Spelen met licht in nieuwe brede school zeeland! 25 90 PopSport bands in RegioRuis SfSSK» www.dominicus.nl Sloop restaurant op veerplein vanaf €125,00 tilroeoptiek viert de pf Leisteen dinsdag 27 maart 2012 door Piet Kleemans zierikzee - Drie pop- en rock bands die afgelopen seizoen mee deden aan PopSport grijpen de kans om via het RegioRuis-po- dium in Brogum in Zierikzee weer een stapje verder te raken. Vrijdag staan de bands Remote World, The Shards en Back-up in de derde voorronde van de Schou- wen-Duivelandse talentenjacht. Ze krijgen gezelschap van het Zeeuw-Vlaamse rocktrio Sios en DJ' ADK, ofwel Adriaan van Keste- loo. Laatstgenoemde draait voor de Regioruis DJ-contest die dit sei zoen als nie.uw element is toege voegd. De deelname van Back-Up uit Ber gen op Zoom tussen de beginnen de Zeeuwse acts heeft te maken met de selectie van deze jonge band als vertegenwoordiger van Zeeland in de PopSport-finale in De Mezz in Breda. - De vier bands die vrijdag mee doen aan RegioRuis komen ieder met een eigen variant van pop en rock. Bij The Shards ligt daarbij de nadruk op hardrock. Sios zoekt het in de alternatieve rock en Back-up komt met een set eigen rocksongs. RegioRuis wordt gehou den in Brogum en begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. Het publiek mag meestemmen. BRESKENS - Na de komst van de Westerscheldetunnel in 2003, lag het Veerplein in Breskens er verla ten bij. De PSD-boten varen niet meer en daarmee kwam er een einde aan de grote drukte op het plein. Buffetrestaurant Di MiÜiano op het midden van het Veerplein, stond vanaf dat moment te verpau peren, maar is uit zijn lijden ver lost. Gisterochtend begon name lijk de sloop van het pand, dat nu in bezit is van Waterschap Schelde- stromen. Woordvoerster Emilie Sturm: „De sloop maakt het moge lijk om de kustversterkingswerk- zaamheden uit te voeren." B Op katholieke basisschool De Zandplaat zitten rond de negentig leerlingen. Zij helpen mee met de verhuizing naar de nieuwe brede school. De verhuizing is gepland voor 12 en 13 april. foto's Willem Mieras Een palenbos op het speelplein, een elektronisch informatiebord over de zonnepanelen en verlich ting die van kleur kan wisselen aan de hand van de stemming van leerlingen. In Ovezande zijn de nieuwste onderwijsnoviteiten te vinden. door Frank van Cooten De onderwijsvernieu wing is terug te vin den in de nieuwe brede school. De bouw is nagenoeg klaar. Directeur Jos Huijbrechts van de katholieke basisschool De Zandplaat zwaait trots de deur open. Maar eerst wijst hij op het palenbos op het speelplein. „On derzoek toont aan dat kinderen daar zelf allerlei spelletjes bij ver zinnen." Een andere noviteit is te vinden op de eerste verdieping in het klas-" lokaal van de groepen 7 en 8. School Vision. De leerkracht veran dert met een druk op de knop de verlichting om kinderen na de gymles wat rustiger te krijgen of maakt.het licht juist wat feller om ze geconcentreerd te laten werken. „Onderzoek van de universiteit Twente toont aan dat leerlingen daar baat bij hebben." De sfeer van de nieuwe school is open. Veel glas en ramen. „Open heid vinden wij belangrijk. Het kan in deze tijd niet meer dat een leerkracht alleen is met een leer ling zonder dat iemand anders dat ziet. En voor de kinderen is het ook goed. Ze weten dat ze gecon troleerd worden." Dat laatste is belangrijk in het ka der van het nieuwe leren. Leerlin gen gaan na instructie zelfstandig of in groepjes aan de slag. Daar is in de nieuwe school' ruimte ge noeg voor. Er is zelfs een balkon. „Daar was ik zelf niet zo enthou siast over maar de architect vond dat belangrijk om de muur wat te breken. Een van mijn collega's was echter enthouisast. Want nu kan hij met de leerlingen op het bal kon mini-tuintjes maken. Kijk, daar had ik niet aan gedacht." De nieuwe school is weliswaar groot en ruim, maar doet door het kleur- en materiaalgebruik warm en geborgen aan. Er zijn diverse slimmigheden ver werkt. Zo staat het podium in de hal naast de trap naar boven zodat je vrij eenvoudig één groot po dium kan maken voor bijvoor beeld de ontvangst van Sinterklaas of voor andere feestelijkheden zo als musicals' of presentaties door leerlingen. Een andere deur leidt direct naar de gymzaal die al vanaf oktober in gebruik is. Deze zaal kan ook vrij eenvoudig worden omgetoverd tot een theaterzaal. „Als je het doet, moet je het direct zo goed moge lijk doen. De architect heeft goed geluisterd." De huidige school is dertig jaar oud en op zich nog niet afgeschre ven. Er is alleen sprake van wat achterstallig onderhoud. De gym zaal was wel dringend aan een ver vanging toe. Voor Ovezande werd een masterplan geschreven. Een nieuw dorpshart met onder meer een woonzorgcomplex en de nieu we brede school. Behalve De Zand plaat krijgen ook de kinderopvang, de voor-- en naschoolse opvang, de peuterspeelzaal, het steunpunt van de bibliotheek en de speeltuin vereniging een plaats in de nieuwe school. De kinderen verhuizen hun spulletjes zelf op 13 april naar de nieuwe school. Vanaf 16 april wordt er les gegeven. De officiële opening van de brede school is in september. Dan wordt ook de naam van de nieuwe school ont huld. Ad Schenk zal daar als wet houder onderwijs zeker bij aanwe zig zijn. „Al in 1997 zijn we gaan praten over samenwerking tussen kinderorganisaties in ons dorp. Voorzitter van ons schoolbestuur was toen, jawel, Ad Schenk. Dit cir keltje is dus rond." Directeur Jos Huijbrechts. „Wij willen modern onderwijs geven. ongeacht de prijs UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK zonnebril op sterkte v ,nc'- S'azen en montuur wij kunnen J declareren bij vele -ÊM kzorgverzekeraars^P^ Walstraat 81 vlissingen 0118 41?37w wwW.titroe.nl bnlmodé contactlenzen tilroeoptiek tilroeopticien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57