Real schiet droom Apoe i aan diggelen 281 sport Emotionele avond voor Ibrahimovic en Ribéry Westra is gemaakt voor De Panne woensdag 28 maart 2012 door Charlie Bootsman BARCELONA - In de kwartfinales van de Champions League staan vandaag bijzondere wedstrijden op het programma voor Zlatan Ibrahimovic en Franck Ribéry. Bei de vedettes spelen in het Europese miljoenenbal tegen hun oude club. Ibrahimovic ontvangt met AC Milan titelverdediger FC Barce lona. Ribéry moet met Bayern Mü- nchen op bezoek bij zijn oude lief de Olympique Marseille. Ibrahimovic beleefde in Barcelona een moeilijk seizoen. De Zweed ondertekende in de zomer van 2009 een vijfjarig contract, maar was een jaar later alweer weg uit Camp Nou. Ibrahimovic haalde la ter in zijn biografie hard uit naar trainer Josep Guardiola. De voor malig Ajacied is er nog niet over uit of de coach van de Catalanen een hand krijgt in San Siro. Toch wil Ibrahimovic vooral een streep zetten onder zijn verleden in Spanje. „We hebben geen tijd om met de geschiedenis bezig te zijn. Guardiola doet zijn ding en ik ben mezelf Ik voorzie geen grote problemen." Ibrahimovic denkt met weemoed terug aan zijn tijd in Barcelona. „Spelen bij Barcelo na was een droom voor me en ik deed het daar best goed. Flelaas duurde het maar een jaar." Barcelona verslaan zou de ultieme revanche zijn voor Ibrahimovic. Hij weet dat er veel voor nodig is. „We moeten de perfecte wedstrijd spelen. Barcelona is het beste team van de wereld, maar we hebben niets te verliezen. Het is een hele belangrijke wedstrijd omdat ik denk dat de winnaar ook doorgaat naar de finale." Milan-coach Massimiliano Allegri benadrukte gisteren dat hij niet bang is voor Barcelona. „We ken nen hun kracht, maar zijn niet bang. Het wordt een geweldige wedstrijd", verzekerde Allegri, die wil aanvallen tegen de Spanjaar den. „We zullen moed moeten to nen. We gaan aanvallend spelen en willen scoren om in Barcelona een goede uitgangspositie te heb ben." Kevin-Prince Boateng, Robinho en Alessandro Nesta keren na bles sures vermoedelijk terug in de ba sis van Milan. Ruim vijfhonderd kilometer rich ting het zuidwesten staat voor Ribéry een emotioneel weerzien op het programma. De Fransman groeide in Marseille uit tot interna tional en houdt nog steeds van de stad aan de Middellandse Zee. „Hier leeft men echt voor het voet bal. De sfeer in het stadion zal ver hit zijn. Ik heb zeer veel respect voor de fans." Ribéry werd bij zijn aankomst in Frankrijk al hartelijk ontvangen door de voetballiefhebbers en hoopt dat het in Stade Vélodrome niet anders zal zijn. De vleugelspe ler zal een eventueel doelpunt dan ook bescheiden vieren. „Ik zal niet uitgebreid juichen." Teveel medelijden met Marseille wil Ribéry op het veld niet heb ben. De Franse topploeg presteert dramatisch in de competitie. „Daardoor zullen de spelers alleen maar gemotiveerder zijn, maar ik speel nu voor Bayern en wil win nen." Bayemcoach Jupp Heynckes ver wacht veel van Ribéry. „Hij wilde graag Marseille loten en speelt dit seizoen op topniveau. Ik zou het geweldig vinden als hij dit seizoen wat groots wint met dit team." Zlatan Ibrahimovic Real Madrid lijkt lange tijd de muur van Apoel Nicosia niet te kunnen slopen. In het laatste kwartier van het duel in de kwartfinale van de Champions League slaat de Spaanse ploeg keihard toe en wint met ruime 3-0-cijfers. door Wilber Hack NICOSIA - De romance van de Champions League met het huis van godin Aphrodite, een liefde die vorig jaar in juli begon, is voor bij. Apoel Nicosia, de kampioen van Cyprus, verloor gisteravond in Nicosia met 0-3 van Real Madrid. Lang leken de Spanjaarden ook ten prooi te vallen aan de verlam mende werking van een Cyprioti sche voetbalnacht. Maar het was Karim Benzema die een kwartier voor tijd eindelijk de betovering verbrak. Kaka en Benzema zorg den in de slotfase voor 0-3. Dat beide clubs over een Kaka be schikken is zowat de enige over eenkomst tussen Apoel en Real Madrid. Contrasten zijn er te over. De ploeg met de minste goals in de Champions League stond in het GSP-stadion tegenover dé club die het vaakst een doelpunt maak te. Grootverdiener Ailton van Apoel toucheert met zijn salaris van 450.000 euro nog altijd een ton minder dan de slechtste verdie ner in de selectie van de Spanjaar den, reservedoelman Antonio Adan. De begroting van Real is vijf honderd keer zo hoog als de tien miljoen die Apoel te besteden heeft. Bij Apoel, dat onder meer FC Por to, Shaktar Donetsk en Olympi que Lyon uitschakelde, schrikken ze niet meer van dergelijke vergelij kingen. Volgens trainer Ivan Jovan- ovic zegt geld niet alles. Er moet een plan zijn om een bepaald doel te bereiken, aldus de oefenmees- ter, die aan zijn tweede periode bij de club bezig is. In 2003 werd hij na de eerste nederlaag in de com petitie ontslagen. Hij was furieus omdat hem daardoor een titel ont nomen werd. In 2009 keerde hij te rug bij een club die de laatste jaren een heel stabiel beleid voert. Apoel drijft op spelers die op het Europese vasteland al vaak een mislukt avontuur achter de rug hebben. Spelmaker Nuno Morais bijvoorbeeld werd door Jose Mou- rinho in het verleden naar Chelsea gehaald. Hij speelde er in vijf sei zoenen maar vier wedstrijden. Belangrijk is ook de coach, die al les tot in detail voorbereid. Jovano- vic maakte in de vorige ronde een uitgebreide studie van de Spaanse arbiter Undiano Mallenco. Hij in strueerde zijn spelers hoe ze die man het beste konden bespelen. Keihard werken en een gezonde vi sie is volgens Jovanovic het ge heim achter de Europese succes sen, waaraan kleinere Europese clubs een voorbeeld konden ne men. Maar tegen Real Madrid bleek het niet voldoende. In eigen stadion verschanste Apoel zich net zoals bij eerdere gelegen heden massaal achter de bal. Het wachtte op zijn kansjes. Die kwa men er tegen Real echter niet. De Cyprioten lieten geen enkele doel poging noteren. Real Madrid - met voormalig Feyenoorder Nuri Sa- hin in de ploeg - speelde aanvanke lijk in een veel te laag tempo. Bo vendien begon coach Jose Mourin- ho met twee verdedigende mid denvelders aan het karwei, waarin vooral veel creativiteit gevraagd werd. Pas na een dubbele wissel - de Brazilianen Kaka en Marcelo kwamen in het veld voor Coent- rao en Higuian - slaagde het erin de gele muur open te breken. Dat was maar goed ook voor de coach die de laatste weken op nieuw onder druk is komen te staan. Doelman Iker Casillas klaag de dat Mourinho al drie maanden geen woord met hem wisselde. Middenvelder Diarra en de coach lieten zich in de kleedkamer verlei den tot een ordinaire scheldpartij. Maandag verliet Mourinho de pers conferentie voor de wedstrijd te gen Apoel. Hij maakte zich kwaad over de vraag of spelers de pers weer te woord zouden staan. Die kregen na de tumultueuze wed strijd in Villarreal - met vier rode kaarten voor de Koninklijke - een spreekverbod opgelegd. De zeker heid van een plaats in de halve fi nale kwam Mourinho daarom goed van pas. door Ad Pertijs OUDENAARDE - De Driedaagse van De Panne is deze week de traditio nele aanloop naar de Ronde van Vlaanderen. Niet voor Lieuwe Westra. „Nee, niet voor Lieuwe", verzucht zijn ploegleider Hilaire Van der Schueren van Vacanso- leil-DCM. „Voor Lieuwe is De Pan ne het doel. Hij is er al vanaf de winter mee bezig." De Ronde rijdt hij wel, maar in dienst van de andere kopmannen. In de eerste door de Slovaak Peter Sagan gewonnen rit liet de 29-jari- ge Fries zich al nadrukkelijk zien. „Ik moest wel uit mijn pijp komen toen er vijftien man wegreed op de Berendries", lichtte de nummer twee van Parijs-Nice zijn daden drang in de Vlaamse heuvelzone toe. Dat hij reageerde was inder daad niet zo vreemd. „Want door gaans wordt het klassement ge maakt op de eerste dag." De voormalige stratenmaker uit Molenend heeft de Driedaagse van De Panne leren kennen als een koers die hem op het lijfis geschre ven. Lekker rammen op de Vlaam se wegen, gevolgd door een vlakke tijdrit aan de kust. Vorig jaar ver loor Westra de leiderstrui op de laatste dag en dit keer wil hij de koers per se winnen. „Maar ik denk dat Lieuwe ook in de Ronde ver kan komen. Ook als het op af maken aankomt. Ik krijg die kncfp in zijn hoofd voorlopig niet omge draaid", zegt Van der Schueren. Westra hoort het glimlachend aan. Voorlopig gelooft hij nog altijd meer in de tijdrit als finishing tou ch. „Juist omdat ik veel lichter ben geworden, ligt dat rijden over de keien me steeds minder. Voorlopig ga in hier voor de eindzege." Op weg naar finishplaats Oude naarde voegde hij de daad bij het woord toen de koers ontplofte op de Berendriës. Met nog veertig ki lometer te rijden reageerde Westra op een uitval van ongeveer vijftien renners. Even verder kwam Westra voorop met vier man. „Als er iemand van Quick Step bij had gezeten, waren we weggeweest", zag ook hij. Nu werd er vooraan te veel getwijfeld en achteraan te hard gereden door de ploeg van Lefevere. Sebastiaan Langeveld zat ook in de kopgroep. „Ik ben hier om te trai nen. Dit was een mooie kans op de etappe te winnen, maar ik wist ook dat ik Westra aan de eindzege zou helpen als ik vol zou rijden. Dat was niet goed voor onze tijdrij- ders Durbridge en Tuft", vertelde de Nederlandse kopman van Green Edge tijdens de ontsnap ping. Langeveld was blij dat zijn vorm weer goed is na zijn off-day in de E3 Prijs. „Ook al is dit deelne mersveld lang niet zo sterk als in de E3 Prijs." Westra zal het een zorg zijn. „Het is jammer dat die groep niet voorop bleef, maar geen tijd verliezen was vandaag net zo belangrijk", aldus de Fries. Peter Sagan won gisteren de eerste etappe van de Driedaagse van de Pan ne. foto Nicolas Bouvy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28