Fraude verdringt overval Vrouw ligt 12 dagen dood in huis Aagtekerke PZC Roosendaal huldigt winnares The Voice Kids Voor 495 euro vorkje prikken met Mark Rutte Betere registratie gewonden in Zeeuws verkeer DINSDAG 27 maart 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 74 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 Ol Fraaie lentedag I 16° BINNENLAND Zwartwerken in Nederland is nietzo'n groot probleem 10 en 11 BUITEN BINNEN Miniatuurtjes maken schilderijtjes van schelpen Bankrover verruilt wapen voor internet AMSTERDAM - De klassieke banko vervaller sterft uit. Het aantal ge wapende overvallen op Nederland se banken daalde vorig jaar naar ze ven, tegen 26 in 2010. Twintig jaar geleden waren dat er nog 570. Maar terwijl het aantal 'klassieke' overvallen sterk afneemt, stijgt het aantal fraudegevallen in het beta lingsverkeer fors. Dat leren cijfers die de Nederland se Vereniging van Banken (NVB) gisteren presenteerde. Vorig jaar werd voor in totaal 92 miljoen euro gefraudeerd, in 2010 was dat nog 57 miljoen. De meeste schade vond plaats door het kopië ren van betaalpassen, het zogehe ten skimming. Dat leverde crimine len 38,9 miljoen euro op, bijna tweemaal zoveel als in 2010. Frau de met internetbankieren door het gebruiken van gestolen bankge gevens van klanten zadelde de ban ken met een schadepost van 35 miljoen euro op. Dat is bijna drie maal zoveel als in 2010. De gedu peerde klant wordt volgens de NVB in vrijwel alle gevallen geheel schadeloos gesteld door zijn bank. Alleen als de klant aantoonbaar onzorgvuldig heeft gehandeld, komt de bank niet over de brug. Nederland is met zo'n elf miljoen mensen die bankieren via internet wereldwijd koploper. De totale omzet bij internetbankieren be droeg vorig jaar maar liefst 3200 miljard euro. Met bankpassen werd voor 138 miljard euro aan aankopen betaald. Afgezet tegen die enorme bedra gen is de schade die criminelen veroorzaken zeer beperkt. Het gaat volgens NVB-voorzitter Boele Staal om 'een honderdste promil le' (0,001 procent) van al het geld dat in internetbankieren omgaat. Maar dat wil niet zeggen dat ban ken het probleem niet serieus ne men. „We zitten er bovenop", al dus de NVB-voorzitter. ROOSENDAAL - Fabiënne Bergmans (links) winna res van de talentenjacht The Voice Kids deelt hand tekeningen uit tijdens de huldiging in haar woon plaats Roosendaal. De Markt aldaar stroomde gis termiddag vol met heel veel vooral jeugdig pu bliek. foto Robert van den Berge/ANP door Henk Postma AAGTEKERKE - In een bejaardenwo- ning aan de Burgemeester Geuze- straat in Aagtekerke is het ontziel de lichaam ^gevonden van een 59-jarige vrouw. Ze moet daar on geveer twaalf dagen dood op haar bed hebben gelegen. Volgens de politie was er geen sprake van een misdrijf of ongeval. De overleden vrouw werd vrijdag rond het middaguur gevonden, na dat omwonenden de politie had den gealarmeerd. Medewerkers van woningverhuurder Woonburg forceerden in het bijzijn van de po litie een raam om het huis in te ko men. In de woning troffen ze ook huis dieren aan: een hondje en drie poezen. Die verkeerden nog in re delijke gezondheid, waarschijnlijk doordat nog voedsel en water aan wezig was. Ze zijn opgehaald door de dierenambulance, uitgezonderd één poes, die zich niet liet vangen. De vrouw, oorspronkelijk afkom stig uit Limburg, woonde sinds en kele jaren in het huisje, aanvanke lijk samen met een zoon. Daar voor woonde ze in Serooskerke. Ze leefde betrekkelijk op zichzelf, hoewel omwonenden af en toe wel contact met haar hadden. „Het was ons al wel opgevallen", zegt één van hen, „dat het er angst vallig stil was, de afgelopen véér tien dagen. De gordijnen bleven dicht, en we hoorden haar hondje niet meer." Aanvankelijk gingen ze ervan uit dat de vrouw zonder iets te zeggen op vakantie was, zoals al eerder gebeurde. Tot ze ontdekten dat het hondje er DEN HAAG - Ook in Nederland kun je tegen betaling dineren met poli tici Maar zo bont als de Britse con servatieven maken ze het hier niet. In 2010 hield de Noordwijkse WD een 'uniek viergangendiner' in restaurant Latour te Noordwijk, goed voor één Michelinster. „Ont moet partijleider Mark Rutte", be loofde de ronkende uitnodiging. Kosten: 495 euro per couvert, ex clusief btw. Maar de bijeenkomst werd afgeblazen en verplaatst naar Wassenaar, aldus de organisator. Een paar maanden eerder dook de latere premier nog wel op bij een diner in Leeuwarden. Voor een aanzienlijk schappelijker prijsje: 65 euro, waarvan de helft voor de campagnekas. pagina 7: etentje met Rutte MIDDELBURG - De ambulancedienst gaat het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland helpen aan een betere registratie van ver keersslachtoffers. Het ontbreekt momenteel aan betrouwbare cij fers. Het ambulancepersoneel vult nu al lijsten met gegevens in en daar komen ook gegevens voor het ROVZ bij. Dat hoopt meer inzicht te krijgen in de verwondingen van fietsers in het Zeeuwse verkeer. pagina 2: duidelijkheid over verkeersge- wonden DE STELLING Lunch met Rutte is een koopje Reageer op pzc.nl UW MENING 404 reacties Olifanten horen niet thuis in een circus nog rondliep, en ze poezen voor het raam zagen zitten. „Toen dach ten we: hó eens even", vertellen omwonenden. In Aagtekerke, waar het gebeurde gisteren overigens nog niet alge meen bekend was, is geschokt ge reageerd. „Je zou zeggen: iedereen kent elkaar", zegt een omwonen de. „Maar dat verandert als je een beetje import krijgt." Tegenwoor dig huisvest Woonburg in de be jaardenhuisjes of andere huurwo ningen in de straat ook wel jonge alleenstaanden en buitenlanders. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 8"711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1