A-junior helpt Bevelanders aan puntje 321 sport Bal wil er weer niet in bij Goes houdt Spui op afstand Wemeldinge maandag 26 maart 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Zondag-eersteklas- ser Goes heeft gisteren een pas op de plaats gemaakt. De voetbal ploeg verloor op ongelukkige wij ze van Brabantia en staat nu zes de. Ook VC Vlissingen leed een nederlaag, terwijl Terneuzen drie punten pakte. Brabantia-Goes 1-0: Voor Goes viel er veel te halen in Eindhoven. Bij winst kwam de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer vijf punten los te staan van Brabantia. Ook zou de top drie weer in zicht ko men voor de Bevelanders. Het liep anders. Uit een discutabe le penalty maakte Bart van Limpt de enige treffer van de wedstrijd. Gaffin de Meza kreeg de bal uit een voorzet op zijn hand gekopt, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. „Volgens mij stond hij op vijftig centimeter van Gaffin", zei De Nooijer. „Hij kon zijn han den nergens anders houden. Dit was absoluut geen penalty." Goes was vooral in de eerste helft heer en meester in Eindhoven. Ze ker vijf goede kansen werden ge creëerd, maar niet benut. Tot de 1-0 kregen de Bevelanders nog wat kansen, maar de Eindhovense doelman bleek niet te verschalken. „Omdat wij niet scoorden, lieten we Brabantia in een goede afloop geloven", klonk De Nooijer teleur gesteld. „Na de goal hebben we al les op alles gezet om nog gelijk te maken. Ik weet niet precies waar het aan lag, maar hij wilde er van daag gewoon niet in." De Nooijer realiseerde zich ook dat zijn ploeg een goede slag had kunnen slaan. Zeker omdat de con currenten IFC en EFC gelijk speelden. „Nu missen we de aan sluiting naar boven en dat is heel jammer." Vlissingen-WSC 1-2: De ploeg van trainer Karl Vergouwen beleef de een net-niet-wedstrijd tegen de Waalwijkers. Kansen waren er wel, maar steeds stond het vizier niet op scherp. Zo kopten Sinan Coban en Jonathan Constancia in de eerste helft net naast. WSC beperkte zich enkel tot ver dedigen en het spelen van de lan ge bal, maar bleek daarin bijzon der effectief Uit de enige kans van de eerste helft schoot Onur Ulusan zijn ploeg naar de leiding. Drie minuten later maakte Vlissin gen dan tóch een doelpunt. Een vrije trap van Randy de Dreu be landde op de lat en stuiterde terug het veld in. Jonathan Constancia maakte van het buitenkansje dank baar gebruik en bracht zijn ploeg langszij. Na rust konden de Walchenaren weinig meer creëren. Dat kwam ook door toedoen van WSC. „Ze pasten hun spel helemaal aan, zo dat wij niet aan voetballen toekwa men. Ze speelden echt toevalsvoet- bal." Dar 'toevalsvoetbal' bracht de Brabanders in de slotminuut wel drie punten. Vlissingen viel aan, maar WSC schakelde snel om en bracht Rob van Ravenstein in stel ling, die niet faalde en de 1-2 maak te. Voor Vlissingen was het een geluk bij een ongeluk dat koploper Ne- melaer ook punten verspeelde. Daardoor blijven de Walchenaren vol in de race voor het kampioen schap. Rood Wit-Terneuzen 0-2: De ploeg van trainer Henk Ottens vocht een waar degradatieduel uit met Rood Wit. Op het Veldhoven- se kunstgras kon Terneuzen na tien minuten al juichen. Joost van Damme zette met een knappe pass Jelle van Nieuwenhuyze al leen voor de keeper. De spits ver schalkte de Brabantse doelman met een lob. Diep in de tweede helft besliste Van Nieuwenhuyze het duel, na goed terugleggen van Dominique Verlinde. Ottens was tevreden met de pun ten, maar niet met het vertoonde spelbeeld. Terneuzen loopt door de zege twee punten in op de con currenten Best Vooruit en PSV, die beide gelijkspeelden. Het duel tussen de nummer elf (Bevelanders) en twaalf (Hoe- dekenskerke) in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal ein digt in 1 -1Omdat ook Veere en Nieuwland een punt pakken, schieten ze daar helemaal niets mee op. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Koploper Heinkens- zand boekte in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal een 3-2- overwinning bij Noormannen. Nummer twee Oostkapelle won simpel van 's-Heer Arendskerke (5-1), terwijl de degradatiekandida ten Bevelanders en Hoedekensker- ke in Kamperland met 1-1 gelijk speelden. Bevelanders-Hoedekenskerke 1-1: De wedstrijd tussen de num mers elf en twaalf ging gelijk op, maar de thuisploeg had de betere kansen. Toch was het in de eerste uitval van Hoedekenskerke gelijk raak door Niels Otte. Vijf minuten voor tijd bezorgde A-junior Marcel Elcoo Walhout zorgde er met de 2-3 tegen De Noormannen voor dat Heinkenszand op kop blijft de Visser Bevelanders nog een punt. De Noormannen-Heinkenszand 2-3: Beide ploegen speelden vol op de aanval, maar pas na de rust opende Bart Dekkers de score voor de thuisploeg. Direct na de 1-0 maakte Toni van Damme de 1-1. Uit een strafschop zorgde Mark Minderhoud voor de 2-1, waarna Ruud La Grand voor de 2-2 tekende. Elcoo Walhout zorgde met de 2-3 ervoor dat.Heinkens- zand op kop blijft. Oostkapelle staat nog steeds op drie punten achterstand. Oostkapelle-'s-Heer Arendsker ke 5-1: De thuisploeg speelde goed en stond na vier minuten al op voorsprong dankzij Frank Dekker. Robbie de Nooijer knalde de 2-0 uit een vrije trap in de bovenhoek. Wouter Verduijn zorgde voor de 3-0 en 4-0. Giovanni Wattel maak te de vijfde goal voor Oostkapelle. De eretreffer voor Arendskerke kwam van de voet van Frank Da- vidse. Nieuwland-De Meeuwen 0-0. VCK-Veere 2-2 (1-1). Richard Dek 1-0, Ricardo Telussa 1-1, Joachim Cornelisse 1-2 en Erik Goudt 2-2. AZW-Domburg 1-3 (1-2). Maurice Bernard 0-1, Michiel Bernard 0-2, Ema nuel Pauwels 1-2 en Ronald Hendrikse 1-3. Spelmoment uit de wedstrijd Bevel anders-Hoedekenskerke, die in 1-1 eindigde. foto Willem Mieras door Robin Hamelink MIDDELBURG - Spui boekte in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal een 4-2-overwinning bij Borssele. Daardoor blijft de ploeg koploper Wemeldinge achter volgen. Die ploeg won met 0-3 bij SVD. MZVC won met 4-0 van Waarde en Kruiningen verloor met 2-0 van Lewedorpse Boys. Apollo'69 en Vlissingen speelden met 2-2 gelijk. Wolfaartsdijk won met 2-1 van Colijnsplaatse Boys. Borssele-Spui 2-4: Borssele kwam in een heerlijk duel na ze ven minuten al op voorsprong door Stefan Boonman. Toch kwam Spui weer langszij: een af standsschot van Jordy Seghers be tekende de 1-1. Borssele kwam daarna toch weer op voorsprong. Boonman maakte ook de tweede goal, op het randje van buiten spel. Maar opnieuw kwam Spui te rug. Na een prachtige actie van Remco Hamelink werd het 2-2. De Zeeuws-Vlamingen trokken uiteindelijk aan het langste eind. Seghers kopte Spui met zijn twee de treffer op 2-3 en invaller Mark Smit bepaalde de eindstand op 2-4. SVD-Wemeldinge 0-3: We meldinge had een licht veldover- wicht en kwam via een penalty van Niels Kole op 0-1. De koplo per ging daarna door en Martin Lukasse maakte er 0-2 van. Pieter Bolle zorgde voor de 0-3-eind- stand. MZVC-Waarde 4-0: De thuis ploeg was heer en meester, maar vergat in de tweede helft om de score hoger uit te laten vallen. Een vrije trap van Martijn de Vries betekende de 1-0, voordat Kevin Krieger voor de 2-0 zorgde. Patrick Joossens tikte de 3-0 bin nen. In een gezapige tweede helft lukte het alleen Jesper Davidse om nog een doelpunt te maken: 4-0. Kruiningen-Lewedorpse Boys 0-2: Lewedorpse Boys was de hele wedstrijd de betere ploeg. Toch duurde het een tijd voor het ver schil in doelpunten werd uitge drukt. Een minuut na rust maakte Jasper Verdonk de o-ren twee mi nuten later verdubbelde Olde Raas met een kopbal de marge. Apollo'69-Vlissingen 2-2: Apollo had pech, want de ploeg mikte drie keer op de lat. Uit een scrim mage tikte Dennis van Burg de 1-0 binnen. Appie - Youssouf Achmed produceerde de 1-1. Inval ler Andy Tazelaar schoot even la ter de 2-1 binnen voor de thuis ploeg. Een minuut voor tijd zorg de Joey Dos Santos voor de 2-2 eindstand. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 2-1: Colijnsplaatse Boys speelde aanvallend en had veel balbezit. Wolfaartsdijk ging goed met dè kansen om en stond bij rust met 2-0 voor dankzij treffers van Harm Fluijt en Thijmen van der Baan. Via een prachtige vrije trap van Bertus Zoeteweij kwam Colijnsplaatse Boys nog wel dich terbij, maar het bleef bij 2-1. - m Spelers van Apollo'69 (blauw-wit) en Vlissingen hebben weinig ook voor de bal. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66