Eerlijk ondernemen duurt het langst Overgewicht? Succes verzekerd! health beauty 040-2074400 Cleanmaster Biolux in Goes schoolvoorbeeld op markt voor maatschappelijk verantwoord ondernemen Onder de noemer 'clean green' is morgen in het provin ciehuis in Middelburg een markt voor maatschappelijk verant woord ondernemen. Zeeuwse ondernemers hebben om zo'n informatiemarkt gevraagd. Ze willen elkaar leren kennen. door Frank Balkenende Maatschappelijk ver antwoord onderne men, kortweg MVO, klinkt saai en enigszins pre tentieus. „Maar dat is het niet", zegt directeur Björn Terlingen van Cleanmaster Biolux uit Goes. „Het is juist erg leuk om je bedrijf zo" MVO-markt De MVO-markt vindt morgen (29 maart) van 15.30 tot 17.00 uur plaats in de Kloostergangen van het Abdijcomplex in Middelburg. O Doel: afnemers en aanbieders van duurzame dienstverlening en in koop in contact brengen en moge lijk samenwerkingsverbanden op gang brengen. Meer informatie op de site van de provincie: www.zeeland.nl slim en efficiënt te organiseren dat je op veel fronten het milieu spaart. Het levert onder de streep ook geld op. En: eerlijk onderne men duurt het langst." Cleanmaster Biolux staat morgen op de clean 8c green-markt. Het is het schoolvoorbeeld van een ge slaagd MVO-bedrijf De groothan del in producten voor bedrijfshy-, giëne won begin dit jaar de MVO-prijs van de gemeente Goes en COS Zeeland. De laatste organi satie heeft hem inmiddels gebom bardeerd tot de MVO-ambassa deur van Zeeland. Als je maatschappelijk verant woord onderneemt, doe je dat vol gens de drie p's: people, planet en profit. Ofwel, hou rekening met mensen, de aarde en maak op een nette manier winst. People: het aardige van Cleanmas ter Biolux is dat het samenwerkt met het Gors, een organisatie voor mensen met beperkingen, al spreekt Terlingen liever van 'moge lijkheden'. „We hebben in een pand van het Gors een mini-on derneming opgezet. Ze kopen on ze producten in en leveren die bin nen de eigen organisatie. Cliënten doen zo arbeidservaring op. Ze kunnen vaak meer dan we den ken. Het gaat nu een stap verder: ze rijden al met een bakfiets van ons rond om soep te bezorgen bij Cleanmaster Biolux werkt samen met het Gors, dat met een bakfiets behal ve soep bij bedrijven ook schoonmaakproducten bij klanten van Cleanmas ter gaat bezorgen. Vlnr: Thea van Rutte van Cleanmaster, Gors-cliënt Mar tin en Björn Terlingen van Cleanmaster. foto Marcelle Davidse de bedrijven in de buurt. Binnen kort worden ze met diezelfde bak fiets onze koerier in Goes. Ze bren gen schoonmaakproducten bij on ze klanten. We gaan ook zoiets op zetten in Zierikzee." Planet: Cleanmaster Biolux streeft naar een ketenaanpak en stelt MVO-eisen aan zowel leveranciers als afnemers. Kleine verpakkingen houden bijvoorbeeld rekening met arbeidsomstandigheden, maar spa ren tevens het milieu. „We werken alleen met ecologische, totaal af breekbare, hooggeconcentreerde producten. Ons toiletpapier is zo strak opgevouwen dat je minder vervoersstromen en verpakkings materiaal hebt. De klant en wij hebben zo beiden weinig bedrijfs afval. Daarnaast regelen we trans port zo efficiënt mogelijk. Een klant in Groningen krijgt de bestel ling rechtstreeks van de produ cent. Dat scheelt vervoerskosten en milieubelasting." Het tikt aan als je honderden klanten in het land hebt. Die variëren van scho len tot prestigieuze restaurants. Profit: „We zijn financieel gezond, maar we gaan niet voor de korte termijn-winst. We investeren lie ver in langdurige relaties. We pro beren vergaand met de klant mee te denken. Je leert hem hoe hij zo zuinig mogelijk zijn gebouw schoon kan houden, je merkt dat dat op prijs wordt gesteld. Door de ze benadering verlies je geen klan ten. Sinds kort hebben we ook een wèbshop, de eerste in Zeeland op het gebied van bedrijfshygiëne. De internetwinkel draait al lekker." Door persoonlijke begeleiding van één van onze diëtistes en met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect. 's-Hertogenbosch Hoofddorp Ede Leeuwarden Groningen Maastricht Hengelo Nijmegen Hilversum Rotterdam Rijswijk Utrecht Valkenswaard Venlo Zwolle Voor meer informatie: www.bodyinvest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13