yrm - *khm irt 31 Yerseke houdt koploper kort Kapelle komt op stoom na rake omhaal Vink Smerdiek kan leven met punt tegen koploper maandag 26 maart 2012 'Ik heb de afgelopen jaren op een hoger niveau dan de hoofdklasse gespeeld en was altijd een vaste waarde. Het is eigenlijk voor het eerst in mijn carrière dat ik geen basisspeler ben' Dimitri van Oppens derde week op rij kon scoren (1-1). Het gevoel dat er meer te ha len viel, kwam bovendrijven bij Hoek, tmaar het slaagde er niet meer in de winnende treffer te produceren. Scheveningen kreeg nog één goede kans, maar de sterk spelende Lionel Fitsch blok te de inzet van Polak. „Ik moet hard blijven werken, meer kan ik niet doen", zei Van Oppens later. „Ik heb hier in ja nuari voor anderhalf jaar ge tekend, maar als het zo blijft moet ik misschien wel op zoek naar een andere club. Met Alain van Mieg- hem heeft de club voor volgend seizoen ook een speler aange trokken die op mijn positie speelt. Ik wil even afwachten hoe het de komende maanden loopt." De 29-jarige Van Mieghem, die overkomt van Deinze en in het verleden voor onder meer Roda JC, Germinal Beerschot Antwer pen en Eendracht Aalst speelde, is niet de laatste nieuwe speler voor Hoek. Komende week praat de hoofdklasser ook met aanvaller Kyle Doesburg en linksback Tho mas van den Houten, die nu voor eersteklasser Goes uitkomen. De club is ook op zoek naar een nieu we keeper, omdat reservedoelman Gilles Berckmoes naar Mariekerke vertrekt. Robin Hamehnk MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal heeft Oostkapelle zaterdag met 6-3 ge wonnen van CSW uit Wilnis. Tegen de nummer laatst van de ranglijst had de ploeg van Irma de Witte moeite om in het spel te ko men. Door een communicatiefout kwam CSW op 1-0. Twee treffers van Marieke Kwast zorgden voor een 1-2-voorsprong bij rust. Kelly van der Kaap trok de marge op naar twee doelpunten, maar CSW kwam terug tot 2-3. Kwast maakte niet veel later de 2-4. Shamila Ha mers en Elianne Touw bepaalden de eindstand op 3-6. „CSW staat laatste en af en toe gin gen we mee in hun niveau. Deze zege verdient niet de schoon heidsprijs, maar er zijn altijd wel een paar van zulke wedstrijden in een seizoen. Het was geen leuke wedstrijd, maar deze moesten we winnen. We staan nu veilig, maar er is een stevige middenmoot. Ver lies je een keer, zak je meteen weer enkele plaatsen", aldus De Witte. De strijd om het kampioenschap in de eerste klasse blijft spannend. In een duel om de koppositie werd het tussen nummer één Ba- rendrecht en nummer twee Smer diek 1-1. Al na een minuut kwam Baren- drecht op dubieuze wijze op voor sprong. Keepster Irini Brouwer schoot de bal tegen de hand van een tegenstandster, maar de scheidsrechter liet doorspelen en de thuisploeg maakte de 1-0. Brou wer hield haar ploeg daarna over eind. Smerdiek domineerde het spel en creëerde enkele mogelijkhe den. Een minuut na rust schoot Sharo- na Tieleman de gelijkmaker bin nen. Na hands van Tieleman kreeg Barendrecht een penalty, maar de ze ging op de paal. „Met een beet je pech hadden we deze wedstrijd ook kunnen verliezen, maar dat zou onterecht zijn geweest. Qua voetbal en beleving waren wij be ter, maar met een punt kan ik le ven", zei trainer Servaas Brouwer. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Yerseke leed zater dag op eigen veld een 0-1-neder- laag tegen Temeuzense Boys, de aanstaande kampioen in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal. Nieuwdorp hield een punt over aan de ontmoeting bij Seroos- kerke (1-1)-en SSV'65 en Zwaluwe kwamen op sportpark Het Schen- ge niet aan scoren toe. Yerseke-Terneuzense Boys 0-1: Temeuzense Boys kwam in de zes tiende minuut via Jeroen van de Broeke op 0-1. Daarvoor had de for matie van trainer Eddy van der Hooft drie kansen onbenut gela ten. Vlak na de 0-1 miste Marco Faassen de kans op 0-2. In de 32e minuut was Yerseke gevaarlijk en daarna schoot Rody Bakker na mens Yerseke hoog over het doel van Dennis Rijnberg. Na rust verzuimde Temeuzense Boys, mede door goed keepers werk van Frans Wondergem, om verder uit te lopen. Yerseke, dat op portunistisch speelde, kwam ook niet meer aan uitgespeelde kansen toe. Serooskerke-Nieuwdorp 1-1: Nieuwdorp-doelman Ruben Otte hield in de 31e minuut Alex Jobse van de openingstreffer af en twee minuten later was Nieuwdorp dicht bij de 0-1. In de 68e minuut werd er daadwerkelijk gescoord. Na een pass van David Dekker schoot Alex Jobse de bal hard in de tou wen. In de 75e minuut werd er een overtreding begaan op Jobse. De topscorer ging zelf achter de bal staan, maar schoot hoog over. Het bleek een dure misser, want een minuut later leidde een uitval van Nieuwdorp tot de gelijkmaker. Seroos-doelman Jordy Suurmond werkte de bal tegen de borst van Renco Francke, die de bal achter zijn eigen keeper werkte. Scheids rechter Bovenkerk gaf Pascal Gak- eer (Nieuwdorp) in de slotfase zijn tweede gele kaart, maar verzuimde hem vervolgens uit het veld te stu ren. SSV'65-Zwaluwe 0-0: De ploegen waren aan elkaar gewaagd en beide defensies waren te sterk voor de aanvallers. Voor mst was SSV'65 iets sterker en Zwaluwe was dat na mst. SSV-speler Pim Bruins kreeg vlak na het begin van de tweede helft een aardige kans, maar hij handelde niet snel genoeg om te kunnen afdrukken richting het doel van Zwaluwe. Arnemuiden-Klundert 1-1 (0-0). Marc van Haneghem 1-0, Poger Muko- ko 1-1. DFS-Duiveland 2-2 (1-2). Dennie Ie Comte 0-1, Lennart Padmos 1-1, Wou ter de Jonge 1 -2, Donadoni Warrenaar 2-2. Dinteloord-Dauwendaele 1-3 (0-2). Peter van Gorsel 0-1 en 0-3, Stefan Joosse 0-2, Jacco de Gast (strafschop) 1-3. Bruse Boys- Internos 2-1 (1-1). Ge rard Vogel 1-0, Bart Lips 1-1, Olaf Wil- lemse 2-1. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Kapelle boekte in de derde klasse B van het zaterdag voetbal een belangrijke zege bij Vosmeer. Dé ploeg won met 2-3. Noad'67 won met 2-1 bij Krabben- dijke en Tholense Boys speelde ge lijk tegen Seolto. MZC'11 bezorgde koploper The Gunners de eerste nederlaag van het seizoen. Het duel tussen WHS en Rillandia ging niet door, omdat de scheids rechter niet kwam opdagen. Vosmeer-Kapelle 2-3: Al na een minuut schoot Mo Alili Vosmeer op 1-0. Via een omhaal van Jasper Vink kwam Kapelle weer langszij. Ferdi Tilroe tikte simpel de 1-2 in het doel van Vosmeer. Vink maak te ietwat gelukkig ook de 1-3. Een verdediger van Vosmeer schoot de bal tegen Vink aan en de bal dwar relde zo het doel in. Bilal Asargan bracht de spanning nog terug tot 2-3. Krabbendijke-Noad'67 1-2: Een sterk Noad'67 kwam op voor sprong door een doelpunt van Wil jan Lisseveld. Frank den Engels man bracht de ploeg zelfs op 0-2. In de rust kreeg Noad-speler Remi van Herk zijn tweede gele kaart wegens commentaar op de lei ding. Krabbendijke rook daarna bloed en had veel balbezit Verder dan een doelpunt van Jeroen Bakx kwam de thuisploeg niet. Seolto-Tholense Boys 1-1: Een wedstrijd zonder al te veel hoogte punten. De thuisploeg kwam via Jordy Lokers op 1-0. In de tweede helft mikte Niels Hopmans de ge lijkmaker in het doel. The Gunners-MZC'11 1-3 (0-1). Frank van der Helm 0-1, Remco Oomen (strafschop) 1-1, Frank Kristelijn 1-2 en Thomas Vos 1 -3. Fabian Wilson, rechtsback van Hoek, troeft Scheveningen-aanvoerder Sjaak Polak af in een rechtstreeks duel. Links Sebastien Hermans, die geel kreeg en net als zijn ploeggenoot Lionel Fitsch volgende week geschorst is tegen LRC. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65