Schilperoort kent geen angst Middenmoter Hoek scoort veel te weinig 301 sport 1 Zaamslag-GPC gaat boeken in als zwakste derby in tijden maandag 26 maart 2012 Hoek heeft een doelsaldo van +1. De ploeg scoorde 27 keer en incas seerde 26 keer een treffer. door Rudy Boogert hendrik-ido-ambacht - Zijn helm pje a la Petr Cech viel af en zelf bleef Comé Schilperoort liggen. Verschrikt sprong het Kloetinge- kamp op toen hij acht minuten na zijn rentree met zijn hoofd op de grond viel. „Ik zag wel even sterre tjes", bekende hij na afloop. Maar uiteindelijk viel de klap mee. Net als de klap die ASWH uitdeelde: 2-0. Die klap viel mee omdat ASWH veel sterker was dan de uitslag doet vermoeden. De nummer drie van de hoofdklasse B, drie punten ach ter koploper Scheveningen, combi neerde makkelijk en snel, maar had niet zo'n productieve bui. Drie keer raakte de ploeg het alumini um, daarnaast voorkwam doelman laco van der Schee het nodige leed. Schilperoort baalde vanzelfspre kend van de nederlaag („Ik doe weer mee en we verliezen"), maar de voldoening over zijn terugkeer overheerste („Dit is waar ik naar toe heb gewerkt"). Op de dag af een half jaar na zijn ongelukkige botsing met ploeggenoot Timo Jan sen (hoofd tegen hoofd) in de der by tegen Hoek kwam hij terug. Dat gebeurde eerder dan hij zelf had verwacht. „Ik heb nog maar drie of vier trainingen meege- Karakteristiek ASWH-KIoetinge 2-0 (1-0). 2. Alexander van Dommelen 1-0, 89. Mels van Driel 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: B.B. van den Hel der (Ter Aar).-Gele kaart: Mitchell van Esveld (ASWH), Timo Jansen en Michel Maaskant (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Arjan van der Smis sen (29. Comé Schilperoort), Jaap Esser, Maarten van Rosevelt (82. Rogier Veenstra); Timo Jansen, Mats Willemse; Mark Schuit, Ing- mar Quist (67. Josimar Pattinama), John Schot; Bart Deprez. daan", vertelde hij. „Vorige week heb ik een halve wedstrijd bij het tweede gespeeld en ik had ver wacht dat ik eerst nog een hele wedstrijd bij het tweede zou spe len. Maar Diederik (Hiensch, trai ner) zei: Ga maar mee." Schilperoort startte op de bank, maar na 29 minuten moest hij er al in. Verdediger Arjan van der Smis sen had een beenwond opgelopen en kon niet verder. Schilperoort speelde met een helmpje, maar had de riempjes niet vastgemaakt. „Dat irriteert zo onder mijn kin", verklaarde hij. Een paar minuten na zijn entree viel hij en kwam zijn hoofd hard in aanraking met de grond. Schrik bij Kloetinge, maar Schilperoort kon verder. Twee keer durfde hij zelfs te koppen. Angst kende hij niet. „Anders moet je niet spelen. Ik heb in het ziekenhuis groen licht gekregen. De scans waren goed, mijn bloed was goed en de neuropsychologische tests ook." En dus speelde Schilperoort als vanouds als verdedigende midden velder. Maar in zijn eerste optre den kon ook hij de overmacht van ASWH niet breken. Het ging bij de thuisclub allemaal zo makkelijk, zo naturel en soms ook zo laconiek. Door dat laatste bleef Kloetinge uit eindelijk nog heel lang in de race. Binnen twee minuten stond Kloe tinge al op achterstand toen topsco rer Alexander van Dommelen een mislukte voorzet over Van der Schee en via de paal binnen zag zei len. Het ergste werd gevreesd, maar hier en daar met kunst- en vliegwerk hield Kloetinge de scha de tot kort voor tijd beperkt tot die ene 'lucky goal'. In de tweede helft kroop Kloetinge wat vaker uit zijn schulp en het kreeg warempel nog een kans op de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd speelde de goed invallende Josi mar Pattinama zich vrij en met zijn schot dwong hij doelman Jor- dy van de Corput tot zijn enige red ding van de middag. Zie ook www.pzc.nl/video Voor het eerst sinds lange tijd speelt Hoek op eigen veld weer eens een duel dat het publiek kan bekoren. De zaterdag-hoofd klasser moet tegen Schevenin gen genoegen nemen met een gelijkspel (1-1), maar blijft nog wel kansrijk in de strijd om de derde-periodetitel. door Barry van der Hooft HOEK - Soms kan het doelsaldo van een ploeg veel verklaren. Hoek is de nummer zeven van de hoofdklasse B, maar heeft met 26 tegentreffers de op één na minst gepasseerde verdediging. Een blik op het aantal gemaakte doelpun ten (27) leert echter dat Hoek in aanvallend opzicht heel ver achter blijft bij de concurrentie. Het beeld is zelfs een beetje schrij nend. Alleen de laagvliegers Nieuw Lekkerland (24 treffers) en LRC (18) zijn dit seizoen minder productief. Zelfs hekkensluiter Heerjansdam (31) scoorde al vaker dan Hoek. Dan is het niet zo vreemd dat je niet mee kan doen om het kampioenschap, in een klasse waarin niet één club er echt bovenuit steekt. Dat bleek ook zaterdag weer. Sche veningen mag dan de koploper zijn, maar wie de twee ploegen naast elkaar legde, zag weinig ver schil. Scheveningen had wat meer fysieke kracht in huis, probeerde profijt te halen uit de fenomenale traptechniek van Sjaak Polak, maar speelde niet als een kam pioen. Hoek was in fases van de wedstrijd gelijkwaardig of zelfs be ter dan de lijstaanvoerder, maar kwam opnieuw moeizaam tot het creëren van échte kansen. Scheveningen kreeg er voor rust ook niet veel, maar scoorde wel op een belangrijk moment. Mehmet Aldogan dook één minuut voor rust op uit de rug van Giovanni Siereveld, gooide er een versnelling uit en verschalkte doelman Jordi de Jonghe (0-1). Met Jari Vyaene voor Regilio Pi nas, die last heeft van hielspoor, leek Hoek na rust geen vuist te kunnen maken. „We wilden erop vliegen, de afvallende bal én de duels winnen", zei trainer Ruud Pennings. „Maar na rust dreigde het hetzelfde spelbeeld te wor den." Pennings greep in en haalde ne gen minuten na rust Ferry Alfons van het veld. De routinier was Karakteristiek Hoek-Scheveningen 1-1 (0-1). 44. Mehmet Aldogan 0-1, 70. Gui- llaume Clinckemaillie 1-1. Scheids rechter: W. O'Niel (Amsterdam). Gele kaart: Sebastien Hermans, Lio nel Fitsch (beiden Hoek), Jeffrey Ros en Marcel de Bruijn (beiden Scheveningen). Aantal toeschou wers: 650. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch; Sebastien Hermans, Tim de Meersman, Ferry Alfons (54. Dimitri van Oppens); Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer en Regilio Pinas (46. Ja ri Vyaene). niet blij met die wissel en dook meteen de kleedkamer in. Zijn vervanger was de afgelopen we ken oök al niet te spreken over de beslissingen van Pennings. Dimi tri van Oppens, die deze winter overkwam van profclub Sint Ni klaas, verdween begint maart na de nederlaag bij RVYH uit de ba siself van Pennings. „Ik ben eigen lijk uit het niets op de bank te rechtgekomen", zei hij na afloop. „Ik heb de afgelopen jaren op een hoger niveau dan de hoofdklasse gespeeld en was altijd een vaste waarde. Het is eigenlijk voor het eerst in mijn carrière dat ik geen basisspeler ben." Dat is hij aanstaande zaterdag in Leerdam wel weer. Van Oppens viel ten eerste goed in tegen Sche veningen en zaterdag mist Hoek tegen LRC de geschorsten Sebas tien Hermans en Lionel Fitsch. Van de selectie blijven dan nog dertien fitte spelers, inclusief twee keepers, over. Dan is het niet zo moeilijk om elf namen op papier te zetten. Van Oppens neemt dan de rol over van Her mans, als controlerende midden velder. „De afgelopen weken moest ik kie zen tussen die twee", zei Pen nings. „Ik vind Sebastien Her mans iets beter, omdat hij meer vooruit durft te voetballen." Van Oppens kan dat echter ook, liet hij zaterdag zien. Want Hoek leek op weg naar de achtste neder laag van het seizoen, tot Van Op pens regisseur Tim de Meersman met een bekeken pass vrijspeelde. De Meersman hield het overzicht en bediende Guillaume Clincke maillie, die van dichtbij voor de door Aector Dooms zaamslag - Het contrast was zater dag groot na afloop van de derby tussen Zaamslag en GPC Vlissin- gen. Bij de Vlissingers werd de 2-1-overwinning uitbundig ge vierd, terwijl het bij Zaamslag ake lig stü was. De confrontatie tussen beide ploe gen was qua voetbal de zwakste derby van het laatste decennia. Spelers klaagden over het slechte veld, maar Zaamslag-trainer Ken ny Verhoene deed daar niet aan mee. „Dit was het niveau van de eerste klasse onwaardig." Aanval ler Peter Dieleman sprak van een drama. „Het was slecht voetbal op een slecht veld", vond de maker van het enige doelpunt van Zaam slag. Verhoene wilde de straf schop, een cadeautje van scheids rechter Ebink uit Oud-Beijerland aan GPC, niet als excuus aanvoe ren. „We vergaten zelf ons spel te spelen. We zijn meegegaan in het spel van de tegenstander, die de lange bal hanteerde. Het is onver klaarbaar. Was het stress vanwege het belang van de derby?" GPC begon beter aan de wedstrijd dan de Zeeuws-Vlaamse ploeg en dwong een aantal hoekschoppen af die echter niets opleverden. Bei de teams grossierden in foute pas ses. Van combinatievoetbal was geen sprake, omdat het midden veld te vaak werd overslagen. „Zaamslag zakte in. Dat was voor ons lastig voetballen", zei GPC-trai- ner Jurriaan van Poelje. Het openingsdoelpunt van Zaam slag kwam uit de lucht vallen. Een uittrap van GPC-doelman Max Le- ijer viel op het hoofd van Joris Ra demakers. De aanvoerder lanceer de met de kopbal Peter Dieleman, die met zijn linkervoet fraai af werkte: 1-0. Op slag van rust was Tommy Tissink na een vrije trap van Juriën Dam via een scrimma ge nog dicht bij de 2-0. Na rust kwam GPC goed uit de startblokken. Björn Ronde miste de kans op de gelijkmaker. De aan valler kreeg de bal niet langs Zaam- slag-doelman Mitchell Braafhart. Na een kwartier kreeg GPC waar het recht op had. Daar was wel een dubieuze strafschop voor no dig. Remon de Vlieger had even contact met Rademakers, wat vol doende was om zich te laten val len. Scheidsrechter Ebink wees ge decideerd naar de stip. Grigor Sa- hakjan schoot onberispelijk raak: 1-1. Zaamslag was daarna helemaal van slag. GPC profiteerde van de ruimte. Invaller Ricardo de Nooijer werd matchwinnaar op aangeven van Ronde: 1-2. Van Poelje maalde niet om de vrij gemakkelijk gegeven strafschop. „Dit was een cruciale wedstrijd. We hebben verdiend zes punten gepakt van Zaamslag en alles in ei gen hand met thuisduels tegen de laagst geklasseerde ploegen. Ik ben er heilig van overtuigd dat we in de eerste klasse blijvèn." Zaamslag-middenvelder Jurien Dam (links) lijkt het af te moeten leggen if een duel met GPC-aanvoerder Mathijs Lugtenburg. foto Mark Neelemar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64