Morgen komen we terug voor de stroom OPEN HUIS 24l Personeel Imtech vreest voor baan 03 f Zaterdag 16 juni 2012 U kunt NU inschrijven! www.deltaride fortheroses.nl Terneuzense Vogelbeurs De PZC brengt in de serie Vrijbuiters portretten van mensen die kiezen voor een leven in de buitenlucht. Vandaag: de monteur gas en water. Ride for the Roses Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! l dinsdag 27 maart 2012 door Mieke van der Jagt GOES - Bij een aantal werknemers van Imtech Building Services BV, gevestigd in onder meer Goes, is onrust ontstaan nu de aparte Im tech Flexpool BV is opgericht om 150 van hen onder te brengen. De multinational is van plan het te verkopen zodra het zelfstandig draait. De 150 betreffende werkne mers hebben zaterdag een brief in de bus gekregen waarin staat dat ze per 1 april bij Imtech Flexpool in dienst zijn. Voor een Beveland- se werknemer kwam dat bericht als een donderslag bij heldere he mel. „Voorzover ik het kan bekij ken zijn het vooral de oudere, lees duurdere, werknemers die naar de Flexpool moeten.' Het lijkt erop dat er een constructie wordt ge zocht om voor een koopje van de oudere werknemers af te komen." Pieter Koenders, directeur commu nicatie bij Imtech, spreekt dat te gen. „Het is juist een manier om mensen binnenboord te houden. Nu het in de bouw steeds minder gaat, moeten wij onze bakens ver zetten. Wie niet precies in het stre ven naar onderhoud en renovatie past, is beter in de Flexpool. Daar van maakt Imtech gebruik, maar ook anderen. Aan de CAO en de pensioenregeling verandert niets." TERNEUZEN - In het zaaltje Edvard Grieghof 113 in de wijk Oudeland- se Hoeve in Terneuzen-zuid wordt zaterdag de Terneuzense Vogel- beurs gehouden. De beurs begint om 9.30 uur en sluit om 12.00 de deuren. Die ochtend kunnen vo gels worden gekocht en geruild. Er is onder meer een opkoper aanwe zig. Er kan ook informatie worden uitgewisseld over het kweken van vogels. De organisatie is in handen van Eric Verpoorte en Johnny Bergakker, kwekers van tropische vogels en papegaaien. door Hans Tabbers Co Beun (38) uit Schoondijke is een echte waterman. Regel matig staat hij tot zijn enkels of dieper in een kuil met nat, dat uit een lek in een waterleiding sijpelt of spuit. Co werkt namelijk als monteur water en gas bij Delta. Zijn specialiteit: drinkwater. Daar zit toekomst in. Er zal altijd behoefte aan bestaan. Overigens, je ziet dat wel meer bij watermannen, zijn sterrenbeeld is vissen. - Wij inspecteren brandkranen aan de Lange Heerenstraat, tussen Oostburg en Schoondijke. De aan- wijspijl opzoeken, die aangeeft op welke plaats de kraan in de grond staat. Putdeksel vrijmaken en ver wijderen, standpijp aanbrengen met kort stukje slang, kraan open draaien, controleren of er een lek is. Kleine mankementen worden direct hersteld. Ingrijpende repara ties worden geïnventariseerd. Rou tineus onderhoudswerk, de basis van zijn dagelijkse taak. Telefoon. Een spoedgeval. Bij graaf werkzaamheden in de Brugstraat in Sluis is een waterleiding ge raakt. De bewoonster van num mer 18 zit zonder water. Er op af „Daar in de buurt ben ik gisteren ook al geweest", vertelt Co, terwijl wij in zijn werkauto door het pol derlandschap rijden en van de om geving genieten. „Bij het boren van gaten in de buitenmuur van een huis was men op de gasleiding in een gevel gestoten. Je kunt je voorstellen, die gehele tussenruim te was vol gas gelopen. Die situatie was niet zonder risico." Het herinnert hem aan een ander geval, jaren geleden. Koperdieven hadden hun slag geslagen in het dorpshuis van Hoek. Brandweer en politie waren in het holst van de nacht door onbekenden gealar meerd dat er een doordringende gaslucht hing. Wie anders dan de NVM dader kan de melder zijn geweest? De auto wordt om de hoek gepar keerd, want de straat is opengebro ken en afgesloten. Wanneer we bij de plaats zijn aangekomen waar in een kuil het water uit de koperen leiding spuit, kijkt Co verrast. Ver draaid, hier is hij gisteren ook ge weest. Voor een gaslek, als gevolg van het graven. En nu voor water! De twee werknemers die de riole ring vervangen, staan ons beteu terd op te wachten. Twee keer prijs bij dezelfde woning komt zel den voor. Ze hebben er de pest in. Ze kunnen er niets aan doen. De papieren waarop alle leidingen staan aangegeven, kloppen blijk baar niet. De koperen leiding wordt met een spade bloot gegraven, zodat Co een stuk slang kan aanbrengen, die het omhoog spuitende water afvoert in de rioleringsbuis. Met graafmachine en schop wordt om zichtig de hoofdleiding met aftak king naar de dienstkraan vrij gegra ven, zodat van daaruit een nieuwe verbinding naar de breuk kan wor den gemaakt. Maar de sleutel om de dienstkraan dicht te draaien pakt niet. „Als hij lam is, moet ik de hele straat aftluiten, om een nieuwe kraan te plaatsen", mop pert Co. „Ik hoop het niet." Ook met een waterpomptang is geen beweging in de afsluiter van de dienstkraan te krijgen. Hij belt met de storingscoördinator van Delta, dat het water er af gaat aan het begin van de Brugstraat en aan de Garenmarkt. De kapper in de straat is gelukkig gesloten. „Stel je voor dat er iemand net een kleur- spoeling krijgt Dan heb je heel wat uit te leggen." Waarom voor dit leven gekozen? „De afwisseling. Het onverwachte van een storing, steeds een andere situatie. En het contact met de bui tenwereld. Mensen die naar buiten komen en informeren wat er aan de hand is, te woord staan, zodat zij begrip voor de situatie kunnen opbrengen." Na de opleiding motorvoertuigen aan de lts wilde hij iets in de tech nische richting doen. „Eerst heb ik twee jaar gevaren. De mooiste pe riode uit mijn leven." Maar hij pas te als achttienjarige om tal van re denen niet in de schoolbanken van de zeevaartschool. Dus wer ken in de haven, nog een jaartje va ren, vorkheftruckchauffeur bij Dow en enkele jaren als beveiliger in het asielzoekerscentrum. Dat ging dicht. Co dacht aan een nieuwe toe komst als brandwacht op boorplat- forms, volgde daarvoor zelfs veilig heidscursussen, maar ontdekte dat het vrijwel steeds tijdelijk werk was. Kortdurende projecten van enkele maanden. Hij keek uit naar iets anders en solliciteerde in 2005 op een vacature bij Delta. „Het is een bedrijf met groeimoge lijkheden. Je kunt jezelf ontwikke len, krijgt alle kans voor opleidin gen. De dienstverlening spreekt me ook aan. Een hele straat kan zonder gas of water komen te staan en je probeert dan iedereen zo snel mogelijk uit de brand te helpen. Dit werk blijft. We stoppen leidingen onder de grond voor minimaal vijftig jaar, maar garantie is er niet. Alles is aan slijtage onderhevig. Bovendien worden steeds nieuwe normen ge steld, met name voor gas, en dan moeten leidingen worden gesa neerd." Wij mogen volgens Co trots zijn op de hoge kwaliteit van het drink water in Nederland. „En dat tegen een zeer lage prijs, van gemiddeld 1,50 euro voor duizend liter." Water is volgens Co een vak. „De klant van schoon en betrouwbaar drinkwater voorzien, is veel gecom pliceerder dan op het eerste ge zicht lijkt. Het is een boeiend pro ces, alles wat plaatsvindt van bron tot tap." Ooit spijt gehad van zijn keuze? Co denkt met enige weemoed te rug aan twintig jaar geleden. „Als ik mijn leven opnieuw zou kun nen doen, zat ik nu op zee. De drie jaren die ik heb gevaren, wa ren de mooiste periode uit mijn le ven. Maar een vriend met wie ik in samenwerking met PZC f j LIV EST R 0N6 ten behoeve van ""—M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62