'Er komen nieuwe managers die personeel dat altijd goede beoordelingen kreeg, ineens slecht functioneren verwijten' II Advocaat Codelijn Boonman woensdag 28 maart 2012 Ontslagroutes Een werkgever kan in principe drie wegen bewandelen om personeel te ontslaan: *3 Ontslag met wederzijdse instem ming. De werknemer accepteert het ontslagvoorstel vaa de baas (wat niet verplicht is). Dit kan gepaard gaan met een fi nanciële regeling. Het is mogelijk dat de werknemer een WW-uitke- ring misloopt als het UWV alsnog vaststelt dat de aanvrager verwijt baar werkloos is geworden. Ontslag via het UWV Werkbe- drijf. Hier wordt de aanvraag ge toetst volgens een vaste procedure waar de werkgever precies aan moet voldoen. Is de werkgever on zorgvuldig, dan wordt de aanvraag niet in behandeling genomen. Er kunnen bedrijfseconomische over wegingen worden aangevoerd, of de werknemer kan disfunctioneren worden verweten. Ontbinding via de kantonrechter. De werkgever moet in een verzoek schrift gemotiveerd aangeven waar om ontslag nodig is. De rechter be slist over ontbinding van het ar beidscontract en over een eventue le vergoeding volgens de 'kanton- rechtersformule'. Een werknemer kan ontslag aan vechten: Hij start een dagvaardingsprocedu re wegens 'kennelijk onredelijk ont slag'. De kantonrechter moet vast stellen of daar sprake van is aan de hand van overlegde stukken. De rechter kan bepalen of er een ver goeding moet worden betaald. 'Zorg dat je eerst advies inwint, en laat je niet onder druk zetten'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11