn. mijn project werken zo'n twaalf mensen, van wie zeven a acht in 'groene' plastics. Op zich bestaan Terneuzen", vertelt Matthijs. die al, maar niet van dezelfde sa- Van jongs af aan is de senior-on- menstelling als 'gewone' plastics, derzoeker van Dow naar eigen zeg- Sommige popfestivals die duur- gen vooral geïnteresseerd in het zaamheid hoog in het vaandel 'waarom'van allerlei dingen. „Dat schrijven, gebruiken bekertjes van is de rode draad in mijn leven." 'groene' plastics. Die vergaan na Het komt daarom mooi uit dat hij verloop van tijd. Matthijs: „Maar met zijn chemische opleiding als niemand wil natuurlijk shampoo basis een zoektocht mag onderne- of tandpasta in een verpakking die men naar de ontwikkeling van vanzelf oplost." De verpakkingsindustrie heeft al interesse getoond voor het gebruik van plastics geproduceerd uit groene grondstoffenomdat hun klanten hier steeds vaker naar vragen, verklaart Dow-onderzoeker Matthijs Ruitenbeek. Het zal waarschijnlijk nog wel zo'n tien jaar duren voordat de productie van 'gewone' plastics uit groe ne grondstoffen op grotere schaal plaatsvindt In 2030 moet 20 a 30 procent van de productie uit biomassa komen, zo is de ambitie van de industrie. GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 11.50 bij afname van 3kg pervers vleessoort excL redames I Pn> en tekstfouten voorbehouden I Incl. slopen oude badkamer, designradiator, accessoires, i::TS douche, inbouwreservoir met wandclosef, wastafel en (wand- en vloer) tegels, sVraag naar dé voorwaarden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63