Leegloop Nederlands volleybalteam 29 Kolbeinn Sigthorsson viert rentree met doelpunt dinsdag 27 maart 2012 'We stonden er tegen PSV als team. Ja, net zoals vorig jaar tijdens de kampioenswedstrijd tegen FC Twente' Vumon Anita Titelkandidaten A Gemiddelde klassering tegenstanders B Aantal thuis- en uitwedstrijden C Duels met directe titelconcurrenten 6 Heerenveen 27-51 S3_/ï? AZ 01-04 Vitesse (u) 11-04 FC Twente (t) 14-04 PSV (u) 22-04 VVV(t) 29-04 Feyenoord(u) 02-05 NEC (u) 06-05 FC Groningen (t) AJAX 01-04 Heracles (t) 11-04 Heerenveen (u) 15-04 De Graafschap (t) 22-04 FC Groningen (t) 29-04 FC Twente (u) 02-05 VVV(t) 06-05 Vitesse (u) FC TWENTE 31-03 RodaJC(t) 11-04 AZ (u) 14-04 NAC(t) 21-04 Excelsior (u) 29-04 Ajax(t) 02-05 Heerenveen (t) 06-05 VVV (u) PSV FEYENOORD 31-03 VVV(t) 31-03 NAC(t) 11-04 RKC(u) 11-04 RodaJC(u) 14-04 AZ(t) 14-04 Excelsior (t) 22-04 NEC (t) 29-04 RodaJC(u) 02-05 ADO Den Haag (t) 02-05 Heracles (t) 06-05 Excelsior (u) 06-05 Heerenveen (u) HEERENVEEN 31-03 FC Groningen (u) 11-04 Ajax (t) 14-04 NEC (u) 22-04 ADO Den Haag (u) 21-04 Vitesse (t) •29-04 AZ (t) 28-04 Heracles (u) 02-05 FC Twente (u) 06-05 Feyenoord (t) ROTTERDAM - Kolbeinn Sigthors son is na lang blessureleed terugge keerd in het shirt van Ajax. De IJs lander maakte gisteravond zijn ren tree bij de beloften, die in Rotter dam met 4-1 wonnen van Jong Sparta. Sigthorsson maakte een doelpunt en werd in de rust gewis seld. Het enige doelpunt van Sparta werd gemaakt door Jeremy door René Banierink NIEUWEGEIN - Het klinkt een beet- )je ouderwets wellicht, maar waar zijn de tijden gebleven dat het een eer was voor het nationale volley- balteam te spelen? Het afhaken van relatief jonge spelers geeft te denken. Ze missen kennelijk de mentaliteit. Of het nationaal team is niet goed of interessant genoeg meer. Of allebei. Het waren stoere woorden die bondscoach Edwin Benne zondag sprak. „We gaan bij het nationaal team van een vragend karakter naar een dwingend karakter." En: „Dat spelers onder voorwaarden beschikbaar zijn doen we dus nooit meer." De bondscoach voeg de er nog aan toe dat hij vorig jaar 'diverse keren op zijn lip had moe ten bijten' over het gedrag en de mentaliteit van enkele internatio nals en dat hij dat dit jaar niet meer van plan is. de Nooijer, de zoon van Dennis de Nooijer. Sigthorsson kwam begin dit seizoen over van AZ, maar speelde pas acht competitiewed strijden voor de Amsterdammers. Door een hardnekkige enkelblessu re bleef de spits steken op vijf tref fers. Sigthorsson speelde op 2 okto ber zijn laatste wedstrijd in de hoofdmacht van Ajax. Afscheid '1 Het Nederlands mannenvolleybal- team neemt afscheid van zeven er varen internationals. 9 Jeroen Trommel en Robert Hor- stink stellen zich niet langer be schikbaar. 3 Kay van Dijk, Lars Lorsheijd, Yan- nick van Harskamp, Jan-Willem Snippe en Dick Kooy wilden alleen onder voorwaarden blijven spelen voor Oranje, maar dat is voor Ben ne onbespreekbaar. Wat die stoere woorden waard zijn zal de tijd leren. Vorig jaar kwam Dick Kooy na denigrerende opmerkingen over het niveau van Oranje 'er niet meer in.' Een paar maanden later werd het talent van Modena weer opgeroepen voor het pré-olympisch kwalificatietoer nooi, de laatste kans om in de race voor Londen te blijven. Kooy haak- Rasmus Bengtsson heeft zijn contract bij FC Twente verlengd tot de zomer van 2015. Dat maakte de eredivisieclub gisteren bekend. De Zweedse verdediger had in En schede nog een overeenkomst tot medio 2013. De 25-jarige Bengts son kwam in 2010 over van Hert- ha BSC. Hij staat tot nu toe op der tig officiële wedstrijden voor FC te geblesseerd af en de missie mis lukte jammerlijk, ondanks de aan wezigheid van een sterke routinier als Robert Horstink die ook alleen voor dat toernooi het oranje nog wel een keer over de schouders wilde trekken. Het was voor Ben ne en assistent Held aanleiding om de teugels aan te halen. Erg gewaagd is dat niet. Immers, ook met die 'topspelers' die niet de hele zomer in actie wensen te komen voor Oranje, zijn de 'lange mannen' al jaren kansloos voor de (grote) prijzen. De plek op de we reldranglijst (36) liegt niet. De in schatting van Benne en co is dat het zonder die spelers met extra er varing en klasse niet veel slechter kan. En met gedrevenheid en teamgeest zelfs beter. Toch zal Benne een beetje ge schrokken zijn dat, naast oudge dienden als Trommel en Horstink en een jeugdige rebel als Kooy, er ook een paar relatief jonge interna- Twente. Een vaste basisplek heeft Bengtsson nog niet veroverd in De Veste. „Ik heb respect voor het ge duld dat hij in deze periode heeft opgebracht", zei trainer Steve Mc- Claren over zijn pupil. Bengtsson wil de plek in de eerste elf graag veroveren. „Ik zal er de komende jaren alles aan doen om het ver trouwen in mij waar te maken." tionals afhaakten. Types als Yan- nick van Harskamp,Jan-Willem Snippe, Kay van Dijk en Lars Lors heijd hebben de kwaliteit, leeftijd en ervaring om meteen waardevol te zijn in de huidige ploeg. Dat ze afhaakten kan twee dingen betekenen: ze missen de mentali teit om te investeren in zichzelf maar vooral in Oranje. Of ze vin den het niveau dusdanig laag dat ze er geen brood meer in zien. Of een combinatie van die twee. In al le gevallen is het zorgelijk. Benne heeft zich met de huidige selectie welwillenden twee taken gesteld: de European League win nen en kwalificeren voor het EK. Dat zijn pittige doelen voor een team dat die de laatste jaren zelfs met (deels) betere en meer erva ren spelers niet heeft gehaald. Met de dunne bezetting op spelverde- ling en vooral de passer/loper plek, is het nog maar de vraag of het reële doelstellingen zijn. AMSTERDAM Ten Have en Römer veriaten rvc Ajax Voorzitter Steven ten Have en Paul Römer verlaten per direct de raad van commissarissen van Ajax. Eer der al was afgesproken dat de le den dit gefaseerd zouden doen. De rvc, inclusief Ten Have en Römer, werd op 25 juli 2011 benoemd. De raad bestaat nu nog uit Johan Cruijff, Edgar Davids en Marjan 01- fers. Kort na de benoeming ontstond er onenigheid in de raad tussen Cruijff en de overige leden. Dat leidde uiteindelijk tot de onder gang van de rvc. DORTMUND Tafeltennissters winnen van Taiwan De Nederlandse tafeltennissters hebben ook hun tweede groeps wedstrijd van het WK in Dort mund gewonnen. Gisteren ver sloeg Oranje Taiwan met 3-1. Op de openingsdag waren Li Jiao, Li Jie en Elena Timina ook al te sterk voor Zweden: 3-0. Timina leed tegen de Aziatische op ponent als enige een nederlaag. De Nederlandse mannen verloren opnieuw. Na Brazilië waren dit maal Schotland en Italië met 3-0 te sterk. Namens Oranje stonden rou tinier Jonah Kahn, Casper ter Lüün en Boris de Vries achter de tafel. MILAAN Internazionale ontslaat Ranieri Wesley Sneijder krijgt weer een nieuwe trainer bij Internazionale. De Italiaanse club heeft gistera vond Claudio Ranieri ontslagen. Voorzitter Massimo Moratti heeft hem vervangen door Andrea Stra- maccioni. De jeugdtrainer won afgelopen weekend de 'Champions League voor junioren' door de Ai van Ajax in de finale te verslaan. Inter staat op een teleurstellende achtste plaats in de competitie. De ploeg werd in de Champions League uitgeschakeld in de achtste finales door Olympique Marseille. ROME Juventus en Lazio bestraft voor racisme De racistische uitingen van de fans hebben Juventus en Lazio weer eens geld gekost. Beide clubs heb ben een boete gekregen voor het wangedrag van afgelopen week end. Juventus moet 25.000 euro be talen voor het beledigen van twee spelers van Internazionale en het onderbreken van de minuut stilte voorafgaand aan de wedstrijd. Het is de vierde keer dit seizoen dat de club uit Turijn een dergelijke boete ontving. Lazio is 20.000 euro ver schuldigd omdat fans een speler van Cagliari racistisch bejegenden. CADIZ Van Rijsselberghe valt terug op WK Dorian van Rijsselberghe is giste ren in het wereldkampioenschap in de olympische RS:X-klasse van de eerste plaats in het algemeen klassement verdrongen. De Texelse windsurfer is na tien ra ces vierde achter de Fransman Julien Bontemps, de Brit Nick Dempsey en de Nieuw-Zeelander JP Tobin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29