Huisnaam zeeland 125 Wjvoedseibank Ruim 100 kramen op Walcheren Roparunrommelmarkt inicus Maatje (96) weet alles De kleinzoon en de zoon van de smid Schuur van schotten uit caissons Viert dt metamorfose WWW, Het eiland Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze wekelijkse serie worden ze verklaard. woensdag 28 maart 2012 De betekenis van huisnaam De Geere hoorden jan en Florentine Kloet van hun buurvrouw, Maatje van der Werf. „Zij weet alles over Noordgouwe, Schuddebeurs en omgeving. Inmiddels is ze 96 jaar en woont in zorgcen trum De Wieken in Zierikzee." Zijn beroep is matrijzenmaker, zijn hobby oude tractoren. Jan Kloet uit Schuddebeurs heeft iets met metaal. Niet zo vreemd, want hij is de kleinzoon van de smid van Dreischor, zijn naamge noot Jan Kloet. Ook zijn vader, Piet Kloet, oefende dit beroep uit. „Opa was eerst smidsknecht en be gon eind jaren twintig een eigen smederij in de Weststraat in Dreischor. Van een gezonken schip liet hij op het erf achter de smidse een travalje maken. Nu woont mijn oom Adrie er, die ook smid was maar nu is gepensio neerd." Jan Kloet leerde het vak van zijn vader, die in 1959 een sme derij begon aan de ring van Haam stede. Jan Kloet werkte nooit als smid maar koestert het aambeeld en de smidsgereedschappen van zijn inmiddels overleden vader. „Zijn smidsvuur staat in museum Goemanszorg." MIDDELBURG - Het aantal klanten bij de Voedselbank Walcheren is het afgelopen jaar met ruim een derde afgenomen: van 156 begin 2011 tot 96 huishoudens aan het eind van het jaar. Deze ontwikke ling staat haaks op de toename vari het aantal mensen met een laag inkomen. Elders is het land is sprake van een toename van het aantal klanten. In de gemeente Middelburg hal veerde in 2011 het aantal huishou dens dat naar het centrale uitgifte punt ging van 77 naar 38. Het aan tal Vlissingse klanten ging van 74 naar 54 en in de gemeente Veere was sprake van een toename van 5 naar 8. MIDDELBURG - Liefst 110 kramen met tweedehandsspullen staan za terdag 14 april in Middelburg op een rommelmarkt ten bate van de stichting Roparun. De rommelmarkt wordt voor de zevende maal georganiseerd door het Zeeuws team Cegelecrunners en duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De gemeente Middelburg heeft een grote hal aan de Noordmon- sterweg op bedrijventerrein Rams- burg beschikbaar gesteld. Bezoe kers worden vanaf het NS-Station ratis per bus naar de hal en terug gebracht. Ook de toegang tot de rommelmarkt is gratis. Roparun staat voor Rotterdam-Pa rijs-Run. Het is de langste non-stop estafetteloop te wereld. Het Zeeuws team Cegelecrunners doet om het andere jaar mee aan het evenement, de rommelmarkt is elk jaar. De laatste keer in 2011 haalde het team een eerste plaats van de 280 teams en werd er door de Cegele crunners 20.000 euro bij elkaar ge bracht. De rommelmarkt bracht in 2011', 6150 euro op.- De opzet van stichting Roparun is de opbrengst direct ten goede te la ten komen aan de kankerpatiën ten zelf; de kwaliteit van hun le ven te verbeteren, daar waar dat nog mogelijk is. namenonderzoek van Stad en Lan de. Florentine: „Omdat ik indertijd als dierenartsassistente werkte was hij ook mijn baas. Hij kwam langs om te informeren waarom het naam bord weg was en wilde zeker we ten dat het weer opgehangen zou worden." Dat was voor Florentine en Jan een uitgemaakte zaak. „De naam en het huis horen gewoon bij elkaar." Florentine en Jan Kloet wonen in de Geere met hun 19-jarige zoon Bas. Dochter Marije (23) is het huis al uit. foto Dirk Jan Gjeltema De Zeeuwse schuur op het erf achter woonhuis De Geere aan de Donkereweg in Schudde beurs is opgetrokken uit bijzonde re grondstoffen. „Voor de bouw er van heb ik schotten gebruikt die indertijd bij de caissons hoorden die werden gebruikt bij de aanleg van de Brouwersdam," zegt Jan Kloet die ten tijde van deze klus bij Dosbouw werkte. „Wanneer de caissons op de juiste plek in het water waren neergelaten konden de houten tussenschotten gemak kelijk ophoog gehaald worden om dat ze op water gingen drijven." De huidige eigenaar van De Geere kon de schotten na voltooiing van de dam kopen. „Ze waren ge maakt van balken van 30 bij 30 centimeter die met bouten aan el kaar zaten. Daar liet ik bij Beuzen- berg planken en balken van za gen." Incl. slopen oude badkamer, designradiator, accessoires, douche, ïnbouwreservoir met wandclosef, wastafel en (wand-en vloer) tegels. 3^;.. Vraag naar de voorwaarden! Badkamer De Linge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57