energie is verslavend' zeeland 123 PopSport-bands doen ook mee aan RegioRuis Schade aan oude huizen door heiwerkzaamheden dinsdag 27 maart 2012 foto Dirk-Jan Gjeltema lampen, zonnepanelen (stroom) en zonnecollectoren (warm wa ter). Boerbooms; „Zonnepanelen installeren is eigenlijk heel simpel. En wie voor zonnecollectoren kiest geef ik altijd de raad om een warmwateraansluiting voor je was machine en je vaatwasser te laten maken." Via de Meer met Minder-regeling kunnen kunnen de kosten binnen de perken blijven. Doel van Meer met Minder is bestaande wonin gen 20 tot 30 procent energiezuini ger te maken. De rijksoverheid werkt in dit project samen met wo ningbouwcorporaties, bouw- in stallatie- en energiebedrijven. Particulieren die hun woning le- vensloopbestendig willen maken, gebreken willen herstellen of het energieverbruik terug willen drin gen kunnen via de gemeente te gen laag rentetarief - één procent - een lening van de provincie krij gen. Wethouder milieu Gilles Hou tekamer. windt er geen doekjes om. „Nu is er nog geld. Profiteer door Plet «leemans ZIER1KZEE - Drie pop- en rock bands die afgelopen seizoen mee deden aan PopSport grijpen de kans om via het RegioRuis-po- dium in Brogum weer een stapje verder te komen. Vrijdag staan de bands Remote World, The Shards en Back-up in de derde voorronde van de Schou- wen-Duivelandse talentenjacht. Ze krijgen gezelschap van het Zeeuw-Vlaamse rocktrio Sios en DJ ADK, ofwel Adriaan van Keste- loo. Laatstgenoemde draait voor de Regioruis DJ-contest die dit sei zoen als nieuw element is toege voegd. De deelname van Back-Up uit Bergen op Zoom tussen de be ginnende Zeeuwse acts heeft te maken met de selectie van deze jonge band als vertegenwoordiger van Zeeland in de PopSport-fmale in De Mezz in Breda. De vier bands die vrijdag mee doen aan RegioRuis komen ieder met een eigen variant van pop en rock. Bij The Shards ligt daarbij de nadruk op hardrock. Sios zoekt het in de alternatieve rock en Back-up komt met een set eigen rocksongs. RegioRuis wordt gehou- .den in Brogum en begint om 20 uur. Toegang is gratis. Het publiek mag meestemmen. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow geeft impressie van try-out voorstelling 'Ploeg 2012'. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij KIEKNOE Het verhaal achter oude klassenfoto's en de mensen erop staat centraal bij PZC-blog Kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto OOSTERLAND Dorpsraad op zoek naar kandidaten De dorpsraad Oosterland is naar stig op zoek naar jong bloed. In ver band met het aftreden van diverse dorpsraadleden worden dringend nieuwe dorpsraadleden gezocht. Er zijn momenteel drie vacatures bij de dorpsraad. De dorpsraad verga dert donderdag in het dorpshuis. Op de agenda onder meer uitleg over de plannen voor aanleg van verkeerslichtinstallaties op de N59 ter hoogte van Molenweg en Brede- weg. Aanvang 20 uur. BRUINISSE Open morgen bij de hervormde gemeente Anne Westerdüin - oud-hoofdre dacteur van de Eva - verzorgt don derdag een lezing tijdens de open morgen van de hervormde gemeen te Bruinisse. Weterduin studeerde af als theoloog, met als specialisa tie vrouwen en relaties. Tijdens de open morgen zorgen violiste Anet- te Jumelet en organist Brina Okker- se zorgen voor muziek. De open morgen wordt gehouden in het ver enigingsgebouw aan de Deestraat. Aanvang 09.15 uur. BROUWERSHAVEN Bourgondisch buffet na Anbo-vergadering De afdeling Brouwershaven en om streken van ouderenbond Anbo houdt vrijdag haar voorjaarsleden vergadering in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven. De vergade ring begint om 16.30 uur. Aan de or de komen onder meer het finan cieel verslag over 2011 en de plan nen voor een busreis in september. Aansluitend kunnen de Anbo-le- den genieten van een 'Bourgon disch buffet' met diverse koude en warme gerechten. MIDDELHA R.NIS Film 'Incendies' in het filmhuis In het filmhuis in Middelharnis wordt donderdag de film 'Ineen- die' vertoond. De film begint met de dood van Nawal Marwan in Montreal. Nawal laat de tweeling Simon en Jeanne achter, die ontdek ken dat hun moeder veel voor hen verborgen heeft gehouden. 'Incendies' is gebaseerd op een to neelstuk van Wajdi Mouawad en bewerkt door de Canadese regis seur Dennis Villeneuve. De film be gint om 20 uur. ZIERIKZEE Zomerkledingverkoop in depot van Dorcas In het depot van hulporganisatie Dorcas gaat vrijdag de verkoop van zomerkleding van start. Alle win- terkleding heeft daar plaats ge maakt voor goede tweedehandskle- ding en schoenen voor zowel vol wassenen als kinderen. De op brengst van de kledingverkoping gaat naar een project voor weeskin deren in Zuid-Afrika. De verkoop in het Dorcasdepot aan de Zand weg 30 net buiten Zierikzee begint vrijdag en zaterdag om 09.30 uur. HOEK Dominee protestantse kerk gaat in beroep Dominee Marien van Manen van de protestantse kerk in het Zeeuws-Vlaamse dorp Hoek gaat in beroep tegen het besluit dat hij niet langer zijn ambt mag uitoefe nen in Hoek. Het landelijk kerkbestuur heeft dit besluit genomen, omdat er sprake was van onwerkbare verhoudingen tussen de predikant en de lokale kerkenraad. Een uitspraak in deze zaak wordt halverwege april ver wacht daarvan voordat de bezuinigings drift van het kabinet er een einde aan maakt." Houtekamer - duidelijk in zijn nopjes met de grote belangstelling voor de energiemarkt - stelt dat het in de toekomst alleen maar be langrijker zal worden om de vaste lasten terug te dringen. „En ik denk dat er veel meer mogelijk is dan mensen beseffen. Ik hoop ook dat een energiebeurs als deze een laatste duwtje in de rug kan zijn voor mensen." OPEN HUIS 31 MAART 2012 11.00-15.00 UUR Westdijk 14, Heinkenszand Prachtige woonboerderij mét grote schuur en weiland aan westrand van het dorp Vraagprijs: 698.000,- k.k. STEENDIJK info: 06-53863250 www.steendijk.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De bouw van een wo ning aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee heeft letterlijk en figuur lijk voor opschudding in de straat gezorgd. Doordat voor het funda ment van de woning is geheid, zeg gen ten minste vijf buren ernstige schade te hebben aan hun huis. Bij de commissie bezwaarschriften deden gisteren drie van de in to taal negentien bezwaarmakende huiseigenaren hun verhaal. Aan vankelijk waren ze blij met de bouwplannen. „Het perceel was al tijd een rotzooi. Dat er nu een wo ning wordt gebouwd, komt ons woongenot zeker ten goede", ver woordde Brenda Bouman de me ning van de omwonenden. Vooraf, zo vertelden de buren, had de nieuwe bewoner toegezegd de funderingspalen te boren en niet te heien. Pas 21 dagen voor de aan vang van de bouw maakte de bou wer bekend dat hij toch wilde heien. Omdat de buren geen be zwaar tegen de bouwvergunning hadden gemaakt, konden ze het heien niet meer stoppen. Ook de gemeente Schouwen-Duiveland had hier geen juridische grond voor, te meer omdat de construc- tiegegevens doogerekend waren door Grontmij en dit geen aanlei ding gaf het heien te voorkomen, vertelde een ambtenaar. De bewoners vroegen de commis sie om uitspraak te doen over de vraag of de gemeente correct heeft gehandeld. Want in dagen dat er toch werd geheid, trilden de soms eeuwenoude huizen van de buren stevig. Het water van het Sas kwam zelfs in druppels omhoog gesprongen, schetste Bouwman. Overigens zijn de bewoners in overleg met de aannemer over de vergoeding van de geleden schade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47