Raad Hulst moet met de billen bloot ZEEUWS-VLAANDEREN Burgemeester Mulder 'sjoelapapepelt' er op los Meerpaal kampioen Schoolschaken MAANDAG 26 maart 2012 13 PZC Eerste Terneuzense Tocht der Tochten 14 Oppositie wil duidelijkheid over mening verhuizing bibliotheek van Den Dullaert naar de binnenstad door Sheila van Doorsselaer HULST - De oppositiepartijen in de gemeente Hulst willen voor eens en altijd een duidelijk standpunt horen van de coalitie; voor of te gen de verhuizing van de biblio theek van Den Dullaert naar de Hulster binnenstad. Algemeen Be lang Groot Hulst dient hiervoor een, door de oppositie unaniem ondersteunde, motie in. ABGH wil dat er duidelijkheid komt voor zowel de bibliotheek als Den Dullaert. „Zodat iedereen weet waar men aan toe is en ieder een koers voor de toekomst kan be palen", aldus Fons Dobbelaer van ABGH. De oppositie wil de bieb in Den Dullaert houden en ergert zich er aan dat de andere partijen en het college van burgemeester en wet houders zich steeds niet uitspre ken voor of tegen het behoud van de bieb voor Den Dullaert. Met de motie daagt ABGH de coalitie uit het achterste van de tong te laten zien. ABGH haalt in de motie de bibliotheekvisie van 2011 aan, waarin niet gerept wordt over een eventuele verhuizing. Ook wijst de partij op de financiële gevolgen voor Den Dullaert als de biblio theek zou vertrekken. „Het voort bestaan van Den Dullaert komt hiermee in gevaar." ABGH herinnert het CDA fijntjes aan zijn verkiezingsprogramma, waarin staat dat de bieb in Den Dullaert moet blijven vanwege de bereikbaarheid en de bestaansze kerheid van het complex. Met de motie wil ABGH niet alleen boven water krijgen hoe alle partijen in de Hulster gemeenteraad denken over de toekomst van de biblio theek, maar wil de fractie ook we ten wie uiteindelijk de beslissing neemt om al of niet tot verhuizing over te gaan; het bibliotheekbe- stuur, de gemeente, of beiden. Algemeen Belang Groot Hulst zegt zich gesterkt te weten door veel be woners uit Hulst die allemaal wil len dat de bibliotheek niet naar het nieuwe vermaakcentrum aan de Houtmarkt of het toekomstige markante pand in De Nieuwe Bier kaai verhuist. De fractie heeft pos ters laten drukken die medestan ders voor hun raam kunnen han gen en ook kunnen zij in de hal van Den Dullaert een steunbetui ging invullen. Inmiddels hangt er op de gevel van Den Dullaert een enorm bord met de wat kromme leus 'Geen Verhuis Bieb naar de Binnenstad'. De motie wordt aan staande donderdag ingediend. HULST - Scouting 't Jagertje liet zaterdag heel Hulst kennismaken met de activiteiten van de vereniging tijdens een grootse Scout it Out op de Grote Markt. Dat ze heus niet alleen knopen leren leggen en oude vrouwtjes hel pen oversteken, dat bleek wel. ledereen, van -toekomstige- Bevers (vijf tot zeven jaar) tot Pivo's (17 tot 23 jaar) kon zich zaterdag bezig houden met zaklopen, marshmallows rooste ren, mega-stoelendans, reuze-twister, 1,2, 3 piano en nog veel meer. De Hulster burge meester Jan-Frans Mulder opende de Scout it Out met een potje Oudhollands sjoelapapepe- len; een wcrol in een wcpot proberen te mik ken die in een stellage hangt. Hij miste, maar kreeg genoeg hulp. foto Mark Neelemans SAS VAN GENT Vrouw (78) gewond na roof van handtas Een 78-jarige vrouw is zaterdaga vond-op de Canadaweg in Sas van Gent slachtoffer geworden van een straatroof. De vrouw hoorde achter zich een scooter naderen en vervol gens werd haar tas uit haar hand gerukt en werd zij enige meters meegesleurd. Ze liep een schaaf- plek op. De scooter verdween rich ting Papegeuleestraat. De vrouw kreeg hulp van omstanders. Zeemanshoop sleept jacht 'Smetje' binnen Reddingsboot Zeemanshoop van de KNRM in Breskens heeft zon dagmiddag motorjacht 'Smetje' uit Terneuzen op sleeptouw genomen. Het jachtje was met motorpech ge strand op de Hooge Platen en werd door de Zeemanshoop naar de Breskense haven gesleept. Deze ac tie duurde haast twee uur. De Zee manshoop haalt jaarlijks meerdere schepen van de Hooge Platen. AXEL Rijbewijs kwijt na drankrit met botsing De politie heeft het rijbewijs inge nomen van een 18-jarige Axelaar die rond 23.20 uur op de Buitenweg werd aangetroffen nadat hij tegen een hek was gereden. Hij en zijn twee Axelse passagiers (17 en 18 jaar) zijn aangehouden omdat zij de plaats van het ongeval hadden verlaten. De Axelaar bleek dronken en werd ter ontnuchtering ingeslo ten in Torentijd in Middelburg. TERNEUZEN - De Leonardo-afdeling van basisschool De Meerpaal uit Terneuzen is wederom Zeeuws Kampioen Schoolschaken gewor den. Twintig Zeeuwse teams streden za terdag om de titel Zeeuws Kam pioen Basisschoolschaken. Een team van De Meerpaal uit Terneu zen behaalde net zoals vorig jaar de eerste plaats en plaatste zich hiermee voor het Nederlands Kam pioenschap Basisschoolschaken. TXveede werd de Groen van Prin- stererschool uit Scherpenisse en derde de Oude Vaart uit Terneu zen. Manuel Colsen, die wekelijks schaakles geeft aan de Leonardo- klassen (voor bollebozen) op De Meerpaal, is trots op. zijn leerlin gen en ziet het verdere verloop van de schaakstrijd met vertrou wen tegemoet. Vorig jaar strandde De Meerpaal in de kwartfinale. Het NK Schoolschaken wordt 26 mei gehouden in Leiderdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69