Meeste cruiseschepen varen voorbij Seakings buiten gebruik ZEEUWS-VLAANDEREN Nog even en buffetrestaurant De Milliano is niet meer DINSDAG 27 maart 2012 21 PZo Doorbraak in 'Groene' plastics 22 en 23 Rft Wethouder Pim Broekhuysen van Terneuzen probeert tij te keren door Wout Baremam TERNEUZEN - Riviercruiseschepen doen Terneuzen maar mondjes maat aan. Daar moet snel verande ring in koment, vindt wethouder Pim Broekhuysen (toerisme), want ook de ondernemers in ha venstad Terneuzen zouden moe ten kunnen profiteren van het be zoek van de cruisepassagiers. De meeste cruiseschepen varen Terneuzen nu nog voorbij richting Gent. Die stad krijgt er jaarlijks gemid deld zo'n 200 op bezoek en vol gens communicatiemanager Johan Bresseleers zit er nog steeds groei in. De meeste schepen komen, stelt hij vast, uit Duitsland. De schepen zorgen voor de aanvoer van zo'n 20.000 passagiers per sei zoen. In 2005 begon Gent nog be scheiden met de ontvangst van 73 cruises. Nu is dat aantal dus bijna verdrievoudigd. Wethouder Broekhuysen ziet de schepen met gemengde gevoelens passeren. In 2009 leek het tij te ke ren, toen havenschap Zeeland Seaports en de gemeente aan de Beurtvaartkade, vlakbij de binnen stad, een aantal voorzieningen aan bracht voor wat toen al ambitieus een 'cruiseterminal' werd ge noemd. Het aantal schepen dat er sindsdien afmeerde, liep aanvanke lijk in de tientallen, maar dat aan tal is nu weer beperkter. Dat had vooral te maken met een menings verschil tussen Broekhuysen en Zeeland Cruise Port bv uit Vlissin- gen over de jaarlijkse financiële bij drage van de gemeente. Een woordvoerder van het bedrijf, dat ook bemiddelt in de komst van schepen naar Vlissingen, Middel burg en Veere én grote zeecruise schepen in Vlissingen ontvangt, liet eerder al weten los van de ge meente tóch riviercruiseschepen naar Terneuzen te blijven sturen. Afgelopen weekeinde meerde de eerste - River Rhapsody, een oude bekende - af De passagiers wer den met bussen opgehaald voor een bezoekje aan Gent en Axel. Broekhuysen wil, voor het lokken van cruiseschepen, een beroep doen op het potje van 145.000 eu ro dat de provincie voor de perio de 2011 - 2013 beschikbaar heeft ge steld. Daartoe werd in 2011 een be stuursovereenkomst gesloten. De gemeente Vlissingen trekt de kar en werkt daartoe samen met Zee land Cruise Port, havenschap Zee land Seaports en Promotie Zee land Delta. Broekhuysen: „Maar het blijft veel te lang stil." tsssieesssmmsmeatsiBsesiat msssessmss^msm^wssssessmssmsmssssssss! HOEK Dominee protestantse kerk gaat in beroep Dominee Marien van Manen van de protestantse kerk in Hoek gaat in beroep tegen het besluit dat hij niet langer zijn ambt mag uitoefe nen in Hoek. Het landelijk kerkbe stuur heeft dit besluit genomen, omdat er sprake was van onwerk bare verhoudingen tussen de predi kant en de lokale kerkenraad. Een uitspraak in deze zaak wordt hal verwege april verwacht. Paddenscherm moet rugstreeppad remmen Het bedrijf Kanaalkruising Sluiskil (KKS) dat is belast met de aanleg van de tunnel bij Sluiskil, neemt de rugstreeppad in bescherming. Over een lengte van acht kilometer is een dertig centimeter hoog, wit paddenscherm aangebracht. Dit is gebeurd om te voorkomen dat rug- streeppadden op het werkterrein komen en worden vermorzeld. De kosten bedragen 20.000 euro. TERNEUZEN Voorstel 1,5 miljoen voor nieuwe zeesluis B en W van Terneuzen willen de aan Terneuzen gevraagde bijdrage van i,5 miljoen euro voor de nieu we zeesluis uit de algemene reser ve halen. De raadscommissie mid delen bespreekt dit donderdag. On der meer de WD gaf eerder aan de algemene reserve al (te) laag te vin den. Zeeland Seaports draagt 6 mil joen bij, de provincie 2,5 miljoen. De zeesluis kost 930 miljoen euro. KOKSIJDE - Van de vier Seaking-he- likopters die vaak bij reddingsope raties op zee worden ingezet en ook wel actief zijn in Zeeuws- Vlaanderen, is er momenteel maar één inzetbaar. Dirk Deboodt van vakbond ACOD Defensie heeft dit in een brief laten weten aan de burgemeesters van de Vlaamse kustgemeenten, heeft de Vlaamse krant De Morgen gemeld. Deboodt maakt zich ernstig zor gen. De in Koksijde gestationeerde Seakings zijn volgens hem zo ver ouderd dat 'het een huzarenstukje is' om ze in de lucht te houden. Ze zijn vijfendertig jaar oud en moe ten volgens de huidige planning in 2013 vervangen worden. Defensie in België wil niet reageren, omdat 'niet over de inzet van materieel wordt gecommuniceerd'. nSREKSENS - Na de opening van de Wester- in 2003 lag het veerplein in Breskens er verlaten bij. De PSD-boten wer den uit de vaart genomen en daarmee kwam een einde aan de grote drukte op het plein. Buffetrestaurant De Milliano aan de rand van het veerplein, stond vanaf dat moment te ver pauperen, maar dat is binnenkort verleden tijd. Gisteren begon de sloop van het pand dat is aangekocht door waterschap Schelde- stromen. Woordvoerster Emilie Sturm: „De sloop van De Milliano maakt het voor ons mo gelijk om de geplande kustversterkingswerk- zaamheden uit te voeren en de infrastructuur rond het veerplein aan te pakken." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59