Leenfietsenproject op keerpunt editoo WALCHEREN Eerste stap bestemmingsplan voor schouwburg Middelburg gezet almanak Perslunch DINSDAG 27 maart 2012 21 PZC Inbrekers laten ravage Nieuw paviljoen baadt in achter 22 en 23 de zon 24 en 25 Calllock wil uitbreiden naar 400 fietsen op Walcheren maar vraagt wel betrokkenheid van overheden door Theo Giele MIDDELBURG - Het project met de gratis witte leenfietsen in Middel burg staat op een keerpunt. Het be drijf Calllock heeft het afgelopen jaar een proef gedaan in Middel burg. Dat gebeurde op eigen kos ten en een met een bijdrage van het Agentschap van het ministerie van Economische Zaken. Callock wil het project uitbreiden met meer fietsen en meer ophaal- punten in Middelburg en de rest van Walcheren. Maar dan zal de overheid (gemeente en provincie) bereid moeten zijn een financiële bijdrage te leveren. Ton Kooymans van Calllock zegt dat meer mensen van de leenfietsen gebruik hebben gemaakt dan vooraf was verwacht. Tweehonderd mensen hebben zich bij Calllock laten registeren. Gisteren kwamen er weer zes bij. Met een pasje of na het sturen van een sms-bericht kunnen ze een fiets uit een rek kunnen halen. In Middelburg zijn nu 38 witte leen fietsen beschikbaar die op een aan tal plaatsen in de stad opgehaald of neergezet kunnen worden. De Middelburgse fietsenmaker Paul Limbergen zorgt voor het on derhoud van de fietsen en ver plaatst indien nodig witte fietsen naar de uitleenpunten. „Dat gaat perfect", aldus Kooymans. Calllock is zo tevreden dat het be drijf het project uit zijn proeffase wil halen en wil doorgroeien naar 300 tot 400 fietsen (en e-bikes) op heel Walcheren. Dan kan ook het aantal gebruikers gaan stijgen. Ook wordt gekeken naar inple- memtatie van een betaalsysteem. Calllock praat met de gemeente en de provincie over een financiële bij drage. Kooymans wil geen exact be drag noemen, 'maar we hebben het niet over een ton'. Volgens wethouder Chris Simons heeft Calllock 60.000 euro ge vraagd om de proef tot het einde van het jaar voort te kunnen zet ten. Dat vindt het college van bur gemeester en wethouders te veel voor een test. Volgens Calllock gaat het om meer dan het voortzetten van de huidi ge test: extra fietsen, verplaatsing van twee stations, een extra sta tion op de Markt, de betaalfunctie, info-borden en promotie. Boven dien wordt het gebruik nauw keurig geregistreerd. „Je spreekt iii feite van een markt onderzoek op basis van gegevens van 24 uur per dag, zeven dagen per week", aldus Kooymans. Simons zegt open te staan voor een nieuw voorstel van Calllock, want over het project zeifis de ge meente wel te spreken. „We zien dat vooral bij het station goéd ge bruik wordt gemaakt van de fiet sen", verklaart de wethouder. „Op andere plaatsen valt het wat te gen." Kooymans wil met een nieuw bod te komen, maar hij vindt het eigen lijk te gek voor woorden dat over een in zijn eigen bescheiden be drag zo lang gesproken moet wor den. Overigens wil Calllock niet alleen met overheden om de tafel. Ook het (Walcherse) bedrijfsleven heeft volgens Kooymans in interesse in het systeem. Paul Limbergen tussen de witte leenfietsen van Calllock op het Damplein in Middelburg. foto Ruben Oreel asassuBas Communiceren is belangrijk voor verenigingen Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.edHoo.ni/actueel Iedereen kan bladen maken. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft het voorontwerp-be stemmingsplan voor de bouw van de nieuwe schouwburg en aanleg van het park op het Molenwater ter inzage gelegd. Het is de eerste stap in de procedure voor de wijzi ging van het bestemmingsplan. 1-Iet plan ligt zes weken ter inzage en mensen kunnen er op reageren. Daarna zal het ontwerpbestem- mingsplan in procedure gebracht worden. Ook dan kunnen er bin nen zes weken zienswijzen inge diend kunnen worden. Daarvoor is het geen vereiste dat men ook al bij het voorontwerp van inspraak gebruik heeft gemaakt. Nadat de zienswijzen zijn behandeld wordt het plan voorgelegd aan de ge meenteraad. Daarna staat nog be roep open bij de Raad van State. Om het Zeeuwse journaille bij te pra ten over de laatste ontwikkelingen houdt het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis vandaag een 'perslunch'. „Wij zorgen voor broodjes en een kopje thee/koffie in Vergaderzaal 2, locatie Vlissingen", meldt de uitnodi ging van het hoofd communicatie van het ziekenhuis. Hij zal als eerste het woord voeren Tip? redactie@pzc.nl en de baas van het ziekenhuis zal het programma besluiten met een praatje over beleids- en bestuursza ken. Als tussendoortje geeft een demiato- loge een uiteenzetting over eczeem, wonden en andere vervelende aan doeningen. Er zullen wel een paar broodjes ros bief overblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21