Zeeuwland verrast door scheefwoners SCHOUWEN-DUIVELAND edit Boom voor 101-jarige Duivelandse almanak Perslunch DINSDAG 27 maart 2012 21 PZC Energie besparen is verslavend 22 en 23 ~7/\ rfl Schouwen-Duivelandse woningbouwvereniging wil dit jaar nog meer woningen in de verkoop doen door Joeri Wisse zierikzee - Eén op de zeven huur ders van woningbouwvereniging Zeeuwland woont 'scheef. Dat is twee keer zoveel als de corporatie vooraf had ingeschat. Deze huis houdens, met een jaarinkomen van 43.000 euro of meer, krijgen een huurverhoging van vijf pro cent, bovenop de gebruikelijke jaar lijkse verhoging. Het kabinet stelt de corporaties in de gelegenheid om de extra huur verhoging voor 'rijke' huurders door te voeren. Daarmee wil mi nister Liesbeth Spies het scheefwo- nen tegengaan. Het idee is dat .door de duurdere huur mensen hun woning verlaten voor een koopwoning. Zo komen er meer huurhuizen vrij voor mensen die weinig verdiénen. Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster hoopt dat dit beoogde ef fect ook werkelijkheid wordt. Als mensen toch bereid zijn om de ho gere huur te betalen, dan komt dit ook ten goede aan de gemeen schap. „We hebben het extra geld hard nodig voor de vernieuwing van ons verouderde woningbezit", benadrukt De Ceuster. Lange tijd moest Zeeuwland gis sen naar het aantal scheefwoners. Sindskort heeft de woningbouw vereniging een lijst van de Belas tingdienst in handen waarop alle adressen, staan waar meer dan 43.000 euro wordt verdiend. Het zijn er in totaal 589. Naar verhou ding wonen de meeste scheefwo ners in Burgh-Haamstede en Brui- nisse (zo'n 18 procent). In plaatsen als Kerkwerve en Oosterland woont nog geen tien procent van de huurders 'scheef. Ongeveer 250 van de ruim 4000 woningen staan sinds enkele jaren in de etalage. Zeeuwland zoekt nog uit hoeveel scheefwoners in zo'n huis wonen. Om extra inkom sten te vergaren, gaan er dit jaar nog meer huurhuizen in de ver koop. Waar en hoeveel wordt na de zomer bekendgemaakt. Overi gens is Zeeuwland minder blij met het kabinetsvoornemen om iedere huurder het recht te geven om zijn of haar woning te kopen. „Dat is een slechte maatregel. Waarschijn lijk wordt het beste en mooiste be zit verkocht. Met name in de West hoek en in bepaalde delen van Zie rikzee zal de keuzevrijheid teruglo pen", voorspelt De Ceuster. Vooral de mensen die op een sociale huur woning zijn aangewezen, zullen dit merken. OOSTERLAND - Het is ondertussen traditie op Cisteren viel die eer te beurt aan de 101-jari- zen. Het werd een haagbeuk voor senioren- Schouwen-Duiveland. Elke inwoner die hon- ge mevrouw J. Roks-Bouwman uit Oosterland. wooncomplex De Saele in Oosterland. derd wordt of is geworden krijgt van de ge- De Duivelandse - die tegenwoordig in Bruinis- Burgemeester Gerard Rabelink hielp een hand- meente Schouwen-Duiveland een boom. se woont - mocht zelf boom én plaats uitkie- je mee bij het planten. Woensdag mag hij weer in actie komen. Dan wordt in Kerkwerve een boom geplant voor de 100-jarige me vrouw C. J. M. van der Kolk-Roosen. foto Dirk-Jan Gjeltema Communiceren is M 28 belangrijk voor MAART verenigingen 19.Q0 Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.editoo.nlactueel Iedereen, kan bladen maken. POORTVLIET Tweetal aangehouden voor stelen van diesel De politie heeft zondagnacht in Poortvliet twee mannen aangehou den voor het stelen van diesel. Een 18-jarige Tholenaar en een 19-jarige man uit Steenbergen werden om half 3 door een voorbijganger be trapt toen ze brandstof uit een vrachtwagen haalden. Toen de poli tie arriveerde, vluchtten ze. Na een achtervolging over akkers werden werden de mannen gearresteerd. KAPELLE Reeks antennes van auto's afgebroken Van meer dan twaalf auto's zijn in nacht van zaterdag op zondag de antennes gebroken in de Elstar- straat in Kapelle. De auto's van de gedupeerden stonden geparkeerd op de opritten van de woningen of gewoon op straat langs de stoep rand. De vandalen braken van alle auto's de radioantenne. De politie kreeg ook uit andere straten uit het dorp aangiften. Tip? redactie@pzc.nl Om het Zeeuwse journaille bij te pra ten over de laatste ontwikkelingen houdt het Admiraal de Rugter Zie kenhuis vandaag een 'perslunch'. „Wij zorgen voor broodjes en een kopje thee/koffie in Vergaderzaal 2, locatie Vlissingen", meldt de uitnodi ging van het hoofd communicatie van het ziekenhuis. Hij zal als eerste het woord voeren en de baas van het ziekenhuis zal het programma besluiten met een praatje over beleids- en bestuursza ken. Als tussendoortje geeft een dermato- loge een uiteenzetting over eczeem, wonden en andere vervelende aan doeningen. Er zullen wel een paar broodjes ros bief overblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45