Besluit over cruisekade uitgesteld Meer zeehonden in Voordelta Voor de dertigste keer pelargoniums op Walcherse scholen WALCHEREN almanak Tip? redactie@pzc.nl Te koop door Maurits Sep VLISSINGEN - Het besluit over de cruisekade in de Buitenhaven in Vlissingen is uitgesteld. Het college van B en W moet nog zo veel din gen aanpassen en vragen van de gemeenteraad beantwoorden, dat het niet lukt om al in april een be sluit te nemen. Dat bleek gisteravond bij een ver gadering van de commissie ruim te. Het bedrijf Vesta vroeg daar om aandacht voor zijn positie. Vesta maakt net als Finsa gebruik van de kade waarop de gemeente cruise schepen wil laten afmeren. Met Finsa heeft de gemeente wel over eenstemming over het gebruik van de kade en de aanpassingen aan het bedrijfsgebouw die daardoor noodzakelijk zijn om het werk bij Finsa door te kunnen laten gaan. Maar met Vesta is nooit gesproken en dus vroeg dat bedrijf om aan dacht en overleg. Vesta mag de ka de wel gebruiken, maar heeft er niet het alleenrecht op. Ook ande re bedrijven kunnen er dus sche pen laten afmeren. Wethouder Jacques Damen, die dit dossier tijdelijk overneemt van de weggestuurde wethouder Piet Polderman, zegde toe met Vesta in gesprek te gaan en de positie van dat bedrijf te verwerken in het raadsvoorstel. Omdat het voorstel daarmee inhoudelijk verandert, kan het niet in de eerstvolgende raadsvergadering behandeld wor den, besloot de commissie. Toch vuurde diezelfde commissie gisteravond al een groot aantal vra gen en opmerkingen af op Da- men. Dan kan hij die ook alvast verwerken in het nieuwe voorstel, was de gedachte. De gemeente mag de kade bij Fin sa gratis gebruiken, maar moet wel deaanpassingen aan het gebouw van Finsa betalen zodat dat bedrijf kan doorwerken als er een cruise schip voor de deur ligt. Dit is veel goedkoper en sneller te realiseren dan een compleet nieuwe kade en terminal bouwen, stelt het college. De commissie vroeg zich echter af hoe duur andere varianten dan zouden zijn. Ook waren er vragen over de financiering, het eigen dom van de kade, het gebruiks recht, de liggelden die rederijen moeten gaan betalen en het voor deel van de cruisevaart voor Vlis singen. Ook dat Finsa bereid is 'gra tis' mee te werken, wekte verwon dering. „Wat heeft het bedrijf daar bij te winnen? Komt er straks nog een aap uit de mouw?", vroeg PvdA'er Rens Reijnierse zich af. POV'er Tobias Meijers sloot de ses sie af met een dringende oproep aan zijn collega-raadsleden om niet op korte termijn alles te wil len vastleggen in afspraken. „Laten we niet zeuren, maar deze kans nu eens grijpen. Stel niet allerlei voor waarden waardoor deze kans tus sen onze vingers doorglipt." WOENSDAG 28 maart 2012 'Centrum Vlissingen is Doorbraak in 'groene' een chaos' 22 en 23 plastics 24 en 25 Onduidelijkheden bij gemeenteraad Vlissingen en bedrijf Vesta SINT LAURENS - Het was in 1983 de eerste keer dat Groei en Bloei op Walcheren plantjes uitdeelde aan leerlingen van de basisscholen. Het is inmiddels een jaarlijkse traditie gewor den. Gisteren gebeurde dat voor de dertigste keer op achttien scholen, onder meer op de Palmenhof in Sint Laurens. Ook Matthias Dees (foto) kreeg een plantje. De pelargoniums (ge raniums) komen van de Stadstuinkwekerij Overwater in Middelburg. Aan 641 leerlingen van groep 5 en 6 is het de taak om er goed voor te zorgen. Tijdens het project komen de schoolkinderen alles te weten over de her komst van de plant, voeding, stekken, planten ziektes en insecten. Aan het eind van het pro ject ligt een diploma klaar, foto Lex de Meester RENESSE - Het aantal zeehonden in de Voordelta neemt toe. Dat blijkt uit de tussentijdse evaluatie van het beheerplan Voordelta. Het aan tal zeehonden wordt geschat op ruim tweehonderd en daarmee is de populatie groot genoeg om zich zelf in stand te houden. Voor de zeehonden zijn drie rust gebieden aangewezen: de Verklik kerplaat bij Renesse en de Bollen van de Ooster en de Hinderplaat voor de kust van Goeree-Overflak- kee. Gebleken is dat de zeehonden van de Verklikkerplaat verhuizen naar de Middelplaat, voor de Brou- wersdam. Volgens Rijkswaterstaat komt dit waarschijnlijk doordat de dieren op de Verklikkerplaat wor den verstoord door wandelaars met honden en ruiters te paard. Bij laag water kunnen mensen de rustende dieren dicht benaderen. Rijkswaterstaat overweegt het rust gebied naar de Middelplaat te ver plaatsen. Die plaat heeft geen bij zondere status. Voor het kustge bied bij Zeeland en de Zuid-Hol landse eilanden (de Voordelta) gel den extra beschermende maatrege len om het verlies aan natuur bij de aanleg van de Tweede Maasvlak te te compenseren. Hij woonde jarenlang in Hulstonze van oorsprong Brabantse verslagge ver. Twee jaar geleden verhuisde hij naar Goes, voor zijn werk. Hij kocht er een huis dat was afgewerkt met al lerlei luxe extraatjes: automatische luiken, een sterrenhemel boven het bubbelbad, een sauna en een vijver in de tuin. Blij dat hij was. Maar het bleef niet zo. Want huis en tuin verg den toch wel veel onderhoud en bij nader inzien wilde hij misschien lie ver in een appartement wonen. Dus zette hij het huis te koop. De volgen de dag liet hij de advertentie van de makelaar zien aan zijn collega's. Het ene na het andere sfeervolle plaatje kwam voorbij. Bijna trok hij de ver koop weer in. „Wat heb ik eigenlijk een mooi huis", verzuchtte hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21