Luinge, Poortvliet en Rutjes reiken Awards uit Damster De Graag slaat dubbelslag 30|spo Zeeuwse golfploegen klaar voor competitie Voetbalsters Bevelander) gaan van start woensdag 28 maart 2012 door Koen de Vries MIDDELBURG - Vier Zeeuwse teams beginnen zondag in de tweede klasse aan de golfcompetitie. Het vrouwenteam van Goese hoopt de stap naar de eerste klasse te kun nen maken, de mannenploegen van Reymerswael (Rilland), de Woeste Kop (Axel) en Grevelingen- hout (Bruinisse) kunnen in hun poule met twee teams van buiten de provincie uitmaken wie een toonaangevende rol gaat spelen. De vrouwen van Goese hikken al een paar jaar aan tegen een plek in de eerste klasse. De afgelopen twee jaren was Albatross steeds een sta-in-de-weg. Het zestal uit Prinsenbeek eindigde twee keer als eerste, maar verloor vervolgens steeds de promotiewedstrijd. Ook dit jaar is Albatross bij Goese inge deeld. De Brabanders lijken op nieuw de grootste concurrent voor de titel. Zondag, in de eerste com petitieronde, treffen de oude riva len elkaar meteen. De wedstrijd wordt gespeeld op de banen van Almkreek in het Land van Heus- den en Altena. Goese moet het deze competitie waarschijnlijk doen zonder Jannie van Dommelen, die met fysieke problemen kampt Dat is een ader lating voor de ploeg. Daartegen over staat dat het team zich goed voorbereid heeft. Goese heeft een goede oefenwedstrijd achter de rug tegen Haverlei uit Den Bosch (ruime zege) en gaat vrijdag alvast oefenen op de banen van Alm kreek. Het team bestaat uit huidig Zeeuws kampioene Marije van Bel- zen, Liesbeth van den Dool, Daniëlle Bergers, Henni van Door- ne, Truus Harinck en Tiny van Zweeden. Bij de mannen heeft Grevelingen- hout zich serieus voorbereid. De Schouwse ploeg heeft niet alleen een aantal oefenwedstrijden ge speeld, er is ook een heus trai- ningsweekeinde gehouden in Frankrijk. Mede dankzij al deze ij ver is het niveau van de spelers er behoorlijk op vooruitgegaan. Gre- velingenhout gaat uit van handha- door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Nina Hoekman is hard op weg naar haar achtste Ne derlandse damtitel. De grootmees ter uit Zutphen liep gisteren in Zoutelande dankzij een overwin ning op Mariëlle Meijer en een ge lijkspel tegen Rianka Rentmeester weer een punt uit op haar belang rijkste concurrent, Vitalia Dou- mesh. Leonie de Graag uit Goes boekte fraaie zeges op Doumesh en Barbara Graas. In de ochtendronde won Hoek man met veel vertoon van macht van Mariëlle Meijer. Ze nam na een combinatie een verre voorpost in, die ze later ten koste van één schijf tot dam kon kronen. Daarna was het eindspel in alle varianten gewonnen. Later op de dag ver speelde de koploopster haar eerste punt. Rianka Rentmeester, die 's ochtends in een klassieke partij van Heike Verheul had vertoren, ving in de tweede klasse en kijkt voorzichtig naar boven. De ploeg bestaat uit René Roos, Ruud Graveland, Thom Hopmans, Frank Huisson, William Remeeus en Zeeuws kampioen Job Jan Sim- melink. Reymerswael staat dit jaar voor een zware opgave. Vier van de zes eersteteamspelers van vorig jaar zijn niet van de partij. „Behoud is onze doelstelling", zegt teamcap tain René van Meel, één van de nieuwelingen. Reymerswael, dat zijn thuisbasis heeft in Rilland, be schikt over een ruime selectie. Er staan acht spelers op de lijst, zes Brabanders en twee Belgen. Mark Lems en Bruno Slappendel zijn de oudgedienden. Toon van de Kar, Jan van Terheijden, Mare Simons, René van Meel, Bert Lems en Stefan van Ballart debute ren. De Woeste Kop promoveerde uit de derde klasse en begint goed voorbereid aan de competitie. Sinds november traint de Axelse ploeg bij de golfpro Mike Ross en dat werpt zijn vruchten af De oe fenwedstrijd tegen eersteklasser Capelle werd vorige week knap ge lijkgespeeld: 9-9. „Ons uitgangs punt is handhaving", meldt wed strijdcoördinator Han van Os. „Maar we kennen het niveau van onze tegenstanders niet. Zondag ontvangen we onze tegenstanders en kunnen we mooi de kat uit de boom kijken." De Woeste Kop bestaat uit Rutger Wessels, Alfred van Kekem, Zino Meesen, Lourens-Alexander Wuyts, Wim van Remortele, Mau- rits Tichelman, Koen Harmelink en Charles Reyneke. Op lager niveau spelen nog tal van Zeeuwse golfteams. In de derde klasse komen een vrouwenteam van Reymerswael in actie en man- nenteams van Domburgsche, Mid delburg, De Brugse Vaart (Oost burg) en Goese. Indeling. Tweede klasse vrouwen, poule D7: Goese, Albatross, Oude Maas, Kralingen, Almkreek. Tweede klasse mannen, poule H13: Reymerswael, Almkreek, Efteling, Gre- velingenhout, De Woeste Kop. was nu beter op dreef. Ze speelde het halfopen klassieke spel van Hoekman goed tegen en bleef na enkele ruilen een overzichtelijke positie houden. Hoekman had wel een voordeeltje, maar de Nieuw- De tweede editie van de Zeeuw se Voetbal Awards (ZVA) krijgt op 1 juni zijn beslag. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Nationaal Voetbalmuseum in Middelburg worden de Awards uitgereikt. Evenals vorig jaar zijn er acht categorieën. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De eerste toppers voor de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) zijn vastge legd. De organisatie heeft Jan Poortvliet, Graeme Rutjes en Roe lof Luinge bereid gevonden om tij dens het voetbalfeest op vrijdag 1 juni een Award uit te reiken. De komende weken worden nog meer prominenten gepresenteerd. Voormalig international Jan Poort vliet (negentien interlands) moest vorig jaar wegens een vakantie ver stek laten gaan. De Arnemuide- naar beloofde toen echter bij de volgende editie present te zijn. De huidige trainer van Telstar heeft woord gehouden en komt naar Middelburg. Poortvliet is aan-zijn laatste maan den bezig bij Telstar. De trainer wacht volgend seizoen een nieu we uitdaging en gaat aan de slag bij FC Den Bosch. Bij die eerste-di- visieclub stond hij in het seizoen 2000-2001 ook al eens aan het roer. Graeme Rutjes gaat op herhaling. Hij overhandigde vorig jaar de Award voor het doelpunt van het jaar aan Pieter de Munnik van DFS en zal ook nu weer een trofee voor zijn rekening nemen. Rutjes dorpse haalde op het goede veld dam zodat de titelverdedigster na zes winstpartijen op rij een plusre mise kori laten noteren. Vitalia Doumesh vergooide haar ti- telkansen in de ochtendronde. Op haar spel tegen Leonie de Graag was niets aan te merken, tot de tijdnoodfase aanbrak. Onder druk van de digitale klok verprutste de speelster uit Alkmaar een huizen hoog gewonnen stand en zag tot haar verbijstering De Graag win nend voordeel pakken. Doumesh herstelde zich knap. Tegen Heike Verheul haalde ze een diepe com binatie uit, die op de lange termijn in schijf- en partijwinst resulteer de. Doumesh reduceerde zo haar achterstand weer tot drie punten, maar zal vandaag van Hoekman moeten winnen om nog een kans op de titel te houden. Geïnspireerd door haar onver wachte zege op Doumesh speelde De Graag ook tegen Barbara Graas heeft net als Poortvliet een mooi verleden bij het Nederlands Elftal. De Goesenaar kwam in de periode van 1989 tot en met 1991 dertien keer uit voor Oranje en maakte één doelpunt. Rutjes stond onder contract bij Excelsior, KV Meche- len en Anderlecht. Tegenwoordig is hij directeur van Exploitatiemaatschappij Goese Golf Hij leek in eerste instantie het voetbal vaarwel fe hebben ge zegd, maar is inmiddels terug aan het front. Sinds enige tijd maakt hij deel uit van de Raad van Com missarissen (RvC) van Feyenoord. „Feyenoord is iets van mij gewor den", verklaarde hij begin decem ber in een interview met de PZC. Roelof Luinge behoeft nauwelijks nadere introductie. De arbiter de buteerde op 29 oktober 1983 als ar biter bij de wedstrijd tussen NAC en VW. Het was het begin van een imposante carrière in de eredi visie en eerste divisie. In totaal kwam hij aan 740 wedstrijden in het betaald voetbal. Hij werd meer dere keren tot beste scheidsrechter van het seizoen uitgeroepen. Luinge is nu nog steeds actief als scheidsrechter. De arbiter uit Bus- sum fluit bijna wekelijks in de Top klasse of in de hoofdklasse. Zo was hij vorig jaar oktober nog actief bij de wedstrijd van Kloetinge tegen ASWH. De Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) zijn een initiatief van de stichting Zeeuws elftal, het Natio naal Voetbalmuseum/de Experien ce en de PZC. Er is voor acht cate gorieën gekozen waarin prijzen zijn te verdienen. De categorieën zijn: Topscorer van het seizoen een prima partij. In het midden spel kon Graas maar net schijfver-, lies tegengaan. Verderop in de par tij kon De Graag een winnende doorbraak naar dam afdwingen. De Goese steeg door deze derde ze ge op rij naar de vijfde plaats, die ze moet delen met Rianka Rent meester en Jorien Alink. Een po diumplaats is voor beide Zeeuwse speelsters in theorie nog mogelijk, al heeft Mei-Jhi Wu na haar twee zeges van gisteren een voorsprong van twee punten opgebouwd.- De voorlaatste ronde van het toer nooi begint vandaag in het Best Be ach Hotel om 11.00 uur. Uitslagen. Ronde 6: Hoekman-Meijer 2-0, Wu-Marterere 2-0, De Graag-Dou- mesh 2-0, Verheul-Rentmeester 2-0, Alink-Graas 2-0. Ronde 7: Doumesh -Verheul 2-0, Graas-De Graag 0-2, Rent meester-Hoekman 1--1+, Marterere -Alink 1-1, Meijer-Wu 0-2. Stand aan kop: Hoekman 13+, Dou mesh 10, Wu 9, Verheul 7. 2011/2012 Voetballer van het seizoen 2011/2012 Talent van het seizoen 2011/2012 Trainer van het seizoen 2011/2012 Doelpunt van het seizoen 2011/2012 Scheidsrechter van het seizoen 2011/2012 Damesteam van het seizoen 2011/2012 Vrijwilliger(s) van het seizoen 2011/2012. Ook is er aandacht voor het G-voetbal. In mei worden de no minaties bekendgemaakt. Het gehele seizoen besteedt de PZC aandacht aan de Awards. Op de site (www.zeeuwsevoetbal- wards.nl) zijn de verschillende klassementen zichtbaar, worden verhalen uit het Zeeuwse amateur voetbal gepubliceerd en is er ruim te voor video's. Kaartverkoop S De kaartverkoop voor het voetbal- feest op vrijdag 1 juni is begonnen. Kaarten kosten 25 euro en zijn in clusief alle consumpties. Kaarten kunnen via de site van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) worden besteld. Er staat op de site www.zeeuwsevoetbalawards.nl een bestelformulier. C Bij de organisatie mogen ook nog altijd kandidaten voor vrijwilli gers) van het jaar worden aange meld. Clubs dienen een motivatie en een foto van de kandidaat in te sturen. Dat kan via de mail, awards@pzc.nl. NIEUWDORP - Het Bevelands vrou wenvoetbalteam staat in de stei gers. Mettertijd is het de bedoeling dat diverse regioteams (er is al een Schouws vrouwenelftal) de basis zullen vormen van het Zeeuws vrouwenelftal. De Bevelandse se lectie speelt morgen om 19.45 uur in Wolphaartsdijk een oefenwed strijd tegen Wolfaartsdijk Dai. Op maandag 9 april is er in het kader van het veertigjarig jubileum van SV Nieuwdorp een wedstrijd te gen de Schouwse selectie. De voorlopige Bevelandse selectie: Janneke Wagenmakers, Kim Njoku, Yaz- zmin Gijs (allen Goes), Mirjam Dieho, Tamarah van Belzen, Domenique Hoek (allen Kruiningen), Brigitte Boonman, Marina de Vos, Nienke de Vries (allen Nieuwdorp), Judith Griek, Willianne Weststraete, Sanne Peijnenburg (allen Rillandia), Maria Cappon en Marije Noordhoek (Wolfaartsdijk). Leonie de Graag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30