Loodzwaar slot AZ, PSV mag nog hopen 281 sport Sterrenelftal Terneuzen scoort hoog De Bakker en Huta Galung Uitgesehaatst, maar nog geen rust afgeserveerd in Daviscup 2E Met Anita op middenveld blijft Ajax maar winnen dinsdag 27 maart 2012 per 26-03-2012 xj; s m klasse goals factor totaal 1 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 18 1,5 27 2 Marco Faassen Temeuzense Boys zat 17 1,5 25,5 3 Robin Provoost ZSC'62 48 zat 24 1 24 MarkMinderhoud De Noormannen 3A zat 16 1,5 24 5 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 15 1,5 22,5 Martijn van Grunsven MZC'11 3B zat 15 1,5 22,5 Arjan Koopmans R illandia 3B zat 15 1,5 22,5 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 15 1,5 22,5 9 Marinus Baas Arnemuiden 2E zat 14 1,5 21 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 14 1,5 21 Arjen Pattenier Oostkapelle 3A zat 14 1,5 21 Arvin de Witte WHS 3B zat 14 1,5 21 13 GrigorSahakjan GPC Vlissingen 1C zat 10 2 20 Yves Nyemb Goes 1C zon 10 i 2 20 15 Kjell Vanderhaeghen Axel 3A zon 13 1,5 19,5 Lunven Vermeer Zeel. Middelburg 3A zon 13 1,5 ij 19,5 .<SS9SHCWS%tSSXWSSSft» li - éÊSt' W* i hjÊ f r Mr AZ heeft eén punt voorsprong op HL. WMjwbbê Ajax. Er zijn nog zeven wedstrijden te gaan. MIDDELBURG - Temeuzen maakt werk van het lijfsbehoud in de eer ste klasse C van het zondagvote- bal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won vorige week van EFC (1-0) en zondag werd in Veldhoven Rood Wit verslagen (0-2). Jelle van Nieuwenhuyze vestigde in beide wedstrijden de aandacht op zich. De Belg nam de volledige productie voor zijn rekening. Het levert Van Nieuwenhuyze deze week een uitverkiezing in het PZC Sterrenteam op. De aanvaller kreeg een acht. Robin Provoost heeft een sprong naar de derde plaats ge maakt in het PZC-topscorersklasse- ment. De aanvaller van ZSC'62 dankt die progressie aan zijn vier doelpun ten in de wedstrijd tegen Chrislan- dia (5-1-zege). Provoost heeft 24 (doel)punten, waarmee hij drie punten achterstaat op koploper Stefan Wielemaker (VCK). Het resterende programma in de eredivisie staat garant voor een spannende ontknoping. Het kan nog alle kanten op. AZ wacht nog een zwaar pro gramma, waardoor Ajax de bes te papieren lijkt te hebben. Ook PSV is nog niet helemaal kans loos. door Martijn Krullaars DEN HAAG - AZ staat voor een lood zware taak om de derde landstitel over de streep te trekken. Afgaand op het restant van de eredivisie lijkt alleen titelconcurrent Heeren veen een zwaarder programma te hebben. PSV, dat zondag nog werd afgeschminkt door Ajax, heeft verreweg de makkelijkste agenda. Op papier dan, want er zijn al genoeg gekke dingen ge beurd dit seizoen. Na de resultaten van afgelopen weekeinde zijn er nog altijd zes ploegen die serieus kans maken op de landstitel. Het verschil tussen koploper AZ en nummer zes Hee renveen is slechts vijf punten. PSV en Feyenoord moeten ook vijf punten goed maken op de Alk- maarders, FC Twente staat vier punten achter. Ajax is met een ach terstand van één punt de voor naamste concurrent van AZ. De selectie van coach Gertjan Ver beek kan de borst nat maken. Niet alleen is AZ de enige ploeg die nog actief is in de Europa League, in de resterende zeven duels van de eredivisie speelt het ook nog liefst drie keer tegen een directe ti telconcurrent. Nog een nadeel: AZ heeft ook nog meer uit- dan thuiswedstrijden te goed. Exact dezelfde cijfers gelden voor Heerenveen. De Friezen zul len daarom een geweldig eind- schot 'moeten hebben willen ze hun eerste landskampioenschap behalen. Opvallend genoeg heeft PSV op pa pier het makkelijkste programma. De Eindhovense ploeg werd na de zeperd bij Ajax (2-0) al vrijwel af geschreven voor de landstitel, maar eigenlijk boezemt alleen de thuiswedstrijd tegen AZ nog echt angst in. Bovendien mag PSV (net als Ajax, Twente en Feyenoord) nog vier keer op eigen veld opdra ven. Daar tegenover staat wel dat PSV nog een extra wedstrijd moet spelen: op eerste paasdag wacht de bekerfinale tegen Heracles. Ajax, op dit moment de belangrijk ste uitdager van koploper AZ, ont moet van de titelconcurrenten al leen nog Heerenveen en FC Twen te, maar die duels zijn wel beide op vijandig grondgebied. Minpuntje van de ontknoping in de eredivisie: in de laatste twee speelrondes zijn er slechts twee on derlinge duels van titelkandidaten: FC Twente - Heerenveen (2 mei) en Heerenveen - Feyenoord (6 mei). AMSTERDAM - Met een grijns van oor tot oor verliet Vurnon Anita zondagavond na een lange ereron- de het speelveld van de kolkende Arena. „We hébben het voor elkaar gekregen", doelde hij op de terech te zege van Ajax op PSV (2-0). „We stonden er als team. Ja, net zoals vo rig jaar tijdens de kampioenswed strijd tegen FC Twente." 15 mei 2011, de dag dat Ajax een lan ge inhaalrace alsnog voltooide met een zege op de concurrent uit En schede (3-1). „Daarom hebben we het ook dit seizoen nooit opgege ven", legt Anita uit. „Nee, ook niet na het verlies van februari tegen FC Utrecht." Tot die bewuste neder laag (0-2) zwierf de 22-jarige Antilli aan als een nomade door het eerste elftal. Linksback, rechts in de defen sie, Anita voetbalde waar trainer Frank de Boer hem nodig had. Hij was vaak nuttig, maar niet zo domi nant als de laatste zeven competi tieduels op zijn favoriete positie op het middenveld. Toeval of niet, maar met Anita in de middelste linie verloor Ajax geen punt meer. „Leuke statistieken", vindt hij. „Maar we doen het met z'n allen. Het team is de laatste weken beter in balans. We missen nog steeds veel spelers, maar ook de vervan gers weten wat ze moeten doen." Trainer Frank de Boer over Anita: „Natuurlijk wisten we dat hij het beste op het middenveld tot zijn recht komt Maar vanwege de vele blessures hadden we hem ergens anders nodig." door Marco Knippen AMSTERDAM - Het Daviscupverle- den is niet langer maatgevend voor captain Jan Siemerink bij de samenstelling van zijn selectie. De eerdere uitslagen van Thiemo de Bakker en Jesse Huta Galung in het landentoemooi bleken geen ga rantie voor een invitatie voor het duel met Roemenië uit de tweede ronde van groep 1 in de Europees/Afrikaanse zone. Thomas Schoorel en Igor Sijsling zijn verkozen boven het tweetal dat in de vorige omloop in het nie mendalletje tegen Finland nog drie van de vijf punten binnen- sloeg. Met Robin Haase en dubbel- specialist Jean-Julien Rojer, die in de optiek van de bondscoach on omstreden zijn, vormt het duo het kwartet dat eind volgende week op een hardcourtbaan in de Am sterdamse Sporthallen Zuid via een zege een promotieduel voor de wereldgroep moet zien af te dwingen. Als verklaring voor het passeren van De Bakker en Huta Galung voerde Siemerink twee argumen ten aan: de huidige positie op de wereldranglijst en de resultaten in dit nog prille seizoen. Op beide vlakken presteren Schoorel, sinds anderhalve maand terug van weg geweest na een slepende schouder blessure die hem ruim vier maan den uit de roulatie had gehouden, en Sijsling, die vorige maand nog twee Challenger-toernooien won, inderdaad beter. De conclusie die De Bakker mag trekken, is dat hij zijn krediet lijkt te hebben ver speeld. De reputatie van de gewe zen kopman van het team, inmid dels afgegleden naar stek 261, blijkt niet langer toereikend. door Eric de Jager HEERENVEEN - Het schaatsseizoen is voorbij, maar de schaatsers zijn nog niet klaar. Want wie gaat er rustig op vakantie als je niet weet waar je je moet melden bij terug komst? Er is nog een waslijst aan schaatsers zonder ploeg. Voor de één is dat minder erg dan voor de ander. Linda de Vries, bijvoor beeld, vindt wel onderdak bij TVM, waar Ireen Wüst haar graag wil hebben als trainingsmaatje. Ook voor de andere Liga-afvallige Annette Gerritsen is ongetwijfeld ergens plek. Ze zou graag terug gaan naar haar oude coach Jac Orie, maar die heeft nog steeds geen sponsor. Vorige week liet hij de persconferentie voor het WK af standen schieten, omdat hij over leg had met een kandidaat-geld schieter. Dat er een kandidaat is, is gunstig, dat Orie zich nog in boch ten moet wringen om die kandi daat ter wille te zijn, niet. De mensen van Hofmeier zijn naarstig op zoek naar een nieuwe werkgever voor hun schaatsers. Maar erg vlotten wil het niet. Coach Jan van Veen had er zo wei nig vertrouwen in dat hij op eigen houtje aan de slag is gegaan. In middels heeft hij de hulp ingeroe pen van Orlando van den Bosch, onder meer de man achter een van de duurste schaatsploegen uit de geschiedenis, die van Spaarse- lect. Marrit Leenstra en Koen Verweij kennen hun rooster voor na de va kantie nog niet. Ook Marianne Timmer en Margot Boer weten dat niet. Het licht stond bij Liga 'op oranje', wilde het verhaal een paar weken geleden, maar de vinger is inmiddels van de groene knop ge haald. Bij Liga zijn ze verzot op schaatsdiva Timmer, maar zonder groeibriljant De Vries en grote naam Gerritsen blijft er weinig over, het WK-brons van Boer ten spijt. Bovendien bevalt de kritiek op de kersverse coach en de nega tieve publiciteit die daaruit voort vloeide de sponsor niet erg. Het verhaal van APPM is een jon gensboek. Maar Michel Mulder schreef daarvan zondag met zijn zilveren plak op het WK het laat ste hoofdstuk. De ploeg moet nu de volgende stap zetten. Om van een jongensboek een volwassen ro man te maken, is geld nodig dat APPM niet kan ophoesten. De fris se sprinters van Gerard van Velde gaan ook onwetend de lente in. De enigen die rustig het strand en de bergen kunnen opzoeken, zijn de boegbeelden van TVM, Sven Kramer en Ireen Wüst en het hart van de BAM-ploeg, waartoe Bob de Jong en Jorrit Bergsma horen. En Jorien Voorhuis, die TVM ver liet voor Team Corendon van Renate Groenewold en Peter Kol der. Thijsje Oenema heeft nog geen contract, maar blijft wel bij Groenewold, zei ze zondag in Thialf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52