'Een zondag om nooit te vergeten' 29 Achtervolgingsgoud Mulder overtreft zichzelf, maar mist WK-titel maandag 26 maart 2012 Bob de Jong heeft zich zaterdag voor de vijfde keer in zijn lange carrière gekroond tot wereldkampioen op de 10 kilometer. De Nederlandse vrouwen- en mannenploeg veroverden giste ren het goud op de ploegachtervolging. Schaatsers Sven Kra mer, Jan Blokhuijsen en Koen Verweij kwamen in Thialftot een tijd van 3.41,43. Ireen Wüst, Diane Valkenburg en Linda de Vries kwamen tot een tijd van 2.59,70 (baanrecord). Bob de Jong juicht na het winnen van de 10 kilometer. foto Vincent Jannink/ANP door William Pomp SEPANC - Fernando Alonso voor spelde het vorige week al op weg naar de Grand Prix van Maleisië. Nergens ter wereld is het weer zo veranderlijk als in Sepang. „Zelfs Spa kan daar niet aan tippen", voegde hij er nog aan toe om zijn woorden kracht bij te zetten. De wens leek de vader van de ge dachte bij de Ferrari-coureur. Al leen het weer zou het zwakke pres teren van zijn Italiaanse parade paardje kunnen verbloemen. Tij dens de eerste Formule i-race, vori ge week in Melbourne, bleek dat de Ferrari's topsnelheid tekort kwamen. Dat probleem was nog niet verholpen. En dus moet de Spanjaard gisterochtend een beet je in zichzelf hebben gegniffeld toen hij het gelijk aan zijn zijde kreeg. De Maleisische weerprofe- ten hadden nog zo gezegd dat het een droge race zou worden, maar tien minuten voordat de rode lich ten doofden, dreven donkere wol ken voor de zon. De tropische stortregen die volgde veranderde de eerste ronden van de race in een waterballet. Voor het eerst sinds tien jaar kwam op het Sepang Internatio nal Circuit de safety car in de baan. Omdat de regenval alleen maar heviger werd, volgde even la ter de rode vlag. Ruim vijftig minu ten duurde het oponthoud voor dat de coureurs weer hun stoeltjes opzochten. De auto's stonden op dat moment nog op regenbanden, maar daar kwam na de herstart snel verandering in. Zo gauw de sa fety car van de baan was verdwe nen, zochten de rijders achter el kaar de pitstraat op om over te schakelen op snellere intermedia tes. Bij Hamilton bleef daarbij de ach- terkrik vastzitten, waardoor hij kostbare seconden verspeelde. Zijn teamgenoot Button en Alonso schoven een plekje op. Toen daar na Button bij een inhaalmanoeu vre zijn eigen voorvleugel kapot reed, kon Alonso met zijn Ferrari verrassend de leiding nemen. Hij zag zijn kans schoon en ging er vandoor met in zijn kielzog de pas 22-jarige Pérez. Het werd een boeiende tweestrijd tussen de Spanjaard en de Mexicaan. Dat Pé rez met de Sauber over de snellere auto beschikte, bleek toen hij tot twee keer toe een gat van enkele seconden met Alonso dichtreed. Alonso deed wat-ie kon. Eén keer dook de Spaanse tweevoudig we reldkampioen de pitstraat in om zijn intermediates te verwisselen voor snellere slicks. Toen Pérez een ronde later hetzelfde deed, pakte Alonso weer enkele secon den voorsprong. Maar opnieuw doemde Pérez even later weer m zijn spiegels op. Juist toen de Mexi caan via zijn boardradio door HEERENVEEN - Toen parttime auto handelaar Gerard van Velde on langs een fraaie BMW uit de ï-se- rie had aangekocht, drentelden Mi chel Mulder en zijn teamgenoten zwijmelend rond het prijzige vehi kel. Schertsend zei de coach dat de APPM-schaatser die wereldkampi oen zou worden de BMW mee naar huis mocht nemen. Tot Van Veldes verbijstering scheel de het uiteindelijk slechts 0,01 se conde of hij was Mulder inder daad een auto schuldig geweest. Bij de WK afstanden in Thialf leg de de Zwollenaar twee fantas tische 500 meters op het ijs en bleek alleen de Zuid-Koreaan Mo Tae-bum - met het kleinste ver schil mogelijk - iets rapper te zijn geweest. „Maar ik heb mezelf hier overtroffen. Meer kon ik niet doen", zei hij, met de zilveren me daille in zijn hand geklemd. Vooral op de tweede 500 meter steeg Mulder boven zichzelf uit. De rappe schaatser opende in een tijd van 9,56 seconden en versnel de in de eerste buitenbocht naar 60 kilometer per uur. In de laatste binnenbocht had de APPM-rijder echter zoveel snelheid ontwikkeld, dat hij twee slagen moest laten lo pen. Hij liet zich er niet door van de wijs brengen, vervolgde zijn weg en finishte uiteindelijk na 34,66. Dat was niet alleen een per soonlijk record, maar ook een baanrecord. Op het moment dat Mo zich aan de startstreep meldde, werd het muisstil in de hal. Nerveus volg den de normaliter uitzinnige fans de verrichtingen van de olympisch kampioen. Toen een minuut later duidelijk werd dat niet Mulder, maar Mo de wereldtitel pakte, was een zucht van teleurstelling hoor baar: „Oooooohhhh", galmde het door Thialf kreeg dat-ie geen onnodige risico's moest nemen en in ieder geval de tweede plaats moest koesteren, vloog hij van de baan in bocht 13. Ternauwernood kon hij voorko men dat hij met de auto in de grindbak belandde. Hij kreeg de wagen weer op de weg, maar Alon so was verdwenen. Alonso was de gevierde man. Hij won in een auto die op voorhand eigenlijk niet kon winnen. Juichend sprong hij uit zijn stoel tje en maakte hij een dansje op de neus van zijn rode bolide. „Een zondag om nooit te vergeten", sprak hij in euforie. „We bevinden ons met Ferrari nog steeds in een positie waarin we ons niet willen bevinden. We willen vechten om de pole-positions en het kam pioenschap. De auto's zijn nog niet competitief, maar we hebben toch voor een verrassing kunnen zorgen dankzij rustig blijven en goede bandenwissels." PORTO-VECCHIO Evans wint Criterium International De Australische wielrenner Cadel Evans heeft het Critérium Interna tional gewonnen. De derde en laat ste etappe werd gisteren gewon nen door de Fransman Pierrick Fé- drigo. Hij was op de Col de L'Ospe- dale de snelste van een kopgroep van vier, waarvan oók Evans deel uitmaakte. De Tourwinnaar van vo rig jaar had zaterdag de tweede rit, een tijdrit over zes kilometer, ge wonnen. De eerste rit, eveneens za terdag, was voor de Fransman Flo- rian Vachon. BARCELONA Albasini sterkste in Ronde van Catalonië De Zwitserse wielrenner Michael Albasini heeft gisteren de eindzege in de 92e editie van de Ronde van Catalonië opgeëist. In de zevende en laatste etappe over 119,8 kilome ter van Badalona naar Barcelona kwam zijn leiderstrui niet in ge vaar. Albasini legde met de winst in de eerste en tweede etappe de basis voor zijn overwinning. Hij voerde de hele week het klasse ment aan. Hij volgt de Spanjaard Al berto Contador op. De laatste dag zege was voor Julien Simon. FONTAINEBLEAU Eventingteam mag naar de Spelen De Nederlandse eventingruiters hebben gisteren een startbewijs veroverd voor de Olympische Spe len. Het team, bestaande uit Elaine Pen (met haar paard Vira), Tim Lips (Concrex Oncarlos), Merel Blom (Umberto DB) en Andrew Heffernan (Millthyme Corolla), ein digde in de hoog aangeschreven wedstrijd van Fontainebleau als tweede, achter de ongenaakbare Duitsers. Namens NOCNSF liet Maurits Hendriks weten die presta tie voldoende te vinden om voor het eerst sinds 1992 weer Nederlan ders aan de start te brengen in de ze olympische discipline. DORTMUND Tafeltennissters starten sterk op WK De Nederlandse tafeltennissters zijn goed begonnen aan de wereld kampioenschappen voor landen teams. Het team van bondscoach Chen Zhibin zette in Dortmund Zweden met 3-0 aan de kant. De Nederlandse tafeltennissers be gonnen met een nederlaag. Brazilië was gisteren met 3-0 te sterk voor het team van coach Niko la Vukelja. PLOVDIV Sokolov valt terug door nederlaag Ivan Sokolov is in de zesde ronde van het Europees kampioenschap schaken in Plovdiv teruggevallen. De Nederlandse grootmeester van Bosnische origine vergaloppeerde zich tegen de Duitser Arkadij Nai- ditsch en legde de zwarte koning na 33 zetten om. Hij bleef derhalve op 4 punten staan. Sokolov kreeg in die groep gezel schap van onder anderen Erwin l'Ami en Jan Smeets. De eerste won met wit van de Spanjaard Al- var Alonso. Smeets versloeg de IJs lander Hannes Stefansson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73