Casthuis A Meer vrijheid van bewegen voor dementerenden Vlissingen stelt besluit over cruisekade uit Motorrijder rijdt door na aanrijden jongen (11) Goes €264.250,- v.o.n.* woensdag 28 maart 2012 23 In de tuin van het Casthuis aan de Oostsingel staat tot en met 2015 tijdelijke behui zing voor een deel van de Ter Weelbewoners van Coes-Zuid. De bewoonster van het appartement dat er het dichtst bij ligtwoont nu op de bovenste etage. WWW.DESCHANSTUINSC Sinonbor(jsewi3cj 6 •<1661 RJ Halsteren Tol.: 0184 - S88 418 Fax. 0164 - 687 646 Het restaurant (links) met het opgedoekte zonneterras; rechts de tijdelijke huisvesting. Directeur Coby Traas wil het terras naar links verleggen. foto Marcelle Davidse GOES - Zorggroep Ter Weel maakt de komende vijf jaar een groot schalige vernieuwingsslag: op alle locaties,"behalve bij Moerzicht in Yerseke, gaat gesloopt en her bouwd worden. De slag begint nu met de vernieu wing van Sint Maarten in de Groe en de verpleegafdelingen, onder meer voor mensen die demente ren. „We moeten berekend zijn op zwaardere zorg in de komende ja ren. De verpleeghuizen in Goes en Krabbendijke waar mensen nu VLISSINGEN - Het besluit over de cruisekade in de Buitenhaven in Vlissingen is uitgesteld. Het college van B en W moet nog zo veel din gen aanpassen en vragen van de gemeenteraad beantwoorden, dat het niet lukt om al in april een be sluit te nemen, bleek gisteravond in de commissie ruimte. Het be drijf Vesta vroeg daar om aandacht voor zijn positie. Vesta maakt net als Finsa gebruik van de kade waar op de gemeente cruiseschepen wil laten afmeren. Met Finsa heeft de gemeente overeenstemming, maar met Vesta is nooit gesproken. Wet houder Jacques Damen zegde toe met Vesta in gesprek te gaan. nog op tweepersoonskamers sla pen, worden verbouwd zodat elke bewoner een eigen zit-slaapkamer heeft. „Het is niet meer van deze tijd dat mensen hun slaapkamer moeten delen. Je wilt als familie ook wel eens in eigen kring met el kaar praten." In het hoofdgebouw van Ter Weel in Goes wordt de gesloten binnen tuin geofferd om-twee extra huis kamers te bouwen, zodat de bewo ners kunnen worden verdeeld in tien groepen. De bovenverdieping krijgt een balkon aan tuinzijde, de begane grond een tuinkamer. Traas wü de traditionele, gesloten zorg voor dementerenden verande ren in een zorg die veiligheid maar meer bewegingsvrijheid biedt aan de patiënten. „Veel van deze men sen hebben een drang om rond te lopen. Waarom zou. je hen die vrij heid overdag niet gunnen? In plaats van mensen op het eigen stukje van de afdeling te houden, kun je ze vrij laten bewegen. Waar om zouden ze niet hun koffie drin ken in de huiskamer van de bu ren? Of in de tuin wandelen? 's Avonds geleid je de mensen dan weer naar hun eigen plek." Om te voorkomen dat mensen bui ten het terrein dwalen, kunnen elektronische en digitale snufjes worden ingezet. Rond het nieuwe zonneterras tussen het Groerestau- rant en de noodbouw wil Traas een groene haag hebben. „Ik ben tegen hekken. Zo'n halfhoge haag is echt voldoende om mensen te gen te houden." GOES - Een elfjarige jongen uit Goes is dinsdagmiddag licht ge wond geraakt nadat hij tijdens het oversteken was geschept door een motor. Dat gebeurde op een zebra pad op de Troelstralaan. In plaats van te stoppen gaf de motorrijder gas en reed er vandoor. Bij onder zoek in het ziekenhuis bleken de verwondingen van de jongen mee te vallen. Een getuige meldde dat het ging om een zwarte Kawasaki, in het kenteken zit mogelijk de combinatie MR-..-09. De bestuur der droeg zwarte kleding en een zwarte helm. Wie meer informa tie over deze aanrijding heeft kan bellen met 0900-8844. WISSENKERKE Leerlingen schonen hun schoolpleinen op Basisschool het Stelleplankier in Colijnsplaat en basisschool De Vliete in Wissenkerke houden don derdag een zwerfvuilactie. Zo'n 130 leerlingen zamelen rond het schoolgebouw slingerend afval in. Wethouder Van der Maas neemt de oogst van de leerlingen van De Vliete om 11.30 uur in ont vangst op het schoolplein. Deze ac tie vindt plaats naar aanleiding van de Landelijke Opschoondag van Stichting Nederland Schoon. De ge meente steunt de actie met afval bakken, handschoenen en hesjes. COLIJNSPLAAT Kinderen showen in Cleijenborch kleding Kinderen van 2 tot 9 jaar lopen van daag, woensdag, een kinderkleding- modeshow in zorgcentrum Cleijen borch in Colijnsplaat De kinderkle dingwinkel Kaais kleedt de model len op de catwalk aan met de zo mercollectie. Voor en na de show, die van 14.30 tot 15.30 uur duurt, wordt er kleding verkocht. De toe gang is gratis. SINT-MAARTENSDIJK Kinderen knutselen bij Leger des Heils Vandaag, woensdag, houdt het Le ger des Heils samen met het Jeugd werk Tholen een knutselmiddag voor de jeugd in het dienstencen trum van het Leger in de Radda Bamenstraat in Sint-Maartensdijk. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen van 14.30 tot 16.30 uur sleu telhangers en armbanden maken. GOES Inleiding tot social media voor leken Voor wie nu ook weieens wü we ten waar het over gaat als er over app's en QR-codes wordt gespro ken, over twitter, facebook, smart- phones en hyves, wordt vandaag twee keer uitleg gegeven in het au ditorium van het Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes. Bij eenkomsten beginnen om 15.00 en om 19.00 uur. Deelname 10 euro. GOES Gesprek over geloven zonder dogma's De Raad van Kerken in Goes houdt vanavond, woensdag, een gespreks- avond over geloven zonder dog ma's in de doopsgezinde kerk in Goes. Predikante Leuny de Kam leidt het thema in en stelt zich de vraag of de bijbel voldoende toerei kend is om het geloof door te ge ven. Zijn er, met andere woorden, ge loofsbelijdenissen en dogma's no dig ter verduidelijking? De bijeen komst begint 19.45 uur. KOOP NU DE LAATSTE MET 10.000,- KORTING! Riante 2A1 kap met garage Direct beschikbaar! Langhors 18 in Kapelle «n - 12.00 "ur Incl. korting, geldig t/m 31 maart 2012 ontwikkeling: verkoop: éfrCUS Tel. 0113-57 31 00 A/ej www.neeskens.com WIJ KOPEN UW HUIDIGE WONING, vraag naar de mogelijkheden. www.woneninzuidhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61