politieagent in gevaar x binnenland! 5 weekendcompany® 59,50 p.p: Gemeenten: statiegeld plastic flessen houden Bult Brink's 12 miljoen Controverse over foto met Verwondingen' van orka Morgan Damidi£, a.7 nwuojfit Ü01& 3* Hotel incl. diner nabij Giethoorn! mmmÊtmtmmHiÊmÊÊÊÊÊmimÊimÊm www.weekendcompar 'Er is jarenlang beterschap beloofdmaar er is weinig verbetering ingekomen.' dinsdag 27 maart 2012 ■Maw—niiiMiiiwmnmiin mi «mum»—armi■i»UMftM.uni»MiMiu«iiJM«i»ii.iiuan».»i.wJUjiniimti.y APELDOORN/DEN HAAG - Het af schaffen van statiegeld op grote plastic flessen gaat veel gemeenten te ver. Ruim de helft (52 procent) van de 415 gemeenten wil in elk geval tot 2015 wachten met beslis sen erover. Van de overige 48 pro cent wil het merendeel helemaal niet van de statiegeldregeling af. Dat blijkt uit onderzoek van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Staatssecretaris Joop Atsma (Mi lieu) wil van het statiegeld op de zogeheten PET-flessen af. Hij heeft met de verpakkingsindustrie af spraken gemaakt over hergebruik van de verpakkingsmaterialen. Het bestuur van de VNG wil eerst zien hoe hard die afspraken zijn en heeft voorgesteld te wachten tot 2015 met het stoppen met statie- geld. Veel gemeenten vinden statiegeld nog steeds een onmisbaar middel, onder meer om zwerfVuil tegen te gaan, aldus de VNG. De Tweede Kamer debatteert vandaag over het statiegeld. Het bedrijfsleven wil ook van het statiegeld af. Het kost veel minder om plastic flessen samen met an dere kunststof verpakkingsmateria len in te zamelen. Atsma denkt dat de plannen voor afschaffing van het statiegeld niet zorgen voor meer zwerfafval. Hij zei begin de ze maand dat de overstap in ieder geval niet voor 1 januari 2014 zal zijn. Atsma kan een claim van honder den miljoenen euro's tegemoet zien als de Kamer vandaag besluit het statiegeld inderdaad af te schaf fen. Het Apeldoornse bedrijf Tom- ra stelt dat Atsma de Kamer on juist voorlicht. Tomra Systems is wereld marktlei der in inname-automaten. De staatssecretaris heeft zich geba seerd op cijfers van Nedvang, lob by-organisatie van de verpakkings industrie. Atsma's eigen Inspectie Leefomgeving en Milieu heeft in middels een vernietigend rapport gepresenteerd over de opgave van de industrie. Desondanks neemt Atsma er geen afstand van. Hij stelt dat inzameling via de oranje containers bij supermarkten een adequaat alternatief is. Volgens Tomra kleven daar echter veel na delen aan. Volgens Tomra heeft afschaffing van statiegeld louter negatieve ge volgen voor het milieu. Het bedrijf heeft de staatssecretaris via twee aangetekende brieven gewezen op de bedrijfsschade die hij dreigt te veroorzaken. zie onze website:binnenland Plastic flesjes worden er zo uitgevist in de sorteerfabriek foto Marcel Antonisse/ANP keken naar de bescherming van personeel tegen agressie en geweld en bij alle negen zijn overtredin gen geconstateerd. Drie korpsen kregen een boete, omdat deze bij de controles in 2009 ook al tekort schoten met training en registratie van geweldsincidenten. De politiebonden ACP en NPB zeggen niet verrast te zijn door de uitkomst. „Wel erg teleurgesteld. Er is jarenlang beterschap beloofd, maar er is weinig verbetering in ge komen. We geloven niet meer in verbetering", aldus voorzitter Ger- rit van de Kamp (ACP). Volgens hem brengt de politie als werkge ver de 'veiligheid en gezondheid van politiemensen in gevaar'. Volgens Van de Kamp voelen poli tiemensen zich in de steek gelaten. Hij zegt zich met de leden te bera den op mogelijkheden om de werkgever aansprakelijk te stellen. Politieminister Ivo Opstelten heeft de politie al aangesproken op over tredingen van de arbeidstijdenrege ling. Die hoeveelheid kan volgens hem fors omlaag. Maar de regels zijn erg ingewikkeld, voegt hij er aan toe. Op termijn wil hij een eenvoudiger regeling. Opstelten kwam eerder al met plannen agenten weerbaarder te maken tegen agressie. Ze krijgen de komende jaren extra training. door Paul Hartman HARDERWIJK/TENERIFE - Wat is er precies aan de hand met orka Mor gan? De Orka Coalitie zegt zich grote zorgen te maken omdat het dier in het Spaanse Tenerife onder de snijwonden zou zitten. De actie groep stuurde een foto naar de me dia waarop is te zien dat Morgan verwond is. Die zou hét bewijs zijn dat ze wordt aangevallen door de andere orka's, meent de Coali tie. Volgens freelance fotograaf Gert Janssen, die de orka in dierenpark Loro Parque vorige week bezocht, klopt dat niet. „Ik heb die wonden niet gezien. Morgan had alleen wat littekens op haar hoofd." Kleurverschillen in de foto bewij zen volgens hem dat deze is be werkt. De Orka Coalitie houdt vol dat het om een authentieke foto gaat en maakt zich grote zorgen. „De diepe vleeswonden op haar kop zijn het resultaat van een aan val van een van de andere orka's." Volgens het Dolfinarium in Har derwijk is er niets aan de hand. „Krassen zijn een vorm van nor male gezonde interactie", zegt die renarts Niels van Elk. „Geen kras sen zou kunnen betekenen dat de groep geen interesse en geen inter actie met haar had of zou willen AMSTERDAM - Tijdens de gerucht makende overval van vorig jaar op geldtransportbedrijf Brink's in Am sterdam is 12 miljoen euro buitge maakt. Dat blijkt uit stukken die het Openbaar Ministerie gisteren openbaar heeft gemaakt. De overval op het filiaal - van Brink's in Amsterdam-Zuidoost ge beurde in de vroege ochtend van 29 juni en ging met veel geweld ge paard. De daders drongen het pand binnen met explosieven. La ter volgde een lange achtervolging, waarbij de criminelen met automa tische wapens schoten. Nadat een van de twee vluchtauto's was ge crasht op de Ai, kaapten de daders een andere auto. Volgende week woensdag moet een verdachte van 28 voor de rech ter verschijnen tijdens een pro-for- mazitting. De politie pakte hem in december op. In februari werd ook een man gearresteerd in Brus sel. Justitie in Nederland heeft ge vraagd om zijn uit levering, maar de verdachte heeft daar bezwaar te gen gemaakt. Het is nu wachten op een besluit van de rechter. hebben." Daar denkt Barbara van Genne van de Orka Coalitie, heel anders over. „Deze" foto bevestigt dat Morgan niet beschermd kan worden tegen de aanvallen van de agressieve orka's in het Spaanse park. Dit is absoluut geen gezonde situatie." De Orka Coalitie hoopt vrijlating van Morgan alsnog af te kunnen dwingen via de rechter. In mei komt de zaak opnieuw aan bod in de rechtbank van Amsterdam. Morgan werd als baby-orka in 2008 uit de Waddenzee gered. Na een verblijf van anderhalf jaar in het Dolfinarium Harderwijk, ver huisde zij naar Tenerife. 2 overnachtingen incl. ontbijt y 1 x 2-gangen diner 1 dag gratis fietshuur Gebruik sauna en zwembad y' Verblijf tot 31 augustus 2012 Hampshire Hotel - de Eese Steenwijk - 167 beschikbaar! QP=OP - 0®i '10 80 30. m '96-60 ?0 Ö0 90 100% Reserveren via: 0900 700 7004 (e 0,25 p m.) maAir 09.00 -21.00 uur za 1ÖJ00 uur - 16:00: uur zo 12..ÓÖ - 16,0Q ui Prijs o.frv. 2-persoonsbszetllng on excl. reservenngskosten 12,50 pi Let op! Alleen op 27 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. ACP-voorzitter Cerrit van de Kamp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5