Neeltje Jans krijgt drie extra molens ZeeuwEand hoopt op compromis Mondragon 'Kortere openingstijden raken bijna niemand' Brandweerposten Nieuw bestuur lokale afdeling Groenlinks Direct wonen in Veerhaven Kruiningen woensdag 28 maart 2012 Omschakeling windparkje door Annemarie Zevenbergen NEELTJE JANS - Neeltje Jans krijgt er drie nieuwe windturbines bij. De bouw ervan begint volgende week. Het gaat om een windmo len bij de Vluchthaven en twee op de zuidelijke havendam van Noordland Buiten. Op het voormalig werkeiland Rog- genplaat worden vier grote turbi nes neergezet. Het windparkje daar met twaalf kleinere molens is afgelopen jaar gesloopt. Aan de oostkant van Roggenplaat worden de vier grote neergezet die vanaf augustus dit jaar bijna drie keer zo veel energie genereren dan de twaalf oude. De bouw van de windmolens be gint maandag 2 april. Tussen de sloop van de oude molens en de bouw van de nieuwe zit een half jaar, omdat er in het stormseizoen, dat loopt van oktober tot april, niet gewerkt mag worden op de Oosterscheldekering. De drie nieuwe turbines op Neel tje Jans worden 125 meter hoog. Bij de Vluchthaven staan er nu al drie. Op Noordland Buiten staan ook al twee grote turbines, op de noordelijke havendam. Als de drie nieuwe gereed zijn, is het zoge noemde Blokkenplan van land schapsarchitect Bosch 8c Slabbers voltooid. Deze drie turbines maken geen deel uit van het plan van Wind- park OSK om negen megamolens neer te zetten op Neeltje Jans. De gemeente Veere ging eind vorig jaar al akkoord met de bouw van deze giganten van 180 meter hoog, ondanks de bezwaren van de twee bedrijven op Neeltje Jans. Zowel Deltapark Neeltje Jans als Klimcen- trum De Pijler vrezen negatieve ef fecten voor hun bedrijf door de molens. De Veerse raad gaat er vanuit dat de twee ondernemers een vergoe ding krijgen van OSK voor even tueel klantenverlies. De compensatievoorstellen van het Windpark werden vorig jaar nog door de beide ondernemers van de hand gewezen. Zij zijn in middels in beroep gegaan bij de Raad van State. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland kan nog geen dui delijkheid geven over de toekomst van het voormalige theater Mon dragon in Zierikzee. Zeeuwland wilde het Rijksmonument aan de Oude Haven slopen met behoud van de voorgevel. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed is het daar niet mee eens en wil echter dat meer delen van de achterlig: gende panden bewaard blijven. Omdat Zeeuwland graag door wil gaan met het ontwikkelen van stadswoningen en appartementen op die plek, is er al enkele maan den overlég gaande met de Rijks dienst en de gemeente. Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster hoopt een compromis te bereiken waarbij het voor Zeeuwland nog steeds betaalbaar blijft om de wo ningbouwplannen uit. te voeren.. De Ceuster verwacht dat de ge sprekken binnen enkele weken worden afgerond. Verdeeld over negen posten telt de Schouwen-Duive- landse brandweer 150 vrijwilligers, 11 tankautospui ten (TAS), twee hulpverleningsvoertuigen, acht voertui gen in de categorie 'overig' en één boot. Dat vaartuig is gestationeerd in Brouwershaven. RENESSE - Het bestuur van de afde ling Schouwen-Duiveland van GroenLinks wacht vernieuwing. Zowel voorzitter Ben Hoexum als secretaris Willem Barendse leggen hun functie neer, staat te lezen in de lentenieuwsbrief van de afde ling. Tijdens de algemene ledenver gadering van 11 april kunnen de le den zich uitspreken over de kandi datuur van Ankie Smit als nieuwe secretaris en huidig penningsmees- ter Marjan Glas als nieuwe voorzit ter. Aad Smaal stelt zich verkies baar als algemeen bestuurslid. In de nieuwsbrief doet Groen Links Schouwen-Duiveland tevens de suggestie om de landelijke bij drage aan de partij te verminderen ten gunste van een bijdrage aan het lokale verkiezingsfonds. „Onze afdeling krijgt een zeer bescheiden bedrag van het landelijk bureau, dus geneer je niet!" door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Wmo-pashouders in de Oosterschelderegio kunnen van af 1 augustus niet meer na 23.00 uur gebruik maken van de regio taxi. In combinatie met een alge mene verhoging van de kilometer tarieven willen de zeven gemeen ten rondom de Oosterschelde be zuinigen op het taxivervoer voor ouderen en zieken. Nu kan nog tot middernacht een taxi worden gebeld. Volgens Leo Kosten, bestuursvoorzitter van Sa menwerkingsverband Welzijns zorg Oosterschelderegio (SMWO), wordt daar nauwelijks gebruik van gemaakt. „Uit analyses blijkt dat er dagelijks maar één of twee men sen na 23.00 uur willen reizen, ter wijl er wel zes chauffeurs klaar staan. Met deze maatregel raken we bijna niemand." De verhoging van de tarieven zul len juist wel door alle gebruikers worden gevoeld. Het kilometerta rief gaat van 18 naar 25 cent; het in- staptarief stijgt van 67 cent naar 1,10 euro. Eerder wilden de zeven gemeen ten bezuinigen door wmo-pashou- ders met een inkomen van 150 pro cent van het minimuminkomen keer 1,30 per kilometer in rekening te brengen. Dat voorstel bleek juri disch niet haalbaar, waardoor het bestuur van SMWO nu deze alter natieve bezuinigingen voorstelt. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Be veland, Reimerswaal, Tholen en Schouwen-Duiveland moeten voor 1 juni hun standpunt duide lijk maken, waarna het SMWO be stuur eind juni een definitief be sluit neemt. Bezoek hel verkoopinformatiecentrum op locatie of bel 0118 - 623 100. /v ^Veerhaven www.thui5inveerhaven.ni f vrijstaande woningen tweekappers koop- en huurappartementen penthouses

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54