Inschikken de minst slechte oplossing 221 zeeland Oude bomen Nieuwe huisartsenpost tegen ziekenhuis aar 'Kortere openingstijden raken bijna niemand' 's-Heer Arendskerke telt vooral zijn zegeningen in opzet voor dorpspian 39 fietswrakken verwijderd Direct wonen in Veerhaven Kruiningen woensdag 28 maart 2012 KRUININGEN - Bij een opruimactie op de stations van Kruiningen-Yer- seke, Krabbendijke en Ril- land-Bath zijn dinsdagmorgen 39 fietswrakken opgeruimd. Dat meldt de buitengewoon opspo ringsambtenaar (BOA). „Het is een aanzienlijke hoeveelheid, ter wijl we de weesfietsen toch heb ben laten staan", zegt hij. Op 14 april van 9.00 tot 11.00 uur kun nen de fietsen worden bekeken in de milieustraat van Kruiningen. ÏÜRSSS®aSJÖ5SS>5J5SSS5S GOES - Eind mei is de nieuwe huis artsenpost bij het ziekenhuis in Goes klaar. De post komt in een nieuw gebouw: de oude tijdelijke ruimten waren versleten. Straks kunnen patiënten vanuit de huisartsenpost naar het zieken huis, vertelt Ruud Münstermann, directeur van Huisartsenpost. „En dat is een hele verbetering. Het oude gebouw lag een meter onder het niveau van het ziekenhuis. Bo vendien moesten patiënten langs buiten." De verbinding is belang rijk: veel patiënten worden voor onderzoek of verdere behandeling door de huisarts doorgestuurd naar het ziekenhuis." Tot begin dit jaar zat de huisartsen post in tijdelijke eenheden. Die stonden er al sinds 2000. „We krij gen ruimtes die er veel netter net ter zien. In de oude gebouwen had den we problemen met vocht en met tocht." De huisartsenpost be zet straks de begane grond van de nieuwbouw. Het ziekenhuis ge bruikt de verdieping als kantoor ruimte. In Vlissingen verhuist de huisart senpost eind april naar een ruimte binnen het ziekenhuis aan de Kou- dekerkseweg. De tijdelijke huisves ting daar verdwijnt. In het zieken huis is veel ruimte beschikbaar doordat een aantal afdelingen zijn verhuisd naar het Admiraal De Ruyterziekenhuis in Goes. Op ter mijn verhuist de huisartsenpost mee naar het nieuw te bouwen zie kenhuis bij Middelburg. Oude bomen verplant je nietis het gezegde; maar veel zorginstellingen en woningcorpo raties staan nu voor de taak hun huidige oudere bewoners minstens twee verhuizingen aan te doen omdat zorgcentra met te kleine leefruimten en liften niet meer voldoen. Inschikken en aanpassen en het zoet nemen met het zuur: de be woners van huis Sint Maarten in de Groe en het Gasthuis van Ter Weel mopperen over de nieuw- bouwoverlast. Directeur Coby Traas: „We kozen de minst slech te van alle oplossingen." door Claudia Sondervan Het is schokkend als je 'op hoge leeftijd twee keer moet ver huizen terwijl je dacht je laatste stek gevonden te hebben. Al is de nieu we badkamer eens zo groot, krijg je een eigen kamer en een woonka mer; de onrust en onzekerheid we gen zwaar: 't zal toch niet al mijn tijd duren? Als ouderen tijdelijjk moeten ver huizen, dan liefst zo dicht moge lijk bij de oude stek als kan, is de ervaring. Dat was voor Ter Weel aan de Kloetingseweg en de Oost singel passen en meten en inschik ken. „We hebben echt gekozen voor de minst slechte van alle mo gelijke oplossingen", zegt directeur Coby Traas. „We konden de tijde lijke bouw hier deels in de grond verzinken, zodat de appartemen ten er overheen kijken. Maar bij het Gasthuis moest de bouw tach tig centimeter hoog staan door ver vuilde grond. De tijdelijke behui zing is nieuw geplaatst, maar we huren het. Dat kost ons, voor bei de locaties, een miljoen euro." „We overwogen even om het leeg staande Vredelust in Yerseke te ge bruiken. Maar dat staat al twee jaar leeg, mensen zouden daar in comfort achteruit gaan. Bovendien is het verplaatsen van dementeren den naar een nieuwe omgeving geen optie. Nu gaan de bewoners er in de tijdelijke appartementen direct op vooruit: een eigen slaap kamer." De huidige bewoners van De Groe hoeven niet tussentijds te verhui zen: zij kunnen in 2015 in een keer over naar de nieuwbouw. Tot dan is het inschikken en aanpassen door het noodgebouw voor de te verbouwen verpleegafdelingen. „Maar met de extra activiteiten in het restaurant van Ter Weel in plaats van het restaurant van De Groe zullen bewoners dat accepte ren", denkt Traas: De omwonenden van de nieuw bouw in Goes-Zuid kregen maan dagavond een indruk te zien van het nieuwe overbuurpand. Twaalf jaar na de sloop van de oude wo ninkjes en lang na het afblazen van het Bouwfondsplan komen er nu vier bouwlagen met 63 apparte menten, seniorenfitness en een grandcafé. Traas verwacht dat de kleinere bouwmassa - 'we zijn bin nen de afmetingen van de vorige bouwvergunning gebleven' - en de parktuin de bouw acceptabel ma ken voor de omwonenden. „Bo vendien zijn veel van de buurtge noten mogelijk onze toekomstige bewoners." ZIERIKZEE - Wmo-pashouders in de Oosterschelderegio kunnen van af 1 augustus niet meer na 23.00 uur gebruik maken van de regio taxi. In combinatie met een alge mene verhoging van de kilometer tarieven willen de zeven gemeen ten rondom de Oosterschelde be zuinigen op het taxivervoer voor ouderen en zieken. Nu kan nog tot middernacht een taxi worden gebeld. Volgens Leo Kosten, bestuursvoorzitter van Sa- menwerkingsverband Welzijns zorg Oosterschelderegio (SMWO), wordt daar amper gebruik van ge maakt. „Dagelijks maken maar één of twee mensen na 23.00 uur ge bruik van die dienst, terwijl er zes chauffeurs klaar staan. We raken bijna niemand." De verhoging van de tarieven zal wel door alle gebruikers worden gevoeld. Het kilometertarief gaat van 18 naar 25 cent; het instapta- rief van 67 cent naar 1,10 euro. svs«K:S5®5mmsmsissesemm door Mieke van der Jagt 'S-HEER ARENDSKERKE - De inwo ners van 's-Heer Arendskerke zijn gisteravond begonnen aan een dorpsplan. Zo'n zeventig mensen kwamen op uitnodiging van de stichting Over legorgaan 's-Heer Arendskerke naar het dorpshuis om, voor de eerste keer nog aangestuurd door de gemeente Goes, vast te stellen wat ze in de toekomst met het dorp willen. Het kwam vooral neer op het tellen van de zegenin gen. Zo vinden de inwoners het behoud van de school erg belang rijk en ook het behoud van de huisarts, de apotheek en de para medische diensten. De aanwezig heid van een winkel wordt hogelijk gewaardeerd en ook de woonomgeving in het algemeen scoort hoog. Bij het benoemen van alle zaken die het koesteren meer dan waard zijn moest ook worden aangege ven wie zich daarvoor moet inzet ten. In veel gevallen zijn dat de be woners zelf, maar er zijn toch ook belangrijke wensen waarvoor de hulp van de gemeente en andere partners nodig is. Zo willen de inwoners graag de si tuatie op de Torenring, het mooie hart van het dorp, verbeteren. Be langrijk vinden de Arendskerkenaren ook de bouw van starterswoningen op het dorp en de sociale samenhang, waar over iedereen overigens dik tevre den is, zou nog kunnen winnen bij een vacaturebank voor vrijwilli gerswerk. Verder willen de dorps bewoners in werkgroepen een op lossing zoeken voor langdurig leeg staande woningen. Een flinke groep die collectief wil werken aan zonne-energie wordt op zijn wen ken bediend door een actie die Zeeuwind binnekort start. De ver vulling van een wens voor activi teiten voor alle leeftijden zal ook uit het dorp zelf moeten komen. TE KOOP Breitnerstraat 30 te Goes van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer Informatie of i een afspraak bel: 06-30464183; Het nieuwe De Groe met de hoofdentree vanaf de Beukenstraat; links het Laantje van Westdorp. impressie Archikon vrijstaande woningen tweekappers koop- en huurappartementen penthouses Bezoek het verkoopinformatiecentrum op locatie of bel 011§- 623 100. i up luiaiie p— /V ^Veerhaven www.thuisinveerhaven.nl f ...üw thuishaven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60