61 binnenland uitzetting Boekwereld houdt adem Leers Stuurt A^s Selexyz omvalt heeft dat veel meer gevolgen dan alleen - voor de 16 winkels en 26 bij filialen. Uitgevers, schrijvers en 'verbod' op DN61 OVer lezers vrezen duurdere boeken en minder keus. Dode door schietpartij bij coffeeshop Zeventienjarige opgepakt voor hack bij KPN dinsdag 27 maart 2012 Q33S&iB3!tt7SsjV&X3!B&tiZ&j&&.C(/fói3t££&J&XX/X& 'óStt'Z&J*%'syjy/S/syZyttVZü&Z&/&i''ï?yl^KSföysysS/l^ysSjys^sSSA-yM^ GIESSENLANDEN - Minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) vindt de opstelling van burgemeester Els Boot van Giessenlanden in de zaak van een Afghaanse vluchte ling 'onbegrijpelijk'. De burgemees ter heeft de politie gisteren verbo den mee te werken aan de uitzet ting van de 45-jarige Afghaanse vluchteling Rafiq Naibzay uit het dorp Hoogblokland. In een brief zal Leers haar nog eens duidelijk maken dat het gaat om een man die wordt verdacht van oorlogsmisdaden en dat Ne derland geen toevluchtsoord wil zijn voor deze mensen. Leers zegt op dit moment geen aanleiding te zien voor een gesprek met de bur gemeester. Naibzay probeert al 14 jaar een ver blijfsvergunning te krijgen. Zijn ernstig zieke vrouw en vier kinde ren hebben wel een verblijfsver gunning. Volgens diverse psychia trische rapporten kan de vrouw niet zonder de zorg van haar man en kunnen de kinderen niet zon der hun vader. Nu Leers vrijdag op nieuw een verblijfsvergunning af wees, ziet Boot geen andere uit weg dan de politie te verbieden mee te werken aan uitzetting. HEERLEN - Een schietpartij bij een coffeeshop aan de Heerlerbaan in Heerlen heeft gisteravond een man het leven gekost. Dat heeft de politie bekendge maakt. Volgens de politie zijn er meerde re schoten gelost. De dode ligt vlak naast de coffeeshop. Of de schietpartij iets met die zaak te ma ken heeft, is niet duidelijk. De politie heeft nog niemand aan gehouden. De identiteit van het slachtoffer is nog onbekend. Ook is niets bekend over de achter grond van het schietincident. Een nog onbekende inves teerder wil Selexyz overne men. ABN Amro overweegt nog of ze bereid is geld te schieten. De gehele boeken wereld wacht gespannen af door Maria Vlaar De bewindvoerder van de in surséance verke rende boekwinkelketen Selexyz is in gesprek met een niet nader genoemde in vesteringsmaatschappij over een overname van de complete keten. De tijd dringt want voor het einde van de maand moeten de winkel- huren en de lonen worden be taald. Het gaat om een bedrag van 2 miljoen euro voor de lopende kosten en de investeringsmaat schappij moet de schuld van 15 tot 18 miljoen overnemen. ABN Am ro moet met financiering over de brug komen en de hele boekenwe reld houdt zijn adem in. Want als Selexyz omvalt heeft dat niet al leen gevolgen voor de zestien win kels en 26 bijfilialen van de keten. Uitgevers, schrijvers en lezers vre zen dat scenario. De boekenwereld kent een iireco- nomisch opzicht ongebruikelijk model. Nieuwe boeken worden drie keer per jaar op aanbieding verkocht, en pas na bestelling door de boekhandels wordt de oplage van een boek bepaald door de uit gever. Selexyz lijkt nu voorlopig geen inkopende partij meer te zijn, de kas is leeg. Na een voor het hele boekenvak slecht begin van het jaar, met om zetdalingen in januari en februari van 20 procent, en een korte ople ving in de Boekenweek, betekent dit voor sommige uitgeverijen op nieuw een te verwachten omzetda ling tot 20 procent voor de rest van het jaar. Lagere inkoopaantallen door de boekhandel betekent verkleining van de oplage, wat kan leiden tot een prijsverhoging per exemplaar. Een ongewenst scenario in tijden van economische recessie, omdat daardoor de omzet in de boekwin kel nóg verder zal dalen: daarvan zullen boekhandels en uitgeverij en de wrange vruchten plukken. Het is dus begrijpelijk dat het hele boekenvak in rep en roer is. 20 procent omzetdaling is voor misschien wel de helft van de tra ditionele uitgevers niet op te van gen. De maximale winst die uit een goed georganiseerde uitgeverij te halen valt, is 10 procent. Maar veel uitgeverijen zitten daar ver on der. Zij zien voor zichzelf niet al leen een economische, maar ook een culturele taak weggelegd en ge ven niet alleen bestsellers, maar ook poëzie uit, of investeren in jon ge talenten van wie ze hopen dat daar de bestsellerauteur van de toe komst tussen zit. Naast de ruim 400 banen bij de Se- lexyzboekwinkels staan er dus ook honderden banen bij uitgeverijen op de tocht. Vorig jaar zou daarom de Weekbladpersgroep WPG, met bladen als Vrij Nederland en Opzij en uitgeverijen als Querido, Bruna en De Bezige Bij, volgens onbeves tigde bronnen zijn aangeschoven bij de onderhandelingen over de redding van Selexyz. Maar de te korten zijn te groot om door het boekenvak te worden opgevangen. Niet alleen uitgevers, maar ook schrijvers en lezers vrezen dat sce nario. De schrijvers staat al een fik se inkomstenderving te wachten door de bezuinigingen in de kun stensector. Als de omzet via de boekhandel daalt, krijgen ze ook nog eens minder royalty's. Nederland heeft een rijke leescul tuur, en een fenomeen als de Boe kenweek is uniek in de wereld. In iedere stad rond of boven de 100.000 inwoners heeft een boek handel zoals die van Selexyz be staansrecht. In het boekenvak wordt gehoopt dat de winkels her rijzen onder hun oude naam. 'De mooiste boekhandel ter wereld' in Maastricht is ook onderdeel van de wankelende keten Selexyz. foto Koen Suyk/ANP Werkt in je voordeel telfort.nl 0800 1707 Telfort winkels ROTTERDAM - De Nationale Recher che heeft vorige week dinsdag een 17-jarige jongen uit Barendrecht opgepakt die op 16 januari telecom- bedrijf KPN zou hebben gehackt. Het Openbaar Ministerie maakte de arrestatie gisteren pas bekend, om het politieonderzoek niet te hinderen. De hacker plaatste scha delijke software in het computer systeem van KPN, waardoor de be veiliging werd omzeild. Recher cheurs hebben de 17-jarige weken lang online gevolgd. In februari maakte KPN bekend te zijn gehackt. Op 10 februari bleek van 539 KPN-klanten persoonlijke gegevens online te zijn gezet. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG, sector civiel recht. Inzake een bij de Rechtbank Middelburg aanhangige procedure tol onderhandse verkoop inzake ABN AMRO Bank N.VVJansen Project en Vastgoed B.V., wordt opgeroepen te verschijnen op vrijdag 20 april 2012 om 11.00 uur in het gerechts gebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord: Jansen Project en Vastgoed B.V., statutair gevestigd te gemeente Borsele. corres pondentieadres: Buitenruststraat p/a Kamer van Koophandel, 4337 ER Middelburg. Een kopie van dit verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2,4331 JE Middelburg, telefoonnummer: 0118 677000. De griffier, F. Casant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6