Landbouwweg Tholen is er vóór de zomer ÖP£M HUIS na 241 zeeland Zaterdag 16 juni 2012 U kunt NU inschrijven! www.deltaridefortheroses.nl De meeste riviercruiseschepen varen Terneuzen voorbij naar Gent Jos Huijbrechts ////V1 Ride for the Roses M Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! i dinsdag 27 maart 2012 In 2014 ook nieuwe weg bij Poortvliet eGasoscosssstssyxza «sasjst»!®}»®®1»» door Rob Paardekam THOLEN - De provincie wil snel be ginnen met de aanleg van een nieuwe weg voor het landbouw- verkeer aan de noordkant van Tho- len-stad. De komst van zo'n landbouwweg is al jaren een vurige wens van veel Tholenaren. Nu moeten trek kers nog door de bebouwde kom van het stadje, ze mogen immers niet over de Nieuwe Postweg. Een nieuwe landbouwroute tussen de Oesterdam en de Thoolse Brug zou dat probleem oplossen. De route komt ten noorden van de Nieuwe Postweg. Tussen de Oesterdam en Nieuwlandsedijk wordt een hele nieuwe weg aange legd. Vanaf daar gaat de route ver der over bestaande wegen en be drijventerrein Welgelegen. Volgens de provincie zijn de beno digde gronden inmiddels beschik baar en bleek een bestemmings planwijziging niet nodig te zijn. „Daardoor denken we de weg nog vóór de zomer aan te kunnen leg gen", zegt verkeersambtenaar Wij nand Blommaert. „We willen zo snel mogelijk beginnen." Ook bij Poortvliet wordt op ter- TERNEUZEN - Riviercruiseschepen doen Terneuzen maar mondjes maat aan. Daar moet snel verande ring in komen, vindt wethouder Pim Broekhuysen (toerisme), want ook de ondernemers in ha venstad Terneuzen zouden moe ten kunnen profiteren van het be zoek van de cruisepassagiers. De meeste cruiseschepen varen Terneuzen nu nog voorbij richting Gent. Die stad krijgt er jaarlijks gemid deld zo'n 200 op bezoek, de mees- NVM 'De gemeente Borsele is niet bang om te investeren in het on derwijs. De afgelopen jaren zijn veel scholen verbouwd en nieu we scholen gebouwd. Wij hebben bij onze nieuwe school ook veel ondersteuning gehad van de gemeente. Vooral Jan de Koek en Ron de Vos dachten goed mee.' mijn een nieuwe weg aangelegd voor landbouwverkeer. In het ver leden moesten trekkers ook daar door de bebouwde kom. Dat pro bleem werd opgelost door ze toe te laten op de provinciale weg aan de zuidkant van het dorp. Daar kwamen toen passeerstroken. Toch wil de provincie van deze si tuatie af Daarom wordt parallel aan de provinciale weg een nieu we weg voor het landbouwverkeer aangelegd. Deze gaat lopen tussen de Lange Zandweg en de Geer- weg. Op dit moment wordt het ontwerp uitgewerkt. Als het klaar is, moet nog een aantal planologi sche procedures worden doorlo pen, waarbij ook inspraak moge lijk is. Voorts moet de provincie de benodigde gronden nog aanko pen. Als alles voorspoedig ver loopt, moet de nieuwe weg in het voorjaar van 2014 kunnen worden aangelegd. Het is de bedoeling dat het land bouwverkeer in de toekomst ook wordt geweerd van de provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet. „Ook daarvoor zal een nieuwe weg moeten worden aangelegd", zegt Blommaert. „Maar dat is een project voor later." te uit Duitsland. De schepen zor gen voor de aanvoer van zo'n 20.000 passagiers per seizoen. In 2009 brachten havenschap Zee land Seaports en de gemeente aan de Beurtvaartkade, vlakbij de bin nenstad, een aantal voorzieningen aan en het aantal schepen dat er sindsdien afmeerde, liep aanvanke lijk op in de tientallen, maar dat aantal is nu weer teruggelopen. Broekhuysen wil met 145.000 euro uit een provinciepotje, extra voor zieningen om schepen te lokken. De nieuwe gymzaal in Ovezande is al sinds oktober in gebruik. «xssf^isssssssssssssasss^ \jffA in samenwerking met PZC ^ï£L*,£EÏ1 j ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56