Betalen met mobieltje voor parkeren EÏ3 241 zeeland BP ÉN HUIS Nieuw paviljoen baadt in de zon r flW| Schellach wint prijs met boerenboter Zaterdag 16 juni 2012 U kunt NU inschrijven! www.deltaride fortheroses.nl Visserijmuseum Breskens zoekt dringend vrijwilligers 3t MAART Ondernemersplein Ride for the Roses Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! 1 dinsdag 27 maart 2012 Veere onderzoekt digitale mogelijkheden door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Met je mobieltje par- keergeld betalen. Een idee waar het Veerse gemeentebestuur wel brood inziet. De automaten hoeven daarvoor niet of nauwelijks aangepast te worden. De controleapparatuur moet echter wel aan bepaalde ei sen voldoen. De gemeente onder zoekt in hoeverre die apparatuur daar nu al voor te gebruiken is. Zo wel de parkeerder als de gemeente moet wel contracten afsluiten bij providers. Voor de gemeente kan dat sinds kort centraal geregeld worden via het Servicehuis Parke ren. Daarnaast is de gemeente bezig met het ontwikkelen van een mo biele app. Gebruikers kunnen daar mee parkeerplaatsen opzoeken, met navigatie er naar toe, zien of een parkeerplaats betaald of gratis is, waar vergunningparkeren geldt of een melding ontvangen als de parkeertijd gaat verlopen. Het college heeft het parkeerbeleid geëvalueerd en geeft tevens een blik in de toekomst. Voortzetten van het beleid heeft de voorkeur. Een dynamisch verwijssysteem naar beschikbare plaatsen en digi tale informatievoorzieningen lig gen verder voor de hand. Per kern zijn er aanbevelingen. Zo zou in Domburg onderzocht moe ten worden of parkeervakken aan de Zuidstraat weg kunnen. De re geling voor woon-werkverkeer wordt aangepast waardoor er min der plaatsen voor vergunninghou ders komen. De parkeerterreinen aan de Roosjesweg en de Jan Tooropstraat krijgen een automaat met pinfimctie. Dezelfde automa ten komen ook op het Mauritsbol- werk in Veere. In Veere worden vanaf 1 mei bussen geweerd uit de Oudestraat, de Kaai en het Oranje plein en het parkeerverwijs- systeem wordt aangepast. De rij richting van de zomerbus zou ook anders moeten. Voor Zoutelande ligt de nadruk op de aanpak van asociaal en exces sief gedrag tijdens piekdagen en be houd van het aantal parkeerplaat sen. In Dishoek blijft het foutpar- keren op de Kaapduinseweg punt van aandacht, evenals het eenrich tingsverkeer daar. Er zal ook inten siever gecontroleerd worden op foutparkeren. Het gratis parkeerter rein van Wielemaker levert proble men op sinds de slagbomen zijn verwijderd. Het is een geliefde lo catie geworden voor racers. Er wordt bekeken of daar aanvullen de maatregelen genomen kunnen worden. Het terugplaatsen van de slagbomen ziet het college echter niet als oplossing. Er wordt ook een convenant opge steld met parkeerstewards, waarin afspraken met hen worden vastge legd. Zij werken nu al in het stadje Veere, Zoutelande en Domburg. BRESKENS - Het Visserijmuseum in Breskens is naarstig op zoek naar nieuwe vrijwilligers en bestuursle den. Het museum kan allerlei men sen gebruiken: een bestuurslid met belangstelling voor maritieme zaken, een opvolger voor de huidi ge voorzitter, hulp voor de aqua- riumploeg, klusjesmensen, balie medewerkers, nettenbreiers of schoonmakers. Aanmelden kan via 0117-383656 of visserijmuseum@hotmail.com Het museum zit aan de Kaai 1-103. V.00 - 15:00 uur Kom kijken: er is meer mogelijk dan u denkt! NVM VLISS1NGEN - Mooiere dagen had den de uitbaters van Panta Rhei en restaurant Boka Bizarro Beach zich niet kunnen wensen voor de opening van het nieuwe strandpa viljoen op het Nollestrand. De reacties van de gasten waren bijzonder positief. Veel Vlissingers zijn de afgelopen dagen een kijkje komen kijken in het nieuwe pavil joen. „Het is echt een topweekend geweest", laten ze bij Boka Bizarro Beach weten. „Het had niet beter kunnen zijn. Prachtig .weer. En thousiaste gasten." Het paviljoen herbergt overigens niet alleen de twee horecazaken. Ook de strandwacht heeft er zijn post en kijkt als het ware vanuit het kraaiennest uit over strand en water. De bouw van het nieuwe paviljoen heeft een jaar geduurd. De plannen voor nieuwbouw kwa men in een stroomversnelling na dat vijf jaar geleden het oude Pan ta Rhei afbrandde en de zaak werd voortgezet in een noodvoorzie ning. Het nieuwe strandpaviljoen in Vlissingen. *3SS/Z3S&StXS£SZS&Sa52 MIDDELBURG - De 'boerenboter' van de Middelburgse kaasboederij Schellach is door de Bond van Boerderij-Zuivelbereiders verko zen tot de lekkerste van 2012. De boter van Schellach kreeg van de jury een 9,4 tijdens een uitge breide proeverij op 20 maart en is volgens het juryrapport 'een mooie volvette, boerse boter met veel diepgang, waaraan niets ont breekt'. Bij de verkiezing van het lekkerste zuivelproduct van de boerderij in de categorie 'Boeren boter' gaat het om de smaak. Zo'n vierhonderd melkveehouders in Nederland zijn aangesloten bij de Bond van Boerderij-Zuivelberei ders. Die bond heeft een eigen kwaliteitskeurmerk voor de pro ducten die op de boerderij zelf ge maakt worden. Op de zuivelboer- derij is de gehele keten, van melk vee tot eindproduct, in één hand. Schellach verwerkt sinds 1980 de eigen melk tot kaas, boter en ande re zuivelproducten. in samenwerking met PZC I LIVES T R ON G LANITE ARMSTRONG FOUNDATION f 1 \°r ten behoeve van ^tlHLJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24