VNG-feestje goed bezocht 14!zee Jazz-a-Delic weer gewild Nieuwe collectie Tragelshop Op grote koopjesjacht bij Kloortje almanak Plak in plaats van kruisje Balie van VW Terneuzen naar de Grote Kerk Kaartkampioenen maandag 26 maart 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Terneuzen overlegt nog met Sluis en Hulst door Henk Boot TERNEUZEN - Het ziet er naar uit dat Zeeuws-Vlaanderen stevig ver tegenwoordigd is op het bekriti seerde jubileumcongres van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) in Den Haag. Terneuzen gaat met maximaal ne gen lokale politici. Daarenboven kan ook het college van B en W nog besluiten om te gaan, al dan niet in zijn geheel. Of dat gebeurt, hangt af van het overleg dat deze week wordt gehouden met de col leges van Hulst en Sluis. Dat zegt een zegsvrouw van burgemeester Jan Lonink. Eerder is het voorgeko men dat een van de drie Zeeuws- Vlaamse colleges van B en W de honneurs waarnam voor de ande re op het jaarlijks congres. In Hulst en Sluis hebben de colle ges al besloten om zelf te gaan. Hulst laat het feestelijke avondpro gramma aan zich voorbij gaan. Terneuzen heeft ook geen pro bleem met het beladen jubileum congres dat per persoon 795 euro kost. „Ongeveer evenveel als voor gaande keren", aldus de woord voerster van burgemeester Lonink. „Op de begroting hebben we een post opgenomen voor opleidingen en cursussen." Terneuzen be schouwt deelname aan het VNG-congres als een vorm van netwerken met collega-bestuur ders. „Er is in het overleg met de fractie voorzitters uit de gemeenteraad over gesproken en die staan er ach ter." De jaarvergadering is overi gens gratis te volgen. Voor de lezin gen en het feest moet wel betaald worden. Het staat volgens Lonink ieder vrij om wel of niet naar dat feest te gaan. Daar treedt onder meer de band Golden Earring op. De VNG meldt dat de kosten voor het congres vergelijkbaar zijn met vorig jaar. Maar dat nu, vanwege bijzondere gastsprekers op het honderdste jaarcongres, 27,50 euro extra moet worden betaald. Voor het feest 's avonds moet apart 47,50 euro worden betaald. Sómmi ge gemeentebesturen boycotten het VNG-congres. Ze vinden dat lokale bestuurders hiervoor in tij den van crisis niet zoveel gemeen schapsgeld moeten uitgeven. De VNG neemt de kritiek vanuit de achterban overigens ter harte. Volgend jaar wordt bekeken hoe de kosten gedrukt kunnen wor den. De totale congreskosten be dragen meer dan 2 miljoen euro. Dankzij sponsors worden toe gangsprijzen gedrukt. KLOOSTERZANDE - Bij de opening stonden zaterdagmorgen al zo'n 300 koopjesjagers voor de deur. De tweedaagse rommelmarkt van showband Kloortje en tafeltennis vereniging SAR was wederom een schot in de roos. Ruim vijf volle vrachtwagens twee dehands spulletjes hadden de le den opgehaald in Kloosterzande en omgeving. Alles stond uitge stald in en rond de Emmahal waar in beide verenigingen huizen. „Je kunt gerust zeggen dat dit de grootste rommelmarkt van Zee land is", zegt Marianne van Caute- ren van Kloortje. Niet alleen de 'rommel' maar ook de zelfgebak ken wafels gingen grof van de hand. Zaterdagavond zat de hal vol bingospelers. De opbrengst van de rommelmarkt is noodzakelijk voor de exploitatie van de Emmahal en de activiteiten van beide clubs. TERNEUZEN - De online beschikba re kaarten voor dance-event Jazz-a-Delic, op zaterdag 21 april in Snowbase in Terneuzen, waren za terdag in een mum van tijd uitver kocht. Zaterdag konden tot 12.30 uur via de website van Jazz-a-De- lic kaarten worden besteld. Daarna sloot de online verkoop. Ook de fy sieke verkoop bij Snowbase was die ochtend van start gegaan en liep als een trein. Zondag was het evenement, er waren 1600 tickets beschikbaar, al bijna helemaal uit verkocht, op combi-tickets na. Jazz-a-Delic verenigt club-house met live artiesten. Te gast is nu on der andere Shermanology. Tip? redactie@pzc.nl Als je met kunst in aanraking komt, kan dat allerlei soorten van emoties teweeg brengen. Schoonheid kan mensen zelfs ziek maken. Dat be weerde althans de Franse schrijver Stendahl, die emotioneel sterk werd gegrepen door de aanblik van de Ita liaanse stad Florence. Sindsdien wordt gesproken van het Sten- dahl-syndroom. Dat kan gepaard gaan met hartkloppingen, duizelig heid en verlies van bewustzijn. Het zich bewegen tussen kunstvoor werpen kan echter ook leiden tot li chamelijk letsel. Zo kwam zaterdag in een Middelburgse galerie een jon gen hard in aanraking met een tafel rand, hetgeen resulteerde in een huil bui. Diens vader sprak toen: „Dit is net als bij kunst, pure emotie". Krijgen de volbrengers van de Elfstedentocht traditio neel het gewilde kruisje, degenen die de Terneuzense Elfkroegentocht met goed gevolg aflegden, kregen een heuse medaille omgehangen. En nog geen kleintje ook, de gouden plak was enorm. CLINCE - Tragel Zorg heeft de voor- jaarslijn gepresenteerd van produc ten die in de diverse Tragel shops te koop zijn. De nieuwste product lijn is gebaseerd op het voorjaar. Bij Tragel Zorg werken mensen met een verstandelijke beperking in verschillende ateliers verspreid over de regio. Tragel Zorg wil de producten die zij maken en de diensten die zijn kunnen aanbie den meer onder de aandacht bren gen en werkt daarom sinds kort met het merk Tragel Shop. De voorjaarslijn bestaat onder an dere uit decoratieve kleibloemen, potjes, geurkaarsen, en gsm-tasjes. Op de site van Tragel Zorg zijn de producten te zien en staat vermeld waar ze worden verkocht. www.tragelzorg.nl/tragelshop. TERNEUZEN - In de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen wordt per 1 april de balie van het VW kantoor in Terneuzen geves tigd. De VW vertrekt uit de ANWB-winkel aan de Markt, waar de balie sinds 2004 gevestigd was. Reden is de uiteenlopende be- drijfsstrategieën en de actuele ont wikkelingen binnen de twee orga nisaties. Het werd te klein. VW Zeeuws-Vlaanderen wil van uit het nieuwe onderkomen de sa menwerking met de lokale onder nemers intensiveren. Omdat ook het Centrum Management kan toor houdt in de Grote Kerk kun nen beide organisaties elkaar ver sterken, zo is de verwachting. De kerk en daarmee ook de exposi tieruimte kan nu ruimer geopend zijn in aansluiting op de ope ningsuren van de VW. AXEL - Kaartclub Ons Genoegen houdt vrijdag het Zeeuws-Vlaams kampioenschap bieden en jokeren in De Halle in Axel. De winnaar in beide categorieën gaat met de wis selbeker naar huis. Ook zijn er vleesprijzen te winnen. Aanvang 19.30 uur/inschrijven vanaf 19 uur. MEEST GELEZEN 1. Spoorbrug Sluiskil op zijn plaats. 2. Loempiakraam voor Mohideen. 3. Ruime vertegenwoordiging VNG. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70