Lastige opgave Aardenburg Van Nieuwenhuyze weer goudhaantje bij Terneuzen 32|spo Goes gaat onderuit bij Brabantia, Vlissingen verliest van WSC RIA W. geeft ruime marge nog uit handen maandag 26 maart 2012 door Bob Maes VELDHOVEN - Terneuzen deed giste ren uitstekende zaken in de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Telle van Nieuwenhuyze was het goudhaan tje voor Terneuzen, door in Veld hoven beide goals te maken tegen Rood Wit V. (0-2). Vorige week maakte de aanvaller uit Lokeren ook al de enige treffer in het thuis duel met EFC (1-0). De ploeg van trainer Henk Ottens, die zonder de geschorste Ben den Hamer en de geblesseerden Erik-Jan Naudts en Jarno Waebeke speelde, vocht een waar degradatie duel uit met Rood Wit. Op het Veldhovense kunstgras kon Ter neuzen na tien minuten al jui- door Bob Maes MIDDELBURG - De zondag-eerste- klassers Goes en VC Vlissingen gingen gistermiddag pijnlijk onder uit. Goes moest een pas op de plaats maken, na de ongelukkige nederaag bij Brabantia (1-0). De Bevelandse ploeg, die al een perio- detitel op zak heeft, staat nu zesde. VC Vlissingen ging ook verrassend onderuit. Op eigen veld moest de Walcherse ploeg in blessuretijd een nederlaag slikken tegen degra datiekandidaat WSC (1-2). Brabantia-Goes 1-0: Voor Goes viel er veel te halen in Eindhoven. Bij winst kwam de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer vijf punten los te staan van Brabantia. Ook zou de top drie weer in zicht ko men voor de Bevelanders. Het liep echter anders. Uit een dis cutabele penalty maakte Bart van Limpt de enige treffer van de wed strijd. Gafïïn de Meza kreeg de bal chen. Joost van Damme zette met een knappe pass Van Nieuwen huyze alleen voor de keeper. De spits verschalkte de Brabantse doel man met eèn lob. Diep in de twee de helft besliste Van Nieuwen huyze het duel, na goed terugleg gen van Dominique Verlinde. Sinds zijn komst van Waasland-Be- veren scoort Van Nieuwenhuyze bijna wekelijks voor Terneuzen. „Hij en Verlinde vormen een goed duo", sprak Ottens tevreden over zijn spitsenduo. „Ze voelen elkaar heel goed aan." Ottens was tevreden met de pun ten, maar niet met het vertoonde spel. „Er zat weinig voetbal in de ploeg, maar dat is vaak in een de gradatieduel. Als we iets scherper waren geweest, hadden we nog uit een voorzet op zijn hand ge kopt, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. „Volgens mij stond hij op vijftig centimeter van Gaffin", zei De Nooijer na afloop. „Hij kon zijn handen nergens an ders houden. Dit was absoluut geen penalty." Goes was vooral in de eerste helft heer en meester in Eindhoven. Ze ker vijf goede kansen werden niet benut. Tot de 1-0 kregen de Bevel anders nog wat kansen, maar de Brabantia-doelman bleek niet te verschalken. „Omdat wij niet scoorden, lieten we Brabantia in een goede afloop geloven", klonk Gérard de Nooijer teleurgesteld. „Na de goal hebben we alles op al les gezet om nog gelijk te maken, maar hij wilde er vandaag gewoon niet in." Vlissingen-WSC 1-2: De ploeg van trainer Karl Vergouwen beleef de een net-niet-wedstrijd tegen de Waalwijkers. Kansen waren er meer goals kunnen maken. Maar de winst is het belangrijkste." Ondanks het 'mindere spel' roem de de trainer de inbreng van de routiniers Dennis de Kraker en Roel Alberti, die sinds een paar we ken weer terug zijn bij de Zeeuws-Vlamingen. En ook over Tim de Feijter stak Ottens de lof trompet. „Hij speelde als laatste man een fantastische wedstrijd, maar in principe kan ik hem over al neerzetten." Terneuzen liep door de zege twee punten in op de concurrenten Best Vooruit en PSV, die beiden gelijkspeelden. De Zeeuws-Vlamin gen staan nu dertiende. Nummer twaalf WSC heeft drie punten meer, het gat naar de veilige tien de plaats bedraagt vier punten. wel, maar steeds stond het vizier niet op scherp. Zo kopten Sinan Coban en Jonathan Constancia in de eerste helft net naast. WSC beperkte zich enkel tot verde digen en het spelen van de lange bal, maar bleek daarin bijzonder ef fectief Uit de enige kans van de eerste helft schoot Onur Ulusan zijn ploeg naar de leiding. Drie mi nuten later maakte Vlissingen dan tóch een doelpunt. Een vrije trap van Randy de Dreu belandde op de lat, Jonathan Constancia verzil verde de rebound. Na rust konden de Walchenaren weinig meer creëren. „WSC paste zich helemaal aan, zodat wij niet aan voetballen toekwamen", zei Karl Vergouwen. „Ze speelden echt toevalsvoetbal." Dat 'toevals- voetbal' bracht de Brabanders in de slotminuut vervolgens nog de drie punten. WSC schakelde snel om en bracht Rob van Ravenstein in stelling, die niet faalde: 1-2. De tweedeklassers Aardenburg en RCS houden elkaar in een boeiende partij in evenwicht. Beide ploegen krijgen kansen, maar verzuimen te scoren: 0-0. Aardenburg prijst zich gelukkig met een zwaarbevochten punt. RCS, dat met tien man eindigt, voelde zich tekort gedaan. door Peter van Kouteren AARDENBURG - RCS-middenvelder Mitch van Dijk werd een kwartier voor tijd weggestuurd, nadat hij een kopstoot had uitgedeeld aan Jelle de Vreeze. Met een man min der kregen de Souburgers de beste mogelijkheden, maar de bal niet voorbij doelman Sander Tazelaar. De keeper kreeg hulp in de doel- mond nadat hij verslagen was door een lob van Abdoe Abdendi, had een prima reflex op een inzet van Morad Bobouh en zag tot zijn opluchting een schot van dezelfde speler naast gaan, nadat hij was doorgebroken. Dennis de Nooijer noemde de ro de kaart voor Van Dijk na een duel met Jelle de Vreeze een smet je op de wedstrijd. „Die kopstoot valt niet goed te praten, maar dat Aardenburg met elf man op het veld bleef, snapte ik niet." Van Dijk, die naar de dokter moest om zijn kin te laten hech ten, zei te hebben gereageerd om dat hij werd nagetrapt. Scheids rechter Hesselmans gaf aan dat niet te hebben gezien. Jelle de Vreeze: „Hij lag na dat duel onder mij. Ik kon er niks aan doen en heb hem zeker niet bewust ge trapt. Zo zit ik niet - en heel onze ploeg niet - in elkaar." Aardenburg zakte door het gelijk spel en de winst van EBOH naar de voorlaatste plaats. „Het wordt een moeilijke opgave om recht streekse degradatie te ontlopen", besefte Robbie de Muijnck. „Onze selectie is zó klein, dat we geen en kele tegenslag kunnen opvangen. Om te overleven, moet iedereen honderd procent fit zijn. Het zal kantje boord worden. Qua kansen verhouding kan ik met deze uit slag wel leven. De eerste helft was voor RCS. Wij hebben toen niet gevoetbald. Maar de wedstrijd had heel anders kunnen lopen, als Niek (van Sprundel) die kans had afgemaakt." De Aardenburgse spits stuitte in de vierde minuut op doelman Wiegmans, nadat hij door balver lies van Bart Joziasse oog-in-oog met de keeper was gekomen. Jo ziasse, die als no-nonsense verdedi ger een sterke indruk maakte, was in het vervolg van de wedstrijd de spits slechts één keer kwijt. Van Sprundel mikte van afstand op de lat. „Gezien de eerste helft en de kansen die we hebben gehad, had den wij moeten winnen", zei Jo ziasse. „Na rust waren we het mid denveld een beetje kwijt. Aarden burg was toen een stuk feller." Bésar Xhoxhaj, die voor rust ach ter de spitsen sterk speelde, noem de het gemis van kansen al een he le competitie een euvel. „We kun nen allemaal voetballen, maar als je met veel puppy's speelt, is er geen rust. Dit is gewoon een moei lijk seizoen. Ik speel sinds kort op 'tien' en moet op die positie van- Zeelandia Middelburg-doelman Dylan Gerritsen is net iets eerder bij de bal dan Kenny Raaymakers, de Belgische aanvaller van Axel. foto Camile Schelstraete slag van rust sloeg Evert van den Berg opnieuw toe (1-3) en brak hiermee het verzet van de thuis ploeg. De tweede helft was geza pig en pas tegen het einde liepen de bezoekers uit naar 1-6 door Jas per Sulmon, Dennis Buijs (straf schop) en Niek Luime. RIA W.-Victoria'o3 2-2: De thuis ploeg, die in de eerste helft een licht overwicht had, kwam ietwat gelukkig op een i-o-voorsprong door Karim Abdelli. De bezoekers kwamen nog voor de thee met tien man te staan na een rode kaart. Toen Tom Willems kort na rust voor 2-0 had gezorgd, leek de buit binnen voor RIA W. Met tien man gooide een fysiek sterk Victo- ria'03 er een schepje bovenop en wist het initiatief naar zich toe te trekken. Met succes, want na de 2-1 in de 62e minuut werd het in de slotfase ook nog 2-2. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klas A van het zondagvoetbal verzuimde RIA W. wat meer afstand te ne men van de onderste plaatsen op de ranglijst. Tegen Victoria'03 wist de ploeg uit Westdorpe ondanks een overtalsituatie de 2-0-voor- sprong niet vast te houden (2-2). HW'24 boekte op het veld van Cluzona de vierde zege op rij: 1-6. Cluzona-HW'24 1-6: De thuis ploeg kwam goed uit de startblok ken, wat al na tien minuten leidde tot de openingstreffer van Guus Heijmans: 1-0. Vijf minuten later stond Evert van den Berg aan het eind van een snelle uitval en was het weer gelijk: 1-1. Kort nadat Jeroen van Linden vanaf elf meter had verzuimd Cluzona opnieuw op voorsprong te brengen, schoot Dennis Buys wel raak (1-2). Op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76