Axel ontsnapt en is bijna kampioen 33 4 maandag 26 maart 2012 Aardenburg won dit seizoen pas vier keer en speelde gisteren voor de vierde keer gelijk. 'Hij lag na dat duel onder mij. Ik kon er niks nanc^rl^tia aan doen en heb hem zeker niet bewust OUflllC getrapt. Zo zit ik niet in elkaar.' COfll BOyS Jelle de Vreeze over de rode kaart van Mitch van Dijk Aardenburg-middenvelder Bart van den Hemel (midden) probeert zich tussen twee verdedigers van RCS door te wurmen. De Zeeuwse derby in de twee de klasse eindigde zoals deze begon: 0-0. foto Peter Nicolai uit de organisatie controleren. We hadden afgesproken om de bal één, twee keer te raken en uit de duels te blijven. Dat lukte in de eer ste helft, maar daarna wilden we allemaal individuele acties maken. Daarmee speelden we Aardenburg in de kaart." De tijdelijke omslag na de hervat ting was ook een gevolg van het feit dat Aardenburg koos voor een voetballende opbouw en met veel meer druk naar voren de strijd aan ging. Waar de bezoekers in de zo ne van de waarheid voor rust had den gefaald, viel de thuisploeg na een aantal fraaie combinaties over diverse schijven eenzelfde lot in de eerste twintig minuten van de tweede helft ten deel. Van Spundel, Tijl Tournois en De Vreeze misten de juiste richting. Jelle de Vreeze: „Normaal is het bij Niek altijd kassa. Mijn eigen kans? Als je in de wedstrijd zit, gaat-ie binnen. Als je het optelt, moeten we tevreden zijn dat we hebben ge lijkgespeeld." Dennis de Nooijer: „Als er één het verdiende om te winnen, dan waren wij het wel. Onze bezetting voor de goal was niet goed. Het enige voordeel is dat Aardenburg niet dichterbij komt." Aardenburg-RCS 0-0. Scheidsrechter: A. Hesselmans (Hilvarenbeek). Rode kaart: 76. Mitch van Dijk (RCS). Gele kaart: Hielke Stroo (Aardenburg), Davy Ernest en Salim Ben Salim (beiden RCS). Aantal toeschouwers: 125. door Jack Begijn AXEL - Met enig geluk won Axel gistermiddag zijn vijftiende wed strijd van het seizoen. Zeelandia Middelburg werd met 2-1 versla gen. Met nog vier duels te spelen kan Axel volgende week in de uit wedstrijd tegen Victoria'03 kam pioen worden in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De Middel burgen kunnen zich met een perio- detitel op zak opmaken voor de na- competitie. De twee trainers Michel Leonhart (Axel) en Arjo den Dekker waren het over één ding eens: Zeelandia Middelburg had de wedstrijd in het Axelse Bos winnend moeten afsluiten. Maar de hoofdstedelin gen verzuimden de kansen af te maken. Axel ging er daarom met de punten vandoor en vierde die overwinning luidruchtig. „Kampioenen, olé, olé', klonk het uit de kleedkamer. De thuisploeg nam daarmee een voorschot op de wedstrijd van volgende week. Dan kan na twee jaar opnieuw de vlag gehesen worden met een promo tie, ditmaal naar de tweede klasse. Maar ook Middelburg wil graag die stap maken, via de nacompeti- tie. De ambities steekt men in Mid delburg niet onder stoelen of ban ken. Talentvolle jeugd staat op het punt door te breken en men wil die het liefst laten acteren op een zo hoog mogelijk niveau. Alleen dan kunnen spelers behouden worden. Axel herstelde zich vorige week te gen Internos (2-0-zege) van de ne derlaag tegen HW'24 van twee weken geleden. Vervolgens werd ook Zeelandia Middelburg aan de zegekar gebonden, al gebeurde dat dan niet overtuigend. De Middel burgers kregen legio kansen, maar wisten daar slecht één keer uit te scoren via Alberto Conde Morga- do. De thuisploeg kwam na een kwartier langszij nadat de bezoe kers slap hadden uitverdedigd. Maik de Wolf was attent en teken de voor zijn achtste treffer van het seizoen. Zeelandia Middelburg ontregelde daarna het spel van Axel. „Voor de rust had Zeelandia Middelburg ons in de houdgreep kunnen ne men", keek Michel Leonhart terug. „Onze keeper redde ons van een achterstand. Goed was het van daag niet. Met negen punten voor sprong namen we het net als te gen HW'24 te gemakkelijk op en waren we niet gretig genoeg." Met een veldoverwicht hadden de gasten een hele wedstrijd lang uit zicht op een tweede doelpunt, maar de kansen waren niet be steed aan Sebastian La Grand, Al berto Conde Morgado en Niels Lu- teijn (twee keer). Axel kreeg geen kansen, maar zoals zo vaak kwam de winnende goal uit het niets en in het voordeel van de koploper. De ingevallen Niek de Meijer rond de de enige goede aanval van een sublieme Kjell Vanderhaeghen feil loos af (2-1). Voor het volgend seizoen is Leon hart al druk bezig met het samen stellen van zijn selectie. „Ik heb een aantal posities in gedachten die beter bezet moeten worden. Deze groep is echter de basis. Ie dereen heeft aangegeven te blij ven. Wel is een aantal spelers bena derd door AZW. Er ligt een af spraak dat we niet eikaars spelers zouden ronselen, dus ga ik er van uit dat die afspraak ook wordt na gekomen." Axel-Zeelandia Middelburg 2-1 (1-1). 4. Alberto Conde Morgado 0-1,19. Maik de Wolf 1-1, 89. Niek de Meijer 2-1Scheidsrechter: W. Engelkens (Til burg). Gele kaart: Kjell Vanderhaeghen, Rick Klasen (beiden Axel), Khalid Bou- frahi en Alberto Condo Morgado (bei den Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 150. MIDDELBURG - Met nog vier duels te spelen blijven Jong Ambon (4-1-zege bij Steen) en Hontenisse (5-2-overwinning in Oostburg) de belangrijkste kampioenskandida ten in de vierde klasse A. De num mer drie, Biervliet, boekte in Bres- kens (0-2) de zesde overwinning op rij. Zeeland Sport was met 5-2 te sterk voor Corn Boys, dat degra deert naar de vijfde klasse. Oostburg-Hontenisse 2-5: Een sterke start van Hontenisse leidde tot de 0-1 van Titiano Staes, maar in de 35e minuut maakte Arjen Versluis gelijk (1-1). Oostburg pro beerde door te drukken, maar Kris van Meele toonde scoorde zowel kort vóór als kort na. rust namens de bezoekers: 1-3. Jeroen Verschu ren bracht de marge op drie (1-4) met een vrije trap die in de krui sing verdween. Een kwartier voor tijd zorgde Peter van de Linde voor de 2-4, maar het laatste woord was voor Tom Rijk: 2-5. Steen-Jong Ambon 1-4: Bij rust stond het 0-1 door een benutte strafschop van Yannik Taniweh Kort na de thee bracht Sander van Remortele Steen langszij (1-1), maar Robbie van Iwaarden zette de bezoekers weer op voorsprong. Steen ging weer op zoek naar de gelijkmaker, maar uit een gemakke lijk gegeven strafschop bracht Tani- wel de marge op twee: 1-3. Kort voor tijd bepaalde Vahdet Coban de eindstand op 1-4. Clinge-Patrijzen 0-2: De eerste treffer van de wedstrijd was van Martin Leegwater namens Clinge, maar deze werd op advies van de grensrechter geannuleerd. Mede daardoor kon Erik Jansen in de blessuretijd van de eerste helft de bezoekers op voorsprong brengen: 0-1. De tweede helft was voor Pa trijzen dat echter pas kort voor tijd de wedstrijd definitief besliste. Na dat Erik Jansen ten val was ge bracht, schoot Edwin Capello de toegekende strafschop onberispe lijk binnen: 0-2. IJzendijke-Hulsterloo 2-2: Na ruim een halfuur eindigde een in zet van de bezoekers via Luc van Waes in het IJzendijke-doel: 0-1. Met een schitterende vrije trap maakte Lodewijk van Keeken bin nen enkele minuten alweer gelijk (1-1). Ondanks een licht overwicht voor de thuisploeg bracht Jelle van Damme Hulsterloo na rust uit een strafschop opnieuw aan de lei ding: 1-2. Even later liet de thuis ploeg een mogelijkheid om vanaf de stip langszij te komen onbenut. Toch werd het in de slotfase als nog gelijk via een doelpunt van Ar jen Quaak: 2-2. Zeeland Sport-Corn Boys 5-2: De eerste helft werd afgesloten met een 2-0-stand door treffers van Ar- noud Stok en Jordy Vermeulen. Na rust werd de marge verder uit gebouwd door Matthieu de Smit (3-0), maar Steven de Meijer en Lennert Aerts brachten namens de bezoekers de spanning terug: 3-2. Tim van Ommen en opnieuw Matthieu de Smit zorgden voor een 5-2-eindstand. Breskens-Biervliet 0-2: Breskens kwam kort voor rust met tien man te staan na een rode kaart we gens het ten val brengen van Ti- mon van der Hooft. Erik Adam be- nutte de toegekende strafschop: 0-1. Tien minuten voor tijd werd Breskens definitief verslagen door Derek de Booij, die op aangeven van Ben Ongenae de 0-2 maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77