3i Zaamslag baalt na erg zwakke derby AZVV onderuit tegen Domburg maandag 26 maart 2012 'We wilden erop vliegen, de afvallende bal én de duels winnen. Maar na rust dreigde het hetzelfde spelbeeld te worden' Ruud Pennings over het inbrengen van Dimitri van Oppens AXEL - AZW ging zaterdagmiddag op eigen veld onderuit. De zater dag-derdeklasser verloor met 1-3 van Domburg. Oostkapelle won simpel met 5-0 van 's-Heer Arendskerke en koploper Hein- kenszand boekte een 3-2 overwin ning bij De Noormannen. AZW-Domburg 1-3 (1-2): Dom burg was veel feller en beter dan het hoger geklasseerde AZW, dat slecht speelde. Via een kopbal van Maurice Bernard kwam Domburg op voorsprong. Michiel Bernard verdubbelde die voorsprong vervol gens (0-2). AZW leek via Ema nuel Pauwels terug in de wedstrijd te komen (1-2), maar Ronald Hen- drikse bracht de marge in de twee de helft weer op twee goals (1-3). Het was tevens de eindstand. Oostkapelle-Arendskerke 5-1 (2-0): Frank Dekker 1-0, Robbie de Nooijer 2-0, Wouter Verduijn 3-0 en 4-0, Gio vanni Wattel 5-0, Frank Davidse 5-1. De Noormannen-Heinkenszand 2-3 (0-0): Bart Dekkers 1-0, Toni van Dam me 1-1, Mark Minderhoud 2-1 (straf schop), Ruud La Grand 2-2, Elcoo Wal- hout 2-3. VCK-Veere 2-2 (1-1): Richard Dek 1-0, Ricardo Telussa 1-1, Joachim Cornelisse 1-2, ErikGoudt 2-2. Nieuwland-De Meeuwen 0-0. Bevelanders-Hoedekenskerke 1-1 (0-0): Niels Otte 0-1, Marcel de Visser 1-1. Fabian Wilson, rechtsback van Hoek, troeft Scheveningen-aanvoerder Sjaak Polak af in een rechtstreeks duel. Links Sebastien Hermans, die geel kreeg en net als zijn ploeggenoot Lionel Fitsch volgende week geschorst is tegen LRC. foto Mark Neelemans derde week op rij kon scoren (1-1). Het gevoel dat er meer te halen viel kwam bovendrijven bij Hoek, maar het slaagde er niet meer in de winnende treffer te produce ren. Scheveningen kreeg nog één goede kans, maar de sterk spelen de Lionel Fitsch blokte de inzet van Polak. „Ik moet hard blijven werken, meer kan ik niet doen", zei Van Oppens later. „Ik heb hier in janua ri voor anderhalf jaar getekend, maar als het zo blijft moet ik mis schien wel op zoek naar een ande re club. Met Alain van Mieghem heeft de club voor volgend seizoen ook een speler aangetrokken die op mijn positie speelt. Ik wil even afwachten hoe het de komende maanden loopt." De 29-jarige Van Mieghem, die overkomt van D einze en in het verleden voor onder meer Roda JC, Germinal Beerschot Antwer pen en Eendracht Aalst speelde, is niet de laatste nieuwe speler voor Hoek. Komende week praat de hoofdklasser ook met aanvaller Ky le Doesburg en linksback Thomas van den Houten, die nu voor eer steklasser Goes uitkomen. De club is ook op zoek naar een nieuwe keeper, omdat reservedoel man Gilles Berckmoes naar Marie- kerke vertrekt. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Het contrast in de kleedkamers was zaterdag groot, na afloop van de derby tussen Zaamslag en GPC. Bij de Vlissin- gers werd de 2-1-overwinning uit bundig gevierd, terwijl het bij Zaamslag akelig stil was. De confrontatie tussen beide ploe gen was qua voetbal de zwakste derby van de laatste decennia. Spe lers klaagden over het slechte veld, maar Zaamslag-trainer Kenny Ver- hoene deed daar niet aan mee. „Dit was het niveau van de eerste klasse onwaardig." Aanvaller Peter Dieleman sprak van een drama. „Het was slecht voetbal op een slecht veld. We hebben het altijd moeilijk tegen een fysiek sterke te genstander als GPC. Ze kregen een strafschop die er geen was, maar we hebben zelf ook niets afge dwongen", vond de maker van het enige doelpunt van Zaamslag. Verhoene wilde de strafschop, een cadeautje van scheidsrechter Ebink uit Oud-Beijerland aan GPC, niet als excuus aanvoeren „We vergaten ons eigen spel te spe len. We zijn meegegaan in het spel van de tegenstander, die de lange bal hanteerde. Het is onverklaar baar." De twijfel maakte zich meester van de anders zo zelfverzekerde Belg, die zich ook in de steek gela ten moet voelen door zijn spelers. „Er zijn vijf, zes spelers die één keer per week trainen. Dat kan niet op dit niveau. Dat zie je terug in de wedstrijd. Ik heb altijd ge zegd dat we een te kleine kern heb ben. Dat kan ons opbreken." Het zit in deze fase van de compe titie ook niet mee. Vorige week werd de wedstrijd tussen Heine- noord en Zaamslag na twintig mi nuten bij een o-o-stand gestaakt door een blessure van de scheids rechter. Joris Rademakers en Arjan Hamelink ontbraken tegen Heine- noord vanwege een schorsing, maar waren tegen GPC inzetbaar. Rademakers keerde terug in het elf tal, maar Hamelink begon op de bank. De van nature aanvallend in gestelde Ugur Kahveci begon net als tegen Heinenoord als rechts back. Het vuurwerk dat voor het duel werd afgestoken werkte niet inspi rerend voor de spelers. Van combi natievoetbal was geen sprake, om dat het middenveld te vaak werd overslagen. Het openingsdoelpunt van Zaamslag kwam dan ook uit de lucht vallen. Een uittrap van GPC-doelman Max Leijer viel op het hoofd van Joris Rademakers. De aanvoerder van Zaamslag lan ceerde met zijn kopbal Peter Diele man, die met zijn linkervoet fraai afwerkte: 1-0. Op slag van rust was Tommy Tissink na een vrije trap van Juriën Dam na een scrimmage nog dichtbij de 2-0. Na rust kwam GPC goed uit de startblokken, Björn Ronde miste de kans op de gelijkmaker. De aan valler kreeg de bal niet langs Zaam- slag-doelman Mitchell Braafhart. Na een kwartier kreeg GPC waar het recht op had. Daar was wel een dubieuze strafschop voor no dig. Remon de Vlieger had even contact met Rademakers, wat vol doende was om zich te laten val len. Scheidsrechter Ebink wees ge decideerd naar de stip. Grigor Sa- hakjan schoot onberispelijk raak: 1-1. Zaamslag was van slag en GPC profiteerde van de ruimte. Invaller Ricardo de Nooijer maakte op aan geven van Ronde de 1-2. Zaamslag-GPC 2-1 (1-0). 28. Peter Dieleman 1-0, 58. Grigor Sahakjan 1-1 (strafschop), 78. Ricardo de Nooijer 1-2. Scheidsrechter: A. Ebink (Oud-Be ijerland). Gele kaart: Joris Rademakers, Ugur Kahveci (beiden Zaamslag), Je roen van Ommen en Wouter Vermeule (GPC). Aantal toeschouwers: 300. Spui drukt in tweede helft definitief door Zaterdag-vierdeklasser Spui maak te op bezoek bij Borssele in de tweede helft het verschil. Na een 2-2-ruststand won de ploeg met 2-4. De score werd na zeven minu ten geopend door Stefan Boonman (1-0). Jordy Seghers maakte gelijk, maar Boonman tekende weer voor 2-1. Na een prachtige actie van Rem- co Hamelink stond het halverwege 2-i. In de tweede helft bezorgden Seghers en invaller Mark Smit titel kandidaat Spui drie punten: 2-4. HOEK Vierde overwinning op rij voor Hoek 2 Leken de reservés van hoofdklasser Hoek voor de winterstop nog een belangrijke degradatiekandidaat; de realiteit is inmiddels heel an ders. Hoek 2 boekte zaterdag de zes de opeenvolgende zege en staat nu op de vierde plaats. Op eigen veld werd Rijsoord 2 met 2-0 verslagen. Beide goals werden voor de rust ge maakt In de 22e minuut zorgde Sander de Haas voor 1-0 en zeven minuten voor rust verdubbelde We sley Dieleman de marge: 2-0. BARENDRECHT Tieleman bezorgt Smerdiek een punt Sharona Tieleman was zaterdag op nieuw belangrijk voor de vrouwen- ploeg van Smerdiek. De Terneuzen- se bezorgde haar ploeg een punt (1-1) in de lastige uitwedstrijd te gen koploper Barendrecht Tiele man scoorde vlak na rust, maar na dat ze hands had gemaakt kreeg Ba rendrecht nog een penalty. Die ging echter op de paal. Hoofdklasser Oostkapelle won met 6-3 van hekkensluiter CSW. Marie ke Kwast scoorde drie keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75