Eco Scooter loopt vooruit op toekomst na HUIS Werknemers Imtech vrezen voor hun baan 241 zeeland Grote ravage na inbraak bij Fort Rammekens ÜÜfeN Zaterdag 16 juni 2012 U kunt NU inschrijven! i 31 MAART 11:00- 15:00 uur Ride for the Roses Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! W! iAfw.deltaridefortheroses.nl u J ui Ondernemersplein dinsdag 27 maart 2012 door Emile Calon RITTHEM - Zo'n ravage na een in braak hebben de werknemers van het aannemingsbedrijf Heijmans nog nooit gezien. Verontwaardigd wijzen de bouwvakkers naar hun werklaarzen die afgelopen week end zijn volgegoten met koffie en water. In de 'kantine' in Fort Ramme kens zijn maandag tegen het mid daguur nog steeds sporen te zien van de troep die inbrekers hebben aangericht. Een tafeltje is nog be dekt met gemalen koffie. Die kof fie ligt ook over de vloer en in kast met ordners. „We hebben al heel veel opgeruimd", zegt een van hen. „Vanochtend (maandag) was het hier een grote chaos. Overal koffie, water. Alles was ook omge gooid." Afgelopen weekeinde sloegen in brekers hun slag in het oude fort, dat momenteel wordt gerestau reerd. Ze braken in en verdwenen met vooral veel waardevol gereed schap. De werknemers van Heij mans weten dat dieven het vaker gemunt hebben op bouwplaatsen. Maar nimmer maakten ze mee dat inbrekers er zo'n troep van maak ten, zeggen ze in koor. Ook voor boswachter Karei Leef- tink van Staatsbosbeheer, de be heerder van het fort, is een derge lijke chaos heel bijzonder. Hij snapt niet waarom inbrekers er lol in hebben moedwillig er een der gelijke bende van te maken. Het toont volgens hem aan dat het om mensen gaat die niet professioneel bezig zijn. „Professionals doen zo iets niet. Die komen binnen en ne men dat mee wat ze snel kunnen verhandelen." Een bouwvakker sluit niet uit dat de inbrekers juist wel professionals zijn. Van de politie heeft hij begre pen dat dankzij die koffie het niet meer mogelijk is geursporen te tra ceren. Zijn collega's vragen zich echter af waarom er dan ook kof fie en water in hun laarzen is ge strooid. door Mieke van der Jagt GOES - Bij een aantal werknemers van Imtech Building Services BV, gevestigd in onder meer Goes, is onrust ontstaan nu een aparte BV is opgericht om 150 van hen onder te brengen. Imtech Flexpool BV heet dat bedrijf en de multinatio nal is van plan het te verkopen zo dra het zelfstandig draait. De 150 betreffende werknemers hebben zaterdag een brief in de bus gekre gen waarin staat dat ze per 1 april bij Imtech Flexpool in dienst zijn. Voor een Bevelandse werknemer kwam dat bericht als een donder slag bij heldere hemel. Na wat rondbellen naar collega's is zijn vrees alleen maar gegroeid. „Voor zover ik het kan beldjken zijn het vooral de oudere, lees duurdere, werknemers die naar de Flexpool moeten. Ikzelf ben meer dan veer tig jaar in dienst. Het lijkt erop dat er een constructie wordt gezocht om voor een koopje van de oude re werknemers af te komen. Ik zie ook wel dat het minder gaat in de bouw, maar Imtech doet het in z'n geheel goed genoeg om de proble men op een fatsoenlijke manier te benaderen." Pieter Koenders, directeur commu nicatie bij Imtech, spreekt tegen dat de Flexpool bedoeld is om werknemers te lozen. „Het is juist een manier om mensen binnen boord te houden. Nu het in de bouw steeds minder gaat, moeten wij onze 'bakens verzetten. Wie niet precies in het streven naar On derhoud en renovatie past, is beter in de Flexpool. Daarvan maakt Im tech gebruik, maar ook anderen. Aan de cao en de pensioenregeling verandert niets." Ook de angst van de Bevelander is volgens Koenders ongegrond. „Mocht het niet lukken met de flexpool, dan zullen ontslagvergoe dingen gebaseerd zijn op het aan tal jaren dat men bij Imtech in dienst is." door Esme Soesman Wie de in de Bru- se jachthaven gevestigde showroom an nex werkplaats van Eco Scooter Zeeland voor het eerst bezoekt, kijkt z'n ogen uit. Elektrische scooters, (vouwfiet sen, skateboards, onderwaterscoo ters, golfkarretjes en steps. „Als er een stekker aan zit en het rijdt, móeten wij het hebben", ty peert Monique Smelik het assorti ment van het door haar - en haar partner Rob van der Have - gerun de bedrijf in Bruinisse. Wat in eerste instantie in de gara ge van hun Zierikzeese huis be gon, is in drie jaar tijd uitgegroeid tot een veelzijdige onderneming. „Ik wilde zelf een elektrische scoo ter. Maar toen kwam ik er achter dat je hier eigenlijk nergens naar hartenlust kunt proefrijden. En een scooter is toch niet iets dat je zomaar in je winkelwagentje gooit." Na de eerste verkoop van uit de garage ging het hard. Het as sortiment van Eco Scooter Zee land breidde in rap tempo uit. Smelik en Van der Have besloten vorig jaar dan ook te verkassen naar de spiksplinternieuwe jacht haven van Bruinisse. Ook het ta kenpakket is sinds die begintijd verbreed. Bij Eco Scooter Zeeland kun je te recht voor koop, huur, lease, servi ce en onderhoud. „Maar ook voor logistieke oplos singen", verwijst Smelik naar actu ele ontwikkelingen zoals het auto vrij maken van de binnenstad van Zierikzee. „Ik heb niet het idee dat de ge meente me al weet te vinden, maar het zijn allemaal dingen waar ik graag over meedenk en waar leuke oplossingen voor te verzinnen zijn." De eigenaresse van Eco Scooter Zeeland ziet voor het sterk op duurzaamheid en toerisme mik kende Schouwen-Duiveland veel voordelen in het elektrisch rijden, zoals de geruisloosheid en het be perkte onderhoud. Het gebruik is volgens Smelik breed. Ecoscooters kunnen worden ingezet voor be zorgdiensten of bij wijze van ho telservice. „Hotels strijden om de Green Key (duurzaamheidskeur merk), terwijl die eigenlijk on zichtbaar is. Dat zijn elektrische scooters niet." Smelik gelooft ook sterk in samen werking met horeca, musea en an dere (toeristische) organisaties. „Dan kun je samen arrangemen ten maken. Daar heeft iedereen wat aan." Met een aantal ondernemers heeft Smelik al afspraken om gezamen lijk een routekaartje te produce ren, zoals grand-café Westenwind in Scharendijke, brasserie de Vier bannen in Ouwerkerk, restaurant De Perenboom in Burgh-Haamste- de en SD Adventures in Bruinisse. Voor reizigers die geen trek heb ben in een terrasje onderweg is er nóg een alternatief „Je kunt ook op weg met een gevulde picknick mand. We hebben hier prachtige picknickplaatsen, zoals de kunst zinnige picknickplekken." www.ecoscooterzeeland.nl Monique Smelik van Eco Scooter Zeeland op 'bestseller' Ebretti. „We weigeren rotzooi te verkopen. Alles gaat hier ook eerst de brug op." foto Ronald den Dekker Kom kijken: er is meer mogelijk dan u denkt! Op nunlpg 31 maart a hot moer NVM Open Huilen Oogl E«n mooie ken» om geheel vnjbl bij vele ««Mrckkolök geprifcOe huöen. Bovendien kun: u nog pfolileien ven de deelnemende huigen. <3oec gevoel hh NVM DELTA\ 1111 in samenwerking met PZC LIVES T R O N G' j ten behoeve van isimh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48