sport I31 Kim Clijsters terug bij Zeven te§en zeven weer van start Unicef Ópen Rosmalen Scheidsrechter Roelof Luinge nam in 2010 na afloop van de bekerfinale tussen Feyenoord en Ajax afscheid van het betaalde voetbal. De KNVB benoemde Luinge tot lid van verdienste. foto Marco de Swart/ANP ROSMALEN - Kim Clijsters doet in juni opnieuw mee aan de Unicef Open in Rosmalen. Vorig jaar speelde de Belgische tennisster eveneens in Brabant, maar verloor toen in de tweede ronde. Ze wil zich bij het evenement voorberei den op Wimbledon en de Olympi sche Spelen. Naast Clijsters maken bij de vrou wen Michaëlla Krajicek, winnares in 2006, en de Australische Saman- tha Stosur hun opwachting. Sto- sur, de nummer vijf van de we reld, doet voor het eerst mee aan het Nederlandse toernooi. Bij de mannen doen Robin Haase en de Spanjaard David Ferrer mee. Fer rer, ook vijfde op de mondiale lijst, won het toernooi in 2008. De organisatie reserveert in ieder geval een wildcard voor een Neder landse speler en een Nederlandse speelster. Toernooidirecteur Mar cel Hunze is blij dat Clijsters terug keert. „Vorig jaar liep ze bij ons een enkelblessure op, dus dat was niet echt een fijn afscheid. Ze heeft ook laten weten dat ze dit jaar heel weinig zal spelen, dus het is toch wel heel leuk dat ze dan toch hier komt." Samantha Stosur stond al een paar jaar op het verlanglijstje van Hun- ze. „Ook met Ferrer ben ik blij. De toppers Djokovic, Federer en Na- dal willen niet spelen in de week voor de grandslamtoemooien en Murray blijft in Engeland. Ferrer is dan de hoogst haalbare voor ons." Hunze merkt ook dat de sponsor inkomsten in de crisistijd onder druk staan. „Maar we zijn toch wel in staat om de kosten in balans te houden en toch een mooi deelne mersveld neer te zetten." De Unicef Open wordt van 17 tot en met 23 juni gehouden. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De aftrap van de ze ven tegen zeven-toernooireeks voor 35- en 45-plussers is vrijdag om 18.45 uur in Wemeldinge. De KNVB houdt zich sinds 2009 bezig met deze voetbalvorm. Edwin Overbeeke van Sportbeleid Zee land is op verzoek van de voetbal bond aan de slag gegaan met de Zeeuwse voetbalkalender, waar door ook in andere streken van provincie zeven tegen zeven kan worden gespeeld. „Vooral de re gio's Goes en de regio Hulst beho ren tot mijn prioriteiten. Walche ren is al goed voorzien. Zeelan- dia-Middelburg was een proefclub van de KNVB. Daar was het met een een succes en nu zijn daar twee trainingsgroepen van vijftien en twaalf man", vertelt Overbeeke. De deelnemers aan zeven tegen ze ven spelen op een half veld. De tijd van vliegende tackles en bui tenspel staan is voor hen definitief voorbij. Volgens Overbeeke is het concept een uitkomst voor oudere spelers die vaak geen tijd hebben om wekelijks in competitieverband te voetballen vanwege werk of an dere interesses. „Vooraf is de toer- nooikalender al bekend, dus ieder een kan er rekening mee houden. Het is geen competitiereeks, dus el ke avond is er een winnaar. Ook uit andere regio's kunnen ploegen meedoen", licht hij toe. Na de aftrap in Wemeldinge (regio Bevelanden) zijn er toernooien bij Nieuwland (13 april, regio Walcheren/Middelburg), Kloetinge (27 april, regio Bevelanden), Seroos- kerke en Kruiningen (11 mei, re gio's Walcheren en Bevelanden) en FC Dauwendaele (regio Walcheren/Middelburg). Op 25 mei wordt het open ZK bij Zeelan- dia Middelburg gehouden. De twee winnaars gaan naar de dis trictskampioenschappen in Roosendaal. Inschrijven is moge- lijkvia e.overbeeke@sportbeleid- zeeland.nl of roderique.vander- weele@knvb.nl. woensdag 28 maart 2012 Smamm'Me!eS9B?B£5i^*2i$fi!$3iSSg«85BIS»iS«ee»Z HALSTEREN Dauwendaele beleeft off-day in Halsteren De zaalvoetballers van FC Dauwen daele beleefden een complete off-day in de uitwedstrijd tegen Halsteren 2. De Middelburgse eer steklasser werd na een 4-0-achter- stand bij de rust afgedroogd met 10-2. „Een blamage", vond coach Angelo Geelhoed. „We speelden in spiratieloos en zonder bezieling en werden van het kastje naar de muur gestuurd". Daniël van Westende (4-1) en Oua- sim Hamoudi (9-2) waren de eni gen die voor Dauwendaele het net vonden. GOES Zaalvoetballers SSV'65 stappen uit competitie Voor de zaalvoetballers van SSV'65 is het seizoen eerder geëindigd dan de bedoeling was. De Goesenaren moesten vrijdag wegens een ge brek aan spelers afzeggen voor de uitwedstrijd tegen Troy/IDEAL Car Rent. Daarop viel het besluit om uit de competitie te stappen. Ook het duel met Groene Ster 2 ging maandag daarom niet door. Het grote struikelblok bleek voor SSV'65 de duels op de vrijdaga vond. Omdat eerder ook Dauwen daele 2 zich terugtrok, is het aantal teams nu teruggebracht tot tien. MIDDELBURG Paap volgt Hage naar Halsteren In navolging van Mathijs Hage ver volgt ook Frits Paap zijn voetbalcar rière volgend seizoen bij Halsteren. De twee Zeeuwse voetballers wor den daar herenigd met Peter Maas, die vorig seizoen al hun trainer was bij Baronie. Hage (afkomstig uit Zierikzee) speelt momenteel bij zondag-derdeklasser Alliance in Roosendaal, terwijl Paap (afkom stig uit Serooskerke) nog altijd bij hoofdklasser Baronie speelt Halsteren is momenteel koploper in de tweede klasse zondag. OOST-SOUBURG Keepersdag op velden van RCS Voetbalvereniging RCS houdt van daag in samenwerking met Pro Goal een keepersdag. Vanaf 14.00 uur komen jeugdkeepers naar de sportvelden van RCS om een mid dag en een avond met het keepers vak bezig te zijn. De trainers zijn Maarten Arts (keeperstrainer bij het nationale elftal van Saudie Ara- bië) en Harold Wapenaar. Om 17.30 uur is er een demonstratietraining met Jimmy van Fessem (NAC) en het Belgische keeperstalent Ruben Smet (profkeeper bij Rupel Boom). MIDDELBURG Karters ATS Racing verstevigen koppositie ATS Racing heeft de tiende wed strijd in de ereklasse van het Zeeuwse indoorkartingkampioen- schap gewonnen. Het team reed op de baan van Indoor Karting Middel burg 163 rondes. De Krijger/RM Au toverkoop eindigde met 162 rondes op de tweede plek. De jeugdige for matie van Future Race eindigde met dezelfde score voor het eerst op het podium. In de tussenstand leidt ATS Racing met 188 punten. De Golden Girls staan op de twee de plaats met 169 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31