Aardenburg en RCS houden elkaar in balans 9 sport33 Hattrick Quist voor winnend SPS Luctor'88 bewijst Walcheren een dienst «iimi mÊÊÊÈÊmsM» maandag 26 maart 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B won SPS zaterdag met 5-0 van WIK'57 en klopte Stavenisse Vre derust met 3-1. Smerdiek ging op eigen terrein onderuit tegen Kogel vangers, dat net als De Fendert twee punten inliep op koploper SKNWK. Die ploeg kwam tegen Halsteren, ondanks dat het ruim een half uur tegen negen man speelde, niet verder dan een 3-3-ge- lijkspel. SPS-WIK'57 5-0: In een gelijkwaar dige eerste helft lcwam SPS met wat geluk op voorsprong. Een als voorzet bedoelde trap van links back Edwin Andriessen verdween over WIK-doelman Niels Hendrik- se in het doel. In de tweede helft verbeterde het spel van SPS wat. Na voorbereidend werk van Jan- Pieter Bevelander zorgde Martin Quist voor de 2-0. Op aangeven van Ramon Voshol tekende Quist ook voor de 3-0. Andriessen was de aangever bij de goal van Jan-Pie- ter Bevelander. Quist zorgde met zijn derde treffer, na een assist van Marnix van der Slikke, voor de eindstand. Stavenisse-Vrederust 3-1: Voor rust was het eenrichtingsverkeer richting het doel van Vrederust, maar uit de vele mogelijkheden verzuimde Stavenisse om te sco ren. Na een foutje van voorstop per Kees van Putte kwam Vrede rust via Mark Suijkerbuijk in de tweede helft zelfs op een o-i-voor- sprong. Het was het sein voor Sta venisse om vol gas te geven. Bin nen een minuut zorgde Perry Pot- appel voor de gelijkmaker en na een goede aanval over de linker flank zette Potappel zijn ploeg ook op voorsprong. De thuisploeg kreeg daarna ook nog een straf schop, maar Jos van der Jagt miste vanaf elf meter. Na een mooie combinatie met Potappel zorgde Lorenzo van Haaften daarna als nog voor de 3-1. Smerdiek-Kogelvangers 0-1: Smerdiek leed de vijfde nederlaag van het seizoen, maar had die niet verdiend. Kogelvangers was voor rust een paar keer gevaarlijk, maar doelman Alex Stoutjesdijk toonde vorm. Stefan Lindhout was voor rust namens de thuisploeg gevaar lijk. In de tweede helft schoot Lind hout een vrije trap op de paal. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kreeg Smerdiek, door een goal van Stefan de Ruiter, het deksel op de neus. Halsteren-SKNWK 3-3 (1-1). Sjoerd Lammerts 1-0, Martijn Backx 1-1, Robbert Uijl 1 -2, Matthew Kramer 2-2 en 3-2, Martijn Neele (strafschop) 3-3. Rode kaart (2x geel): Mpanda Miquel en Yannick Jansen (beide Halsteren). Brouwershaven-De Fendert 1-7 (0-2). Janko Raaymakers 0-1, Wiebe de Kok 0-2, Dennis van Grunsven 1-2, Jeroen Beerendonk 1-3 en 1-4, Ray mond Lingen 1-5, Sander Looij 1-6, Jo- han Netten 1-7. ZSC'62-Chrislandia 5-1 (2-1). Robin Provoost 1-0, 3-1, 4-1 en 5-1, Wouter Visser 1-1, Mark Provoost 2-1. door Peter van Kouteren AARDENBURG - De zondag-tweede- klassers Aardenburg en RCS hiel den elkaar in een boeiende partij in evenwicht De ploegen kregen kansen, maar verzuimden te sco ren: 0-0. Aardenburg prees zich ge lukkig met een zwaar bevochten punt. RCS, dat met tien man ein digde, voelde zich tekort gedaan. Mitch van Dijk werd een kwartier voor tijd weggestuurd, nadat hij een kopstoot had uitgedeeld aan Jel- le de Vreeze. Met een man minder kregen de Souburgers beste moge lijkheden, maar de bal kwam niet voorbij doelman Sander Tazelaar. De keeper kreeg hulp in de doel- mond nadat hij verslagen was door een lob van Abdoe Abdendi, had een prima reflex op een inzet van Mourad Boubouh en zag tot zijn opluchting een schot van dezelfde speler naast gaan, nadat hij was doorgebroken. Trainer Dennis de Nooijer noemde de rode kaart voor Van Dijk een smetje op de wedstrijd. „Die kop stoot valt niet goed te praten, maar dat Aardenburg met elf man op het veld bleef snapte ik niet." Van Dijk, die naar de dokter moest om zijn kin te laten hechten, zei te heb ben gereageerd omdat hij werd na getrapt. Scheidsrechter Hesselmans gaf aan dat niet te hebben gezien. De Vreeze: „Hij lag na dat duel on der mij. Ik kon er niks aan doen en heb hem zeker niet bewust getrapt. Zo zit ik niet - en heel onze ploeg niet - in elkaar." Aardenburg zakte door het gelijk spel en de winst van EBOH naar de voorlaatste plaats. „Het wordt een moeilijke opgave om recht streekse degradatie te ontlopen", besefte Robbie de Muijnck. „Onze selectie is zó klein, dat we geen en kele tegenslag kunnen opvangen. Om te overleven moet iedereen honderd procent fit zijn. Het zal door Jos van Belzen MIDDELBURG - Met nog vier wed strijden te gaan blijven Jong Am- bon (4-1-zege bij Steen) en Honte- nisse (5-2-overwinning in Oost- burg) de belangrijkste kampioens kandidaten in de vierde klasse A op zondag. Op de laatste wedstrijd dag moeten de Middelburgers op bezoek in Hontenisse. Subtopper Patrijzen won met 2-0 bij Clinge. In de vierde klasse B pakte Walche ren tegen Grenswachters met een 2-1-overwinning drie belangrijke punten. Luctor'88 won met 3-2 van HSC28, dat in de strijd tegen degra datie een concurrent is van de Vlis- singers. Clinge-Patrijzen 0-2: De eerste treffer van de wedstrijd was van Martin Leegwater namens Clinge, maar deze werd op advies van de grensrechter geannuleerd. Mede hierdoor kon Erik Jansen in de bles kantje boord worden. Qua kansen verhouding kan ik met deze uitslag wel leven. De eerste helft was voor RCS. Wij hebben toen niet gevoet bald. Maar de wedstrijd had heel anders kunnen lopen als Niek (van Sprundel) die ene kans had afge maakt." De Aardenburgse spits stuitte in de vierde minuut op doel man Wiegmans, nadat hij door bal verlies van Bart Joziasse oog-in-oog met de keeper was gekomen. Joziasse, die als no-nonsense verde diger een sterke indruk maakte, was in het vervolg van de wedstrijd de spits slechts één keer kwijt. Van Sprundel mikte van afstand op de lat. „Gezien de eerste helft en de kansen die we hebben gehad, had den wij moeten winnen", zei Jo ziasse. „Na de rust waren we het middenveld een beetje kwijt. Aar denburg was toen een stuk feller." Besar Xoxhaj, die voor rust achter de spitsen sterk speelde, noemde het missen van kansen al een hele competitie een euvel. „We kunnen allemaal voetballen, maar als je met veel puppy's speelt, is er geen rust. Dit is gewoon een moeilijk sei zoen. Ik speel sinds kort op 'tien' en moet op die positie vanuit de or ganisatie controleren. We hadden afgesproken om de bal één, twee keer te raken en uit de duels te blij ven. Dat lukte in de eerste helft, maar daarna wilden we allemaal in dividuele acties maken. Daarmee speelden we Aardenburg in de kaart." De tijdelijke omslag na de hervat ting was ook een gevolg van het feit dat Aardenburg koos voor een voetballende opbouw en met veel meer druk naar voren de strijd aan ging. Waar de bezoekers in de zone van de waarheid voor rust hadden gefaald, viel de thuisploeg na een aantal fraaie combinaties over diver se schijven eenzelfde lot in de eer ste twintig minuten van de tweede helft ten deel. suretijd van de eerste helft de be zoekers ietwat tegen de verhou ding in op voorsprong brengen. De tweede helft was voor de ploeg uit 's-Heerenhoek dat echter pas kort voor tijd de wedstrijd besliste. Na dat Erik Jansen ten val was ge bracht, schoot Edwin Capello de strafschop binnen: 0-2. Luctor'88-HSC'28 3-2: Een sterke eerste helft leverde de Bevelanders een 2-o-voorsprong op bij rust. Roy van Leeuwen en Bernard Pre- vost hadden gescoord. Binnen enkele minuten na het be gin van de tweede helft was de marge nog maar één doelpunt na een van richting veranderde inzet: 2-1. De bezoekers konden echter geen moment gevaarlijk worden, zodat doelman Ron Tempelaars een eenvoudige middag had. Arno de Jonge zorgde in de tachtigste mi nuut voor de 3-1, waarna het kort voor tijd nog wel 3-2 werd. Bevelanders en Hoedekenskerke staan beide op 9 punten. Bevelanders heeft een iets beter doelsald: -34 tegenover -42.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67