50 zeeland 3 Zeeland is een onveilige tietsprovincie SP: vertrekregeling Boerma 'absurd' 1 Ér Éfih commentaar Uitzetting Majesteit krijgt dichtbundel EIGENHUIS BOUWEN +INRICHTEN dinsdag 27 maart 2012 procent van de verkeersslachtoffers in Zeeland is fietser. In Zeeland stuit je als fietser sneller op onverwachte situaties, juist omdat alles hier zo overzichtelijk is. Jan Midavaine, namens de Fietsersbond in het ROVZ De tekortkomingen in het Nederlandse vreemdelingenbe leid zijn weer eens scherp in beeld. Nu is het Els Boot, de burgemeester van Gies- senlanden, die opkomt voor een Afghaans gezin in haar ge meente. Boot verbiedt de poli tie mee te werken aan het uit zetten van de vader die een ern stig zieke vrouw en vier kinde ren zou achterlaten. En dat na een verblijf in Nederland van veertien jaar. Minister Gerd Leers vindt dat de man het land uit moet, omdat hij van oorlogs misdaden wordt verdacht. Ken nelijk is dat ineens doorslagge vend, na veertien jaar en juist nu zijn gezin in nood is. Vreemd. Leers had onlangs ook zo'n hotsing met Coevorden. Toen trok de gemeente aan het langste eind. Het is te hopen dat ook burgemeester Boot de ze strijd wint Simpele humani taire argumenten horen hier zwaarder te wegen dan de poli tieke doelen van de minister van Immigratie en Asiel. MIDDELBURG - Zeeland is eigenlijk een onveilige provincie voor fiet sers. Juist door zijn weidsheid en uitgestrektheid, is de ervaring van Jan Midavaine. Hij zit al weer 20 jaar namens de Fietsersbond bij het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland en behartigt de be langen van de Schouwen-Duive- landse fietser. Midavaine legt uit dat deelnemers aan het Zeeuwse verkeer vooral in het overwegend rustige buitenge bied niet berekend zijn op plotse linge situaties. Juist omdat alles doorgaans zo overzichtelijk is. Als er dan plotseling iets gebeurt, zo als een trekker die ineens op doemt of een vrachtauto die van een erf afkomt, is niet iedere ande re weggebruiker daar op ingesteld. Dat blijkt ook wel uit de aard van de ongevallen, vertelt Midavaine. Het zijn geen ongevallen van der tien in een dozijn, maar vaak on verwachte situaties: „Dat betekent dat je er ook geen grip op kunt krijgen." De Fietsersbond is in de afgelopen 20 jaar een volwaardig gespreks partner geworden van de provin cie en het ROVZ, is de ervaring van Midavaine. „Misschien dat we in het begin nog wel eens als lastig beschouwd werden, maar dat is in de loop van de jaren wel veran derd." Ook veranderd is volgens hem de veiligheid voor fietsers in de Zeeuwse kernen. „Pakweg 20 tot 25 jaar geleden gingen de meeste scholieren te voet of op de fiets naar school. Tegenwoordig wor den de kinderen door werkende ouders uit de auto gezet voor de school. Dat heeft als gevolg dat in de omgeving van de school veel meer autobewegingen zijn dan vroeger. En dus is er meer gevaar. Iets anders vormen de elektrische fietsen. Vooral ouderen rijden daar op en die hebben wel eens moeite de hoge snelheid van zo'n fiets in te schatten, bijvoorbeeld als ze een flauwe helling afrijden. Als je zelf trapt voel je dat beter aan." De afdeling Zeeland van de Fiet sersbond vergadert donderdag 5 april vanaf 18.45 uur, in de Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg over de verkeersveiligheid in Zeeland. Het gaat onder meer over het stre ven om in 2020 uit te komen op 0 vermijdbare verkeersslachtoffers. BURGH-HAAMSTEDE - Koningin Bea trix krijgt vrijdag tijdens haar be zoek aan Middelburg een dicht bundel van kinderen van basis school Onder de Wieken in Burgh-Haamstede. De kinderen uit groep 5 en 6 hebben gedichten gemaakt over hun eigen namen. Dat gebeurde naar aanleiding van een geschiedenisles -over Willem van Oranje en de samenstelling van het Nederlandse Volkslied. www.pzc.nl VIDEO Restaurant De Milliano op Breskens' veerplein ten prooi aan slopersha mer. Bekijk de video op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De SP in de Staten van Zeeland vindt dat het dage lijks provinciebestuur een stokje moet steken voor de vertrekrege ling van oud-Deltadirecteur Peter Boerma. De fraaie noemt de met Boerma gemaakte afspraken 'absurd en niet meer van deze tijd'. Volgens fractievoorzitter Ger van Unen is het 'gewoon schandalig dat een di recteur die Zeeland een onrenda bele kerncentrale probeerde aan te smeren' ruim 7,5 ton meekrijgt bij zijn ontslag en er een bonus van een ton en een betaald adviseur schap bovenop krijgt. De afspra ken komen in totaal neer op 1,3 miljoen euro. De SP wil dat de provincie als grootste aandeelhouder een be roep doet op Boerma om af te zien van deze 'beloning voor on dermaatse prestaties'. Ook zou de provincie afspraken moeten ma ken met Delta over het salarisge bouw. Van Unen: „Blijkbaar kun nen'ze het zelf niet fatsoenlijk rege len, dus moet de provincie maar ingrijpen." Ze wijst erop dat de di recteuren van energieleverancier Greenchoice 80.000 euro per jaar ontvangen. „Een mooi bedrag voor een goede baan." De SP meent in elk geval dat bij de aanstelling van een opvolger voor Boerma sobere arbeidsvoorwaar den moeten worden afgesproken. Van Unen: „Wij denken dat je voor 80.000 euro met gemak een nieuwe directeur voor Delta kunt vinden." 8EAUSEERJEBB00MHUISJI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3