sport 137 Rapide laat zege door vingers glippen 48 Basketballers van Scheldesport blijven winnen maandag 26 maart 2012 Z door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra pide was dicht bij winst tegen het hooggeklasseerde Ommoord, maar moest kort voor tijd toch de gelijkmaker toestaan (1-1). Walche ren verloor ietwat onverdiend met o-i van Capelle. Bij de mannen was Walcheren te sterk voor Vlijmen. De koploper won met 4-0. Een dapper strij dend Rapide moest met 0-2 bui gen voor Pelikaan en een eveneens energiek Olympia verloor geflat teerd met 3-1 van Zevenbergen. Een incompleet Goes kon het niet bolwerken bij DDHC. De Beve- landse ploeg reisde met slechts tien spelers af en slikte een duide lijk 8-o-nederlaag. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Ommoord 1-1 (1-0): Het resul taat oogde verdienstelijk tegen de nummer vier van de ranglijst, maar werd door Rapide toch als een halve nederlaag ervaren in dit stadium van de competitie. In de eerste helft nam de thuisploeg de leiding via Lieke Alberti. Ondanks een licht veldoverwicht van Om moord kreeg Rapide toch kansen om de genadeslag toe te dienen. Dat verzuimde de thuisploeg ech ter. De teleurstelling was daarom groot toen het acht minuten voor het einde 1-1 werd. Walcheren-Capelle 0-1 (0-0): Een gelijkspel had de verhoudin gen beter weergegeven. In de be ginfase was Walcheren beter, maar het verzuimde de kansen te benut ten. Naarmate het duel vorderde kwam een fysiek sterk en hard spe lend Capelle beter in de wedstrijd. Jeugdkeepster Isabelle Alberts be hoedde Walcheren met enkele knappe reddingen voor een achter stand. Dertien minuten voor tijd was ook zij echter kansloos op een strafcorner. Walcheren probeerde nog wel iets te forceren, maar kon niet meer echt een vuist maken. Mannen. Derde klasse. Rapide- Pelikaan 0-2 (0-1): Pelikaan was iets te sterk voor Rapide. Op basis van inzet gaf de thuisploeg het ge hele duel goed partij, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers twee keer scoorden. De eerste tref fer viel na zeventien minuten uit een strafcorner. Dertien minuten voor tijd strafte Pelikaan een aarze ling in de defensie van Rapide af en liet de 0-2 noteren. Vierde klasse. Walcheren-Vlij- men 4-0 (1-0): Door gebrek aan scherpte in de afwerking kwam de overwinning enigszins moeizaam tot stand. Een strafbal werd door Walcheren gemist en uit een hele reeks strafcorners werd nauwelijks rendement gehaald. Na acht minuten nam het duide lijk betere Walcheren de leiding via Boudewijn Jagers. Kort na de doelwisseling zorgde Joost Jiskoot uit een scrimmage voor 2-0. De be vrijdende 3-0 van Koen Waasdorp viel pas tien minuten voor het ein de. Tim Wouters zorgde in de slot minuten via een fraaie solo ook nog voor 4-0. Zevenbergen-Olympia 3-1 (2-0): Een karaktervol Olympia verdien de eigenlijk wel een puntje. Met name een dubieuze strafbal waar uit het in de tweede helft 3-0 werd was van cruciaal belang. Daarna scoorde Arjen de Vies de 3-1 en kreeg een strijdend Olympia nog mogelijkheden om tot 3-2 terug te komen. Die kansen bleven echter onbenut. DDHC-Goes 8-0 (5-0): Goes be gon flink gehavend aan dit duel. Het kon slechts tien spelers op de been brengen. In de tweede helft moest het zelfs met negen man verder door blessureleed. In die periode wist Steven Sijnja nog wel tegen te scoren (5-1), maar die treffer vond geen genade in de ogen van de arbitrage. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport zijn in de eerste klas se rayon zuid aan een sterke serie bezig. Net als vorige week wisten de Terneuzenaren in de verlenging te winnen. Na een 73-73-eindstand werd Biks Shots met 77-83 aan de kant gezet. Het betekende de vijf de overwinning op rij voor de ploeg van trainer/speler Marco Op- penwal. In de Zeeuwse derde klasse ging Voorwaarts kansloos (91-27) onder uit tegen Volharding. Biks Shots-Scheldesport 73-73, na verlenging 77-83 (41-44): ..Het was een heerlijke snelle wèd- strijd", zei een opgetogen Marco Oppenwal. In Hilvarenbeek moes ten er, net als tegen ELBC, verlen gingen aan te pas komen. De Ter neuzenaren beschikten opnieuw Over de langste adem. Schelde sport kende een sterke start en oe fende meteen druk uit op de Bra bantse verdediging. „Ook verdedf- gend stond het weer goed", vond Oppenwal. De tactiek leverde de laatste duels het gewenste rendement op. Biks Shots gaf geen krimp en bleef goed bij. Tot het einde bleef de spanning erin. De ploegen eindig den op 73-73- Dus moest er vijf minuten ver lengd worden. In de extra speeltijd deelden de Terneuzenaren de ge nadeklap uit: 77-83. Bij Schelde sport was Bas Dieleman met 21 punten topscorer. Volharding-Voorwaarts 91-27 (44-14): De Goese ploeg was veel te sterk. Er viel volgens Voor- waarts-coach Maarten Koster niets te beginnen tegen de snelle aanval len van Volharding. Koster gunde een aantal jeugdspelers speeltijd om ervaring op te doen. Stefan de Clerck scoorde elf punten voor de Axelaars. KWADENDAMME Bottles/De Parel net voorbij De Stene Brug Het streekduel in poule vier van de derde divisie driebanden tussen De Stene Brug en het bezoekende Bottles/De Parel eindigde in een 3-5-overwinning voor de Zeeuws- Vlamingen. Voor de pauze was er evenwicht, na overwinningen van Ad Menheere voor de thuisploeg te gen Carlo van Dam en verlies van Arjo Hollestelle tegen Cor de Jon ge. Na de pauze versloeg Etienne van Damme thuisspeler Wim de Kok. Theo Platjouw hield Edwin Geluk op een gelijkspel. ROOSENDAAL Térèse van Lare wint ook in Roosendaal Tijdens de zwemloop in Roosen daal voegde Térèse van Lare weer een overwinning toe aan haar im posante palmares. DE atlete uit Sluis pakte in de categorie D60 de zege op de korte zwemloop. Niels Koole uit Zoutelande pakte in en om het zwembad De Stok de zevende plaats overall en de winst bij de mannen H40. Hij finishte in 51 minuten en 32 seconden. De zwemloop werd gewonnen door de Belg Peter Denteneer, die na 44.06 minuten finishte. Een aanvaller van Vogelwaarde haalt uit in het thuisduel met Sluiskil. De bezoekers wonnen eenvoudig met 0-3. nog kansen over en weer, maar werd er niet meer gescoord: 1-1. Sluis-Schoondijke 2-0 (2-0): Het duel tussen Sluis en Schoondijke werd gekenmerkt door veel mid denveldspel en betrekkelijk weinig kansen. De beste mogelijkheden waren nog voor Sluis, dat in de 37e minuut niet helemaal onverdiend op 1-0 kwam door een fraai doel punt van Ivo Westerweele. Nog voor de rust bracht Bennie Plad- foto Mark Neelemans det de marge op twee treffers. In de tweede helft moesten beide keepers nauwelijks handelend op treden. Met 48 doelpunten is koploper Philippine de productiefste ploeg in de vijfde klasse A. Philippine is komend weekend vrij. Sluiskil speelt tegen SDO'63, Graauw treft Vogelwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81