zeeland 123 Oesterkroket voor oesterfoben Ondernemers Leenfietsenproject ontstijgt proeffase en wil doorgroeien Rabobank spekt clubkas van 335 verenigingen Bomen en heesters vernield in park Onder de Lindeboom Wemeldinge dinsdag 27 maart 2012 KAPELLE Reeks antennes van auto's afgebroken GOES/WEMELDINGE Kinderkleding en speelgoed beurzen De nieuwe productiehal van Burg Machinefabriek in Kruiningen. Niet ordinair bitterballen en bier, maar chique cham pagne en oesterkroketten. Met de kroket gemaakt van ragout van oesters en zeewier hoopt de Oestercompagnie uit Rotterdam een nieuw publiek aan te boren voor de oester. Want veel mensen vinden oesters eten nog eng: ze beginnen liever niet aan een nog levend glibber- ding uit een schelp. De 'oesterbul- let' helpt mensen over die angst heen, denken de mensen van het Rotterdamse bedrijf. Ze hebben de kroket de oesterbullet genoemd: de oesterkogel. En die is speciaal bedoeld voor oesterfoben: mensen die eigenlijk geen oesters durven te eten. De oesterkroket is ontstaan na een experiment met het maken van oesterragout. Om die goed te kun nen serveren, moest hij worden verpakt en dat gaat goed in een korstje van paneermeel. Het idee is overigens niet heel spectaculair: de mosselkroket bestaat al langer. De oesterkroket is verkrijgbaar bij de Oestercompagnie, een bedrijf dat met een mobiele oesterbar het land doortrekt, compleet met acts als bijvoorbeeld Charlie's Oesters. Het bedrijf heeft inmiddels bijna vijftig medewerkers: het is ook mo gelijk om oesterworkshops te vol gen in Rotterdam. www.oesiercompagnie.nl foto Marcelle Davidse MIDDELBURG - Rabobank Walche- ren-Noord-Beveland stelt 150.000 euro beschikbaar voor stichtingen en verenigingen. Leden van de bank bepalen de ko mende week hoe dat geld wordt besteed. Rabobank Oosterschelde doet iets vergelijkbaars: daar kunnen dona ties worden aangevraagd voor de campagne 'Steentje Bij.' Het is weer tijd voor de kinderkle- dingbeurs. Buurthuis De Pit in Goes houdt er eentje die vandaag, dinsdag, van 19.00 tot 20.30 uur open is en morgen, woensdag, van 9.00 tot 10.00 uur. In Wemeldinge zet de speel-o-theek 't Ruil-uus de deur morgen, woensdag, open voor mensen die zomerkleding en speel goed voor de kinderen willen aan schaffen. De beurs duurt van 18.30 tot 20.30 uur. WOLPHAARTSDIJK Inloopbijeenkomst over recreatieplannen De gemeente Goes houdt donder dag 5 april van 10 tot 12 uur een in loopbijeenkomst over de recreatie plannen rondom Wolphaartsdijk. In De Meerkoet zijn wethouder Loes Meeuwisse en enkele ambte naren aanwezig om uitleg te geven over onder meer de aanleg van wandel- en fietsroutes en een trai lerhelling bij de Meerkoet. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij m.vanden.bergh@goes.nl MIDDELBURG - Het project met de gratis witte leenfietsen in Middel burg staat op een keerpunt. Het be drijf Calllock heeft het afgelopen jaar een proef gedaan in Middel burg. Dat gebeurde op eigen kos ten en met een bijdrage van het Agentschap van het ministerie van Economische Zaken. Callock wil het project uitbreiden met meer fietsen en meer ophaal- punten in Middelburg en de rest van Walcheren. Maar dan zal de overheid (gemeente en provincie) bereid moeten zijn een financiële bijdrage te leveren. In Middelburg zijn nu 38 witte leenfietsen beschikbaar die op een aantal plaatsen in de stad opge haald of neergezet kunnen wor den. Met een pasje of na het stu ren van een smsje kunnen geregi- streerden een fiets lenen. Calllock is zo tevreden dat het be drijf het project uit zijn proeffase wil halen en wil doorgroeien naar 300 tot 400 fietsen (en e-bikes) op heel Walcheren. Dan kan ook het aantal gebruikers stijgen. Ook wordt gekeken naar inplementatie van een betaalsysteem.. Calllock praat met de gemeente en de provincie over een financiële bijdrage. Volgens wethouder Chris Simons heeft Calllock 60.000 euro gevraagd om de proef tot het ein de van het jaar voort te kunnen zetten. Dat vindt het college van burgemeester en wethouders te veel voor een test. Maar volgens Calllock gaat het om meer dan het voorzetten van de huidige test: extra fietsen, verplaat sing van twee stations, een extra station op de Markt, de betaalfunc tie, info-borden en promotie. Bo vendien wordt het gebruik nauw keurig geregistreerd. Kooymans wil met een nieuw bod te komen, maar hij vindt het eigen lijk te gele voor woorden dat over een in zijn ogen bescheiden be drag zo lang gesproken moet wor den. WEMELDINGE - Onbekenden heb ben afgelopen weekend vernielin gen aangericht in park Onder de Lindeboom in Wemeldinge. Met name pas geplante bomen en heesters moesten het ontgelden. Twee weken geleden is op het Dorpsplein precies hetzelfde ge beurd. Ook toen werden pas aange plante bomen vernield in de nacht van zaterdag op zondag. Wethou W&gg8gB8gBBB&B3BBESBSSSeS0SSSaXtBaB!eaSaSSSei der Jon Herselmaii is boos over de vernielingen. „Dit is te triest voor woorden, maar helaas wel de reali teit", stelt hij. Volgens Herselman bedraagt de schade inmiddels al zo'n 2500 eu ro. Hij zegt dat de gemeente zowel het park als het Dorpsplein zo snel mogelijk weer in de oude staat zal brengen. Er is aangifte gedaan bij de politie. 'Wanneer een appel door deze machine geweest is, kan hij opgegeten WOrden e ^'n5e^a9 besteedt de P^C aandacht aan ondernemers. Vast onderdeel is de rubriek 'Made in', maar ook ander ondernemersnieuws krijgt op deze pa- Arjan van Burg, directeur Burg Machinefabriek 9'na een plekje. Tips? bevelanden@pzc.nl KAPELLE Weg tussen Kapelle en Yerseke dicht Een gedeelte van de Postweg tus sen Kapelle en Yerseke is van maan dag 2 april tot en met vrijdag 6 april afgesloten. Het fietspad naast de weg wordt opnieuw geasfal teerd. De weg gaat dicht tussen de Spaart- weg-Oostambachtweg en de Weste lijke Kanaalweg. Fietsers en brom mers worden omgeleid over een rijstrook van de Postweg. Daarom moet het overige verkeer omrijden via de Wemeldingsezandweg. Van meer dan twaalf auto's zijn in nacht van zaterdag op zondag de antennes gestolen in de Elstar- straat in Kapelle. De auto's van de gedupeerden ston den geparkeerd op de opritten van de woningen of gewoon op straat langs de stoeprand. De vandalen vernielden van alle auto's de radio antenne. De politie kreeg ook uit andere straten uit het dorp aangiften.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55