400 in binnenland 17 Etentje met Mark Rutte: 495 euro QC bij DELSCHER co OP OW FAASBEST s I I Een nieuwe outfit, schoenen of een tas? XHet voorjaar is begonnen bij DELSCHER. O Voor iedere kopende klant een Paasattentie! Gewonden schietpartij Amsterdam De teloorgang van Selexyz Huurprijs wel hoger in hoofdstad dinsdag 27 maart 2012 banen gaan verloren bij de winkels van Selexyz, plus nog een onbekend groot aantal bij uitgevers. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes .delscher.nl U bent van harte welkom. door Laurens Kok DEN HAAG - In Nederland kun je ook tegen betaling dineren met po litici. Maar zo bont als de Britse conservatieven maken ze het hier niet. Pim Fortuyn sprak spottend van beggars banquetsbanketten voor bedelaars. Als lijsttrekker zonder goed gevulde campagnekas moest de LPF-voorman wél met de pet rond. En dus kwam een stoet rijk aards, veelal uit de vastgoedwe reld, bij hem langs in het sjieke Rotterdamse restaurant Old Dut ch. Professor Pim hield dan een praatje, de gasten lieten oesters naar binnen glijden en aan het eind van de sessie werd de heren gevraagd of ze even 50.000 euro wilden storten. Ook andere Nederlandse partijen proberen met eat-and-greets geld op te halen voor de campagnekas. Defundraising'dinners kwamen tien jaar geleden overwaaien uit de Verenigde Staten en werden hier geïntroduceerd door de WD. Nog in 2010 hield de Noordwijkse WD een 'uniek viergangendiner' in restaurant Latour te Noordwijk, goed voor één Michelinster. „Ont moet partijleider Mark Rutte", be loofde de ronkende uitnodiging. Kosten: 495 euro per couvert, ex clusief btw. Maar de bijeenkomst werd afgeblazen en verplaatst naar Wassenaar, aldus de organisator. Ook lokale CDA-afdelingen vragen wel eens geld voor een etentje met Maxime Verhagen of een andere partijtopper, stelt de voorlichter van de partij. Dan gaat het om be dragen van 150 tot 250 euro per couvert. De PvdA heeft indertijd juist 'prin cipieel' de keuze gemaakt om geen geld op te halen door politieke kopstukken naar de betaalde eten tjes te sturen, stelt voormalig cam pagneleider Jacques Monasch. „Het kan niet zo zijn dat mensen met geld toegang tot de macht kunnen kopen", stelt hij. Juist die aantijging kostte de pen ningmeester van de Britse Conser vatieven zondag de kop. Verbor gen camera's legden vast hoe hij als investeerders vermomde jour nalisten een diner met de conser vatieve premier David Cameron aanbood, in ruil voor een gulle gift in de partijkas. Cameron heeft in middels erkend dat hij vaker geld schieters heeft uitgenodigd voor een diner in zijn ambtswoning. Hij bestrijdt echter dat zij invloed hebben uitgeoefend op het rege ringsbeleid. WD en CDA benadrukken dat hun diners van een heel andere or de zijn dan de intieme etentjes bij Cameron op Downingstreet 10. Ze vinden bijna uitsluitend in cam- pagnetijd plaats, worden, georgani seerd door lokale afdelingen en hebben wel iets weg van een stoe lendans. Er wordt een speech ge houden en bij elke gang schuiven de coryfeeën een tafeltje verder. „Mensen die eropaf komen en daarvoor betalen, doen dat vaak omdat ze ons een warm hart toe dragen", stelt de WD-voorlichter. Volgens het CDA is het diner zelf de enige tegenprestatie die wordt geboden. AMSTERDAM - Tijdens een schiet partij in Amsterdam-Zuidoost zijn gistermiddag drie mensen onder wie een agent gewond geraakt. De schutter is zwaargewond en hij is aangehouden, aldus de politie. Rond 13.45 uur schoot de schutter op het Bijlmerplein op een man, die eveneens zwaargewond raakte. De schutter is na een achtervol ging, waarbij over en weer werd ge schoten, op de Kneppelweg door de politie neergeschoten en opge pakt. Zondagavond werd op het Vreelandplein in Amsterdam-Zuid oost een man doodgeschoten. Selexyz Selexyz komt voort uit de Boek- handelsgroep Nederland, BGN, die in 2001 volgens ingewijden in een deplorabele toestand verkeerde. De naam is in 2006 samengesteld uit het woord 'selectie' en de laat ste drie letters van het alfabet. Selexyz heeft boekhandels in vijf tien steden, waaronder de Domini- canenkerk in Maastricht, door de Britse krant The Guardian uitgeroe pen tot de mooiste boekwinkel ter wereld. In Arnhem trok Selexyz in het oude postkantoor, in Eindhoven in het voormalige Philïpshoofdkan- toor. De trend in de afgelopen jaren was om met spectaculaire monumenta le winkelpanden veel bezoekers te trekken en de klanten te binden. 'We gaan trendsetten. We gaan con tinu experimenteren', kondigde alge meen directeur Matthijs van der Le- ly eind 2010 nog aan. Dat beteken de ook een inhaalslag maken op in ternet. c Onlangs onthulde weekblad Elsevier dat Selexyz op het punt had gestaan om in 2002 Bol.com over te nemen, de opkomende internetboekwinkel, voor 200.000 euro. Selexyz durfde het niet aan. Vorige maand werd Bol.com voor 350 miljoen euro ge kocht door supermarktconcern Ahold. 'De grootste fout van mijn leven', noemde Van der Lely zijn be slissing van 2002. O zie onze wehsite:economie Foto's van de twintig mooi ste boekhandels ter wereld De voorganger van Selexyz ver keerde in 2001 al in deplorabele toestand. De teloorgang van de ke ten zelf kwam pas goed op gang in 2009. Selexyz was toen nog volop aan het investeren in nieuwe ge bouwen. De grootaandeelhouder, een investeringsmaatschappij, wil de onder druk van de kredietcrisis en met het oog op teruglopende omzet vanwege de opkomst van in ternetboekhandels van zijn aande len af De afdeling studieboeken werd ver kocht aan Van Dijk, nadat de toen malige investeerders de gehele ke ten te koop hadden aangeboden. Matthijs van der Lely, tot dan toe directeur, werd met twee mede-di recteuren grootaandeelhouder van een bedrijf dat meteen zij n belang rijkste klanten verloor: de studen ten. Studieboeken zijn geen best sellers, maar zorgen wel ieder jaar 'Selexyz wilde in 2010 nog trendsetten, continu experimenteren' voor een stabiele omzet. Vanaf nu moesten de publiekswinkels het al leen doen. De omzet daalde met bijna 50 pro cent. Sommige winkels bleken te groot: het was in de winkels te zien dat ze niet allemaal wisten hoe ze de lege schappen moesten vullen. Vanaf halverwege 2011 mochten de winkels nog maar beperkt boe ken inkopen, waardoor nog meer ruimte onbenut bleef Afgelopen winter, nadat de direc tie op non-actief was gezet door de raad van commissarissen, koos interim-directeur Amoud Maas er voor om delen van de winkels te verhuren aan onder meer kleding bedrijf Sissy Boy en Lego. Een to taalconcept, geboren uit noodzaak, dat niet aansloeg. Inmiddels blijkt er geen tijd meer te zijn om de plannen uit te wer ken. De onderhandelingen met in vesteringsmaatschappijen An tea en ProCures zijn vooralsnog mis lukt. Als niet op korte termijn de nu gevonden geldschieter krediet krijgt van de bank, moet het faillis sement worden aangevraagd en sluiten de deuren. Werkt in je voordeel telfort.nl 08001707 Telfort winkels AMSTERDAM - De Amsterdamse wo ningcorporaties leggen, in tegen stelling tot veel andere corporaties, 'scheefwoners' per 1 juli wel dege lijk een extra huurverhoging op van vijf procent. De verhoging geldt voor huishoudens die 43.000 euro of meer per jaar verdienen en in een sociale huurwoning wonen. Het gaat om vijftien procent van de Amsterdamse huurders. Minister Liesbeth Spies (Binnen landse Zaken) geeft de woningcor poraties het recht-sodale-huurders met een relatief hoog inkomen van af 1 juli 5 procent extra huurverho ging op te leggen. Veel corporaties in het land vinden de huurverho ging niet nodig, omdat die weinig extra inkomsten zal opleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7