Bewoners Ter Weel boos om bouw editoo' BEVELANDEN/THOLEN Zwembad op de Grote Markt Tweetal aangehouden voor stelen van diesel in Poortvliet almanak Perslunch DINSDAG 27 maart 2012 21 Machines op maat bij familiebedrijf 22 en 23 Overlast door tijdelijke huisvesting overschaduwt perspectief op mooier zorgappartement over twee jaar door Claudia Sondervan GOES - De tijdelijke huisvesting voor de sloop en de vervangende bouw van het verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe beneemt be woners van de huizen van zorg groep Ter Weel in Goes veel le vensvreugde. Zozeer dat het per spectief van betere zorgapparte- menten, met voor ieder een eigen slaapkamer, badkamer en zitka mer, de overlast door de nieuw bouw daar niet tegenop weegt. Te meer omdat de duur van de opera tie, dik twee jaar, voor de bejaarde bewoners ver weg ligt. Voor de nieuwbouw van het veer tig jaar oude huis Sint Maarten in de Groe op het braakliggende veld aan de Beukenstraat moeten de vergunningen nog worden aange vraagd, bleek gisteren op een infor matiebijeenkomst voor bewoners. De directie van Ter Weel beloofde bewoners van appartementen wiens uitzicht nu ernstig belem merd wordt door de tijdelijke huis vesting de mogelijkheid om naar een hoger gelegen woning te ver huizen. Voor de bezoekers van de dagopvang, die door de tijdelijke bouw ook 'geblindeerd' is, wordt een oplossing gezocht. Maar van uit het restaurant blijft het uitkij ken op een muur. Ter Weel biedt compensatie in de vorm van extra activiteiten en eens een gratis maaltijd. Directeur Coby Traas wees het ver wijt dat Ter Weel meer oog heeft voor de zorglogistiek, de manoeu vres van vrachtwagens en nieuwe gebouwen dan voor de huidige be woners, van de hand. Nieuwbouw is nodig - de meerpersoonska- mers, kleine woonoppervlakken en douchecellen voldoen niet meer -bouw geeft altijd overlast en het streven is om de bewoners die midden mei naar de tijdelijke huisvesting moeten toch op het ei gen terrein, dicht bij de nachtzorg en de voorzieningen, te houden. Traas beloofde waar mogelijk ver betering van situaties waar bewo ners grote hinder van ondervin den. Architect Johan Dieleman pre senteerde gisteren het nieuwe Sint Maarten in de Groe: 63 apparte menten over vier bouwlagen in de vorm van een winkelhaak langs het Laantje van Westdorp en de Beukenstraat, met een parktuin naar serviceflat De Schakel. De hoofdentree wordt verlegd van de Kloetingseweg naar de Beuken straat. Aan de straatzijden komen de publiek toegankelijke fitness club en het grand café. GOES - Suzanne van Dijk, Inge-Borg de Bont Goes hun eigen poolparty: een opblaaszwem- „Ik werk hier", zegt Yvonne. „Dus voor mij mooi weer is." Het badje was heerlijk koel. en Yvonne Ruissen regelden gisteren op het badje van een tientje van de speelgoedwinkel was het makkelijk te regelen. We zetten het Zelfs iets té: „We hebben er een beetje warm terras van Pubbles aan de Grote Markt in onder de terrastafel, vullen met water: klaar. badje achter de bar, voor als het nog een keer water bij gedaan." foto Marcelle Davidse as r mmmmmmmssssssesami jBWBiMBawBHM Communiceren is belangrijk voor verenigingen Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.editoo.nl/actueei Iedereen kan bladen maken. POORTVLIET - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Poortvliet twee mannen aange houden voor het stelen van diesel. Een 18-jarige Tholenaar en een 19-jarige man uit Steenbergen wer den om half 3 door een voorbijgan ger betrapt toen ze aan de Burge- meet de brandstof uit een vracht wagen haalden. Toen de politie arriveerde zette het tweetal het op een rennen. Na een achtervolging over onder meer grasland en akkers konden de mannen in de kraag worden ge vat. Bij het onderzoek dat daarna plaatsvond aan de Burgemeet wer den onder meer jerrycans aange troffen. De twee mannen zijn over gebracht naar huis van bewaring Torentijd in Middelburg. Om het Zeeuwse journaille bij te pra ten over de laatste ontwikkelingen houdt het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis vandaag een 'perslunch'. „Wij zorgen voor broodjes en een kopje thee/koffie in Vergaderzaal 2, locatie Vlissingen", meldt de uitnodi ging van het hoofd communicatie van het ziekenhuis. Hij zal als eerste het woord voeren Tip? redactie@pzc.nl en de baas van het ziekenhuis zal het programma besluiten met een praatje over beleids- en bestuursza ken. Als tussendoortje ge ft een dermato- loge een uiteenzetting over eczeem, wonden en andere vervelende aan doeningen. Er zullen wel een paar broodjes ros bief overblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53