zeeland25 as Kroket van oester en zeewier micus.n www Schellach wint prijs met boter Leisteen zonnebril op sterkte vanaf €125,00 tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen dinsdag 27 maart 2012 S SS5SSSSaSSSSSS»!K!^^KCB96»S»B5!f5SÏEa^^ IWBnMaKI9EHBflBHSBHNinMBgnSManBtBB9H9 ROTTERDAM - Niet ordinair bitter ballen en bier, maar chic champag ne en oesterkroketten. Met de kro ket gemaakt van ragout van oes ters en zeewier hoopt de Oester compagnie uit Rotterdam een nieuw publiek aan te boren voor de oester. Want veel mensen vinden oesters eten eng: ze beginnen liever niet aan een nog levend glibberding uit een schelp. De 'oesterbullet' helpt mensen over die angst heen, den ken de mensen van het Rotterdam se bedrijf. Ze hebben de kroket de 'oesterbullet' genoemd: de oester kogel. En die is speciaal bedoeld voor oesterfoben: mensen die de schaaldieren niet durven te eten. De oesterkroket is ontstaan na een experiment met het maken van oesterragout: om die goed te kun nen serveren, moest hij worden verpakt. Dat gaat goed in een korst je van paneermeel. Het idee is ove rigens niet heel erg spectaculair: de mosselkroket bestaat al langer. De oesterkroket is verkrijgbaar bij de Oestercompagnie, een bedrijf dat met een mobiele oesterbar het land doortrekt, compleet met acts als bijvoorbeeld Charlie's Oesters. Het bedrijf heeft inmiddels bijna vijftig medewerkers. Hhet is ook mogelijk om oesterworkshops te vólgen in Rotterdam. www.oestercompagnie.nl MIDDELBURG - De 'boerenboter' van de Middelburgse kaasboederij Schellach is door de Bond van Boerderij-Zuivelbereiders verko zen tot de lekkerste van 2012. De boter van Schellach kreeg van de jury een 9,4 en is volgens het juryrapport 'een mooie volvette, boerse boter met veel diepgang, waaraan niets ontbreekt'. Bij de verkiezing van het lekkerste zuivelproduct in de categorie 'Boe renboter' gaat het om de smaak. Tijdens de proeverij kwam de bo ter Schellach als lekkerste uit de bus. Zo'n 400 melkveehouders zijn aangesloten bij de Bond van Boerderij-Zuivelbereiders. RENESSE Jubileum bureau werving en selectie Het bureau De Leeuw werving en selectie uit Renesse bestaat tien jaar. In 2002 begon Vivien de Leeuw voor zichzelf vanuit een tuinhuisje. Inmiddels is een kan toorpand betrokken. Het bureau koppelt werkzoekenden en werkge vers aan elkaar. Het werkterrein ligt vooral op Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflaikkee. Het ju bileum wordt gevierd met een kor tingsactie voor opdrachtgevers. DREISCHOR Cursus massage voor rug en hoofd Marianne Kole uit Dreischor geeft op 12,19 en 26 april massagecursus. Twee maal wordt ingegaan op rug massage (energestisch en klassiek) en de derde keer staat hoofdmassa ge centraal. De cursisten oefenen op elkaar. De cursussen worden zo wel 's ochtends als 's avonds gege ven in de Holistische massageprak tijk aan de Ring in Dreischor. Infor matie en opgeven: 0111-402073 of ring33@zeelandnet.nl ZIERIKZEE Cursus psychologie van Boeddhisme Dorien Quik geeft in de Rode Ka mer in Zierikzee een cursus 'psy chologie van het Boeddhisme'. De cursus wordt gehouden op 14 april en 12 mei. In de tweedaagse cursus staat de werking van de geest cen traal. Er wordt niet alleen naar de buitenwereld gekeken, maar ook naar de eigen binnenwereld. De Boeddistische psychologie komt voort uit Boeddistische filosofie. In formatie: 0111-651988 of 410004 of www.stichtingbodhisattva.eu BURGH-HAAMSTEDE Nieuwe kok bij eetcafé Zeelicaat Eetcafé Zeelicaat heeft een nieuwe kok en uitbater. Sarider Pronk uit Goes gaat de eetgelegenheid op camping Groenewoud in Burgh-Haamstede drijven. Op de menukaart komen wisselen de streekgerechten te staan en in het eetcafé worden bijzondere wij nen geschonken. Camping Groene woud haalt de wijn uit Duitsland, bij wijnmaker Bauer en daarmee is het eetcafé de enige zaak in Neder land die deze wijnen schenkt. ongeacht de prijs v iricl. glazen en montuur wij kunnen declareren bij veie zorgverzekeraars^! - - I mÊ UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK C.nirr.ode coniacCcnzen 0118.412370 www.tilroe.nl Effilroeoptiek" Krtilroeopticien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49