De jarige is bijna opgegeven Vrouwen BC Vlissingen onderuit in verlenging Tolhoek krijgt stageplek van Angenent Hoekman wint marathonpartij dinsdag 27 maart 2012 De Kuip kan in huidige stadionplannen zomaar verdwijnen Stadion De Kuip viert vandaag het 75-jarig bestaan. Inmiddels zijn er verschillende plannen voor nieuwbouw, maar het geld ontbreekt daarvoor. door Hans Leber ROTTERDAM - De jarige krijgt van daag nog een mooie receptie, maar zijn dagen lijken geteld. Stadion Fe- ijenoord, beter bekend als 'de Kuip', is verouderd. Er kunnen te weinig mensen in en de facilitei ten voor hele grote gebeurtenissen ontbreken er. Dat het mooiste voetbalstadion van Nederland - voetballers zijn het daar wel over eens - een be staan krijgt naast of in de buurt van een nieuw Feyenoordstadion, is steeds minder aannemelijk. In de eerste wedstrijd in de Kuip won Feyenoord in 1937 van het Bel gische Beerschot met 5-2. In 1970 won Feyenoord er als eerste club in de Nederlandse geschiedenis de wereldbeker. Na de 2-2 uit versloeg Feyenoord Estudiantes de la Plata met 1-0. De Zuid-Amerikaan Os car Malbemat greep na de wed strijd woedend het ziekenfonds brilletje van de juichende doel- puntmaker Joop van Daele, gaf het aan zijn ploeggenoot Carlos Pacha- me die het vervolgens op de grond kapottrapte. De Kuip is de plaats waar de prach tige klassiekers Feyenoord-Ajax werden gespeeld, maar ook waar Georges Grün in 1985 met één Bel gisch doelpunt Nederland van het WK 1986 weg hield. Ajax versloeg er Internazionale in de Europacup finale van 1972, door twee doelpun ten van Johan Cruijff In 1974 werd Nederland er voor het eerst geconfronteerd met ern stig hooliganisme. Tijdens de twee de wedstrijd van de Uefacupfinale tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur braken rellen uit. Feye noord won de cup door met 2-0 te winnen (uit werd het eerder 2-2), maar de schrik zat er goed in. Op 8 mei 2002 won Feyenoord weer UITSLAGEN BADMINTON Vijfde klasse: Terneuzen 4-Sjuttul 2 5-3, Zeeland 2-Astroïden 2 0-6, Stenge 2-Zee- land 2 4-2, Stand: Astroïden 2 11-3 (kam pioen), Pluumpje 3 9-3, Stenge 2 9-3, Zee land 2 7-3. Beker: Den Ossaert 1-Rillandia Smashers 1 8-0, Pluumpje 1-Astroïden 1 5-3. Mannen: Boomgaardshoek 1-Zeeland 1 5-3, Zeeland 1-Sowat RBC 1 2-6, Asterix 1-Zeeland 1 7-1. Vrouwen: Ritte Spijkenisse 1-Zeeland 1 4-4, Zeeland 1-Randstad 1 7-1. BILJARTEN Pool. Sportpub Goes - Roadhouse Pool- team 3-4: 8-ball. Davy Steveninck - Allan Frans 2-6; 9-ball, Olivier van Lotringen - Atong u 8-3; Georges orka - Marco van Tiel 3-8; 10-ball. Olivier van Lotringen - Chris van Renswoude 6-1; straight. Ronny Broeken - Chris van Renswoude 51-60; Mar cel Mpouwen - Atong Wu 32-60; Koppel 8-bal. Steveninck/Brocken - Frans/Van Tiel 5-0. DAMMEN Zouteiande. NK. Vijfde ronde. J.AIink - L.de Graag 0-2, M.Kromhout - H.Verheul 0-2, A.Marterere- N.Hoekman 0-2, B.Graas - M.J.Wu 0-2, R.Rentmeester - V.Doumesh 0-2. Stand: I.N.Hoekman 5-10, 2.V.Doumesh 5-8, 3.R.Rentmeester 5-6, 4,H.Verheul 5- 5+, S.M.J.Wu 5-5-, ö.J.Alink en A.Marterere 5-4, 8. L.de Graag en M.Kromhout 5-3, 10.B.Graas 5-2. de Uefacup in de Kuip, maar nu werd die overwinning (3-2 tegen Borussia Dortmund) bezoedeld door de moord op politicus Pim Fortuyn, twee dagen eerder. Dat was direct ook de laatste Euro pese finale. De Kuip is verouderd, kan niet meer mee in de slag om de grote evenementen. En legenda rische optredens van U2, Guns N' Roses en Bruce Springsteen beho ren ook tot het verleden. De 75-jarige Kuip mag dan een be tere akoestiek hebben dan de Am sterdam Arena, daar kunnen zo'n 5000 toeschouwers meer in. En dat geeft heden ten dage de door slag nu muzikanten het vooral van de verkochte kaartjes in plaats van cd's moeten hebben. De plannen voor een nieuwe Kuip werden aanvankelijk liefdevol in de buurt van de oude getekend, VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen leverden in de hoofdklasse een uitstekende presta tie door tegen de ongeslagen kam pioen ICimbria opnieuw een ver lenging af te dwingen. Pas daarin moesten de Vlissingse vrouwen zich met 63-58 gewonnen geven. In Maastricht hielden beide teams elkaar in evenwicht tot 10-10. BC Vlissingen moest toen" een dom per incasseren, omdat Yoanna Hris- tova met een handblessure uitviel. Door scores van Linda de Paauw bleef BC Vlissingen echter goed volgen. In het derde kwart nam Sheri Bos haar team op sleeptouw, waardoor BC Vlissingen verras send uiüiep naar 28-39. Kimbria slaagde er in het laatste kwart toch nog in om gelijk te komen, waar door er evenals in de eerste wed strijd een verlenging nodig was. BC Vlissingen liep eerst nog uit aan de Maas. De oude Kuip, een monument immers, zou dan be waard blijven voor andere taken. Welke? Tsja, een beetje zoals het Olympisch Stadion in Amsterdam, heet het dan. Inmiddels schuiven de plannen on der druk van de recessie steeds meer in de richting van de huidige Kuip. Op precies dezelfde plaats in fases nieuw bouwen, of anders er pal naast op het huidige jeugd- en trai ningscomplex Varkenoord. De nieuwe 'Kuip' moet de charme van zijn voorganger hebben. Pu bliek dicht op het veld, geen beton nen constructies zichtbaar, geen grote toegangspoorten... dat maakt de Kuip nu tot dat mooie stadion, die onafgebroken 'wand' van men sen in een uitverkocht huis. En na tuurlijk het geluid van 'Het Le- naar 51-58, maar daarna was de pijp leeg. Kimbria trok daardoor met 63-58 aan het langste eind. Scores: Sheri Bos 26, Linda de Paauw 10, Nanon Doeland 10, Charmey Koe mans 4, Johanna Kuijs Murcia 4 en Yo anna Hristova 4. Mannen. WSC - BC Vlissingen 2 71-78: BC Vlissingen 2 begon goed met een 2-7 run. Daarna scoorden beide teams er flink op lós, waar door de ruststand 40-46 werd. Na de pauze namen de teams om beurten de leiding. In de laatste drie minuten bleef de Vlissingse verdediging gesloten, waardoor de overwinning veilig gesteld kon worden: 71-78. Scores: Mike de Kraker 22, Dylan Hof- mann 10, Anton Versteeg 9, Angelo Roelands 8, Patrick Kompier 8, Rajan Dielbandhoesing 8, Raylin Jimenez 6, Benjamin Risakotta 4 en Robin de Jon ge 3. gioen', Feyenoords twaalfde man die wordt geëerd door geen rug nummer 12 in het elftal op te ne men. Een nieuw stadion is bittere nood zaak, zegt de directie. De club wil met een capaciteit van 63.000 zie len de begroting verdubbelen, weer meedoen aan de top. Voor een WK voetbal in 2018, waar Ne derland en België naast grepen, was zelfs een nieuw stadion met 20.000 toeschouwers méér voor zien. Of de huidige, bijgestelde plannen tot iets leiden, moet nog blijken. De eventuele sloop en vervanging van de huidige Kuip, wordt van daag uit piëteit voor de jarige maar niet al te zwaar aangestipt. Want Rotterdam zonder Kuip? Veel Rot terdammers wordt het bij de ge dachte alleen al zwaar te moede. YERSEKE - Antwan Tolhoek (17) uit Yerseke rijdt komend schaatssei zoen voor het Team Wadro van Henk Angenent. Daarmee heeft Angenent zijn marathonploeg compleet. „Ik ben bij dit team ge komen omdat Henk mij wil gaan opleiden voor zijn A-ploeg", ver telt Tolhoek. „Hij vindt dat ik op natuurijs goed mee kan met de an dere rijders en zegt dat ik vooral goed kwam bovendrijven bij de na- tuurijsmarathons die ik heb gere den. Dat is ook de reden dat ik ko mend schaatsseizoen hetzelfde trai ningsprogramma volg als de A-rij ders. De natuurijswedstrijden in Oostenrijk, Italië, Finland en Zwe den zal ik met de rest van de ploeg rijden, mijn wedstrijden -op kunstijs schaats ik gewoon in de eerste divisie", aldus Tolhoek. Voor welke ploeg de Yersekenaar gaat skeeleren weet hij nog niet. door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Nina Hoekman blijft winnen in het Nederlands damkampioenschap voor vrou wen. Gisteren won de titelverde digster uit Zutphen voor de vijfde achtereenvolgende keer. Haar te genstandster was niet de minste: Agita Marterere, die vorig jaar nog gelijk eindigde met Hoekman op de eerste plaats, maar daarna afzag van een barrage. De twee toppers vochten een pittig duel uit dat zo'n zes uur in beslag nam. Vitalia Doumesh is de enige speel ster die nog een beetje in de buurt van Hoekman kan blijven. De damster uit Alkmaar staat met twee punten achterstand tweede. Gisteren hielp ze Rianka Rent meester van haar ongeslagen sta tus af. De Nieuwdorpse pakte haar partij veel te voorzichtig aan. In het middenspel ging het terrein voordeel van Doumesh steeds zwaarder wegen. Rentmeester moest een schijf prijsgeven maar van enige compensatie was geen sprake meer. Ondanks haar neder laag staat Rentmeester nog steeds alleen op de de derde plaats, maar ze voelt wel de hete adem van Mei-Jhi Wu en Heike Verheul in haar nek. De beide Groningse ta lenten wonnen gisteren. Wu profi teerde van een grove fout van. Bar bara Graas en Heike Verheul won in een mooie stijl van Mariëlle Me ijer. De tweede Zeeuwse deelneemster in Zouteiande, Leonie de Graag, pakte haar eerste zege. In een fasci1 nerende opsluitingspartij tegen Jo- rien Alink speelde de klok de hoofdrol. De Graag was in de cru ciale fase het handigst: ze vlocht een dreiging in de stand en de Gro ningse kinderarts trapte erin. De Graag brak door naar dam en na nog een foutje van Alink was de partij afgelopen. Vandaag worden er in het Best Beach Hotel twee ronden gespeeld: de zesde om 9.30. en de zevende om 15.00 uur. GOES Mosconi-cup voor Roadhouse Poolteam Voor Roadhouse Poolteam uit Mid delburg leverde het dubbel pro gramma twee overwinningen op. Sportpub Goes won één wedstrijd. Sportpub won zaterdag nog royaal van Next in Spijkenisse met 6-1. Roadhouse Poolteam won in Rot terdam met 2-5 van Manglers. De onderlinge clash van zondag in Goes tussen de twee Zeeuwse ploe gen, door Vincent Peemen, uitba ter van Sportpub met enige over drijving de Mosconi-cup van Zee land genoemd, werd gewonnen door Roadhouse: 3-4. DEVENTER Derde plaats op NK mini's Oemoemenoe De mini's van rugbyclub Oemoe menoe zijn bij de Nederlandse kampioenschappen in Deventer als derde geëindigd. De Middelburgse ploeg won op de velden van Pickwick Players tot de kwartfinale alle wedstrijden en in casseerde slechts één keer een try. In de kwartfinale ging Oemoeme noe ten onder tegen BSN, de latere winnaar. De tweede plaats ging naar DIOK Leiden. De Kuip gezien vanuit de lucht. Rotterdams trots bestaat vandaag 75 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30