van grijs met stippen 51 binne voedt kans op recidive' weekendcompany0 Helft van werk Diederik Stapel was frauduleus Vamdl&as macu<tüoia 3-daagse Minicruise Newcastle! woensdag 28 maart 2012 deeld voor zeden- en geweldsmis drijven. Zedendelinquenten zon der tbs komen ook in aanmerking voor deze maatregel. De vraag is echter of het voorstel niet te vaag is geformuleerd. Kun nen op deze manier ook mensen met een relatief licht seksueel mis drijf voor de rest van hun leven worden gevolgd? Volgens de woordvoerder van Fred Teeven is de wettelijke formulering ade quaat. „In het wetsvoorstel staat precies om welke zedenmisdrijven het gaat. En dan hebben we het over kinderporno, verkrachting en mensenhandel." Tegenstanders van de wetswijzi ging, zoals advocaten - die vaak de verdediging doen voor tbs'ers -, hebben kritisch gereageerd. Vol gens advocaat Job Knoester begin nen de verhoudingen zoek te ra ken in dit soort zaken. Zelf verte genwoordigt hij veel mensen die tbs hebben gekregen. „Ik had on langs nog een cliënt die na vijftien jaar tbs is vrijgekomen. Hij had een tasje geroofd. Daar maakte de rechter 'diefstal met geweld' van. Verder kreeg mijn cliënt ook tbs. Met deze nieuwe wet kun je dan levenslang gevolgd worden voor iets als een tasjesroof Dat is een straf die niet meer in verhouding staat tot het misdrijf." Velen twijfelen eraan of de wets wijziging de samenleving daadwer kelijk veiliger maakt. Integendeel, beweren critici. Volgens Knoester is de kans op herhaling nadat de gevangenisstraf is afgelopen veel groter bij 'normale' daders dan bij mensen die behandeld zijn in een tbs-kliniek. „Daarom zou het heel slecht zijn als deze wet wordt door gevoerd. Want verdachten zullen daarom steeds meer weigeren psy chisch onderzocht te worden. Dan wordt het moeilijk voor rechters gedragsstoornissen vast te stellen. Dus dan worden zulke daders ver oordeeld tot een normale gevange nisstraf zonder behandeling, met een grotere kans op recidive tot ge- volg." zie omize website:binnenland Reclassering blij met plan tot verlengd toezicht Het veelbesproken statiegeldplan van staatssecretaris Atsma (Milieu) lijkt in de Tweede Kamer omarmd te worden door een meerderheid. Onderdeel van het plan is afschaf fen van statiegeld op PET-flessen. Het afschaffen van het systeem zou een flinke kostenbesparing kun nen betekenen voor bedrijven. Maar Atsma stelt dat bedrijven in het nieuwe systeem wel verplich tingen over het hergebruik van kunststof moeten nakomen. Het hergebruik moet naar 52 procent. Bewindvoerder Jan Dingemans van de noodlijdende boekenketen Selexyz heeft goede hoop dat de boekwinkels overeind blijven. De salarissen van al het winkelperso neel in de 15 vestigingen van Se lexyz zijn gisteren betaald. Met de bank heeft Dingemans overeen stemming bereikt over financie ring voor de korte termijn. ABN Amro en het Centraal Boekhuis hebben vertrouwen in een goede afloop. Het hoofdkantoor van Se lexyz is vandaag failliet verklaard. DEN HAAG Nederlandse F-16's gooien bommen af DEN HAAG Leers wil uitleg van burgemeester Boot Twee Nederlandse F-16's hebben zaterdag in het westen van Afgha nistan bommen afgeworpen om een aanval van Afghaanse opstan delingen op een Italiaanse legerba sis te stoppen. Het was de eerste keer dat de gevechtsvliegtuigen wa pens hebben ingezet sinds ze in Mazar-e-Sharif in het noorden van het land zijn gestationeerd. De ba sis werd door opstandelingen be schoten met mortiergranaten. Een Italiaanse militair kwam om het le ven. Vijf anderen raakten gewond. Minister Leers. (Immigratie en Asiel) roept burgemeester Els Boot van Giessenlanden op het matje, omdat ze de politie verbiedt mee te werken aan de uitzetting van een asielzoeker. Volgens de burge meester kunnen zijn vrouw en kin deren niet zonder hem. Maar Leers wil de 45-jarige Afghaanse vluchte ling geen verblijfsvergunning ge ven omdat hij wordt verdacht van oorlogsmisdaden. Hij wees Boot er al eerder op dat de vreemdelingen politie onder zijn gezag staat DEN HAAG Goede hoop voor boekwinkels Selexyz heid van 20 cm per uur. Hij komt vandaag aan. De molen wordt terug geplaatst nadat de plek waar hij stond vijf meter is verhoogd, zodat hij ook wind kan vangen als de ge plande hoogbouw rond de plek is gerealiseerd. Een dergelijke verplaat sing is nog niet eerder voorgeko men. - foto Cees Baars geen trend in Nederland de vitrine zien, moeten ze het niet. Het lijkt wel op het asfalt in de straat." Inspiratie komt uit Ja pan. Het ijs. is gemaakt van zwarte sesam en smaakt nog lekker ook. Een lepeltje met wasabi-ijs komt langs. Het is gemengd met melk, waardoor het gifgroen is verdwe nen. Een lichte tinteling gaat over de tong. „Ik vind het niks", zegt Mario. Het ijs is populair bij Japan se restaurants waar hij aan levert. Enthousiast geeft ijsmeester Mario een kijkje in de keuken. Tonnetjes hazelnotenpasta, manden met ver se walnoten. Zijn ijs is gemaakt van natuurlijke producten. De uitzonderlijke ijssmaken vor men voorlopig nog geen trend in Nederland, zegt Giuseppe Paparo. Hij levert ambachtelijk Italiaans schepijs aan salons in Nederland. Ijs van rode wijn of basilicum vind je vrijwel alleen als nagerecht in exclusieve restaurants. Paparo: „Die aparte smaken worden mond- jesmaat verkocht. Mensen willen terug naar de geijkte smaken, maar dan puur natuur." Mario zet dus een trend voor de komende jaren met zijn natuurijs. Toch blijft hij volop experimente ren. Hij is trots op zijn nieuwste re cept: dadelijs. „In de Koran staat dat het een heilige vrucht is, ten minste, dat zeggen Turken die hier komen. Het is erg populair." Maar nee, vis-ijs heeft hij niet. „Dat hebben ze daar in Utrecht", Mario maakt een wegwerpgebaar, wendt zijn hoofd af „met een ha rinkje erbij! Ik vind het niks." Waar komen al die rare smaakjes toch vandaan? Mario's vrouw Ma ria kent het antwootd wel: „Men sen willen alsmaar meer. Kokos door de vanille of aardbei met kaas. Het wordt steeds gekker." TILBURG - Twaalf van de twintig publicaties van de Tilburgse hoog leraar Diederik Stapel waren frau duleus, alsmede Stapels bijdragen aan drie dissertaties. De Commis sie Levelt publiceerde gisteren de eerste resultaten van het detailon derzoek naar de fraude, die vorig jaar september in Tilburg aan het licht kwam. In april worden de on derzoeksresultaten van Stapels pe riode aan de Universiteit van Am sterdam (UvA) en Groningen (RUG) verwacht. Deze zomer volgt het eindrapport. De Commissie Levelt windt er geen doekjes om. Ze gebruikt in haar conclusie woorden als: opval lende eigenaardigheden, verdachte onregelmatigheden, extreem on waarschijnlijk, vergaand ongeloof waardig, hoogst onwaarschijnlijk. Stapel had een reeks aan mede-au teurs die zich baseerden op zijn on derzoek. Zij weten nu precies waar het fout is gegaan. Welke gevolgen het onderzoek voor hen heeft, is nog niet bekend. „Dat wordt maat werk. Sommigen zullen een deel van hun onderzoek opnieuw moe ten doen", aldus een woordvoer der van de universiteit. Zij hoeven overigens niet te vrezen voor hun doctorstitel. Diederik Stapel noch zijn woord voerster wilde gisteren reageren. Meerderheid voor statiegeldplan Atsma vanê^e^ Korting 44% sj DFOS Seaways Cruiseferry n kltlKJlcH-n - A/éiwÉ&sfe 97 beschikbaar! OP=OP IÜS@H33£ Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09,00-21.00 uur |za 10.00 uur-16.00 uur zo 12.00- 16.00 uur www.weekendcomoanv.n|fra|HB ;b.v. 2rperaoonsbezeMlng èn excl, reserveringskoslen 6 12;50 per boeking. Kijk voorde volledige voorwaarden,op de website. Let op! Alleen op 28 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. 2 overnachtingen o.b.v. logies Gratis upgrade naar Zeezichthut Voorjaarsshoppen in Newcastle Vele faciliteiten aan boord Vertrek tot 30 april 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5