Vertier voor vriendinnen :eeland 115 Goes Marketing 'Mensen van het circus Koninklijke eer waren aangeslagen' Tweede plaats Scherpenisser schoolschakers maandag 26 maart 2012 De Vriendinnendag was het eerste evenement van de Stichting Goes Marke ting. Daarin zitten onder meer wethouder Loes Meeuwisse, Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes en de Coese binnenstadsmanager. HEINKENSZAND Politie houdt jongen aan in Heinkenszand De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 16-jarige jongen uit Heinkenszand aange houden op het Van der Biltplein in zijn woonplaats. Agenten troffen de jongen aan tijdens een controle en fouilleerden hem op grond van de opiumwet Tijdens het fouille ren viel uit zijn zak een voorwerp dat op een vuurwapen leek. De jon gen is meegenomen voor verhoor en in verzekering gesteld. THOLEN Thools meezingkoor zoekt nieuwe dirigent Meezingkoor Oor ons Us uit Tho- len is dringend op zoek naar een nieuwe dirigent. De vacature in ontstaan door het vertrek van Anni- ka van Boxhoorn. Het koor, dat dit jaar vijf jaar bestaat, zingt Neder landstalige nummers in allerlei genres. De repetities vinden plaats op donderdagavond in café Hof van Holland in Thölen. Aanmelden kan via 0166-603798. VL1SSINGEN Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KAPELLE Paasconcert voor scholen in Tsjaad Symfonisch ensemble Negienot en het christelijk gemengd koor Met Hart en Stem verzorgen zaterdag 31 maart een paasconcert in de grote kerk in Kapelle. De avond staat in het teken van de actie 'Zeeland helpt scholen in Tsjaad' van stich ting Woord en Daad. Tijdens het concert wordt voor dit project een collecte gehouden. Het concert begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 5 euro. Kinde ren tot 12 jaar mogen voor 2 euro naar binnen. SAS VAN GENT Dronken automobilist Vrouw (78) gewond veroorzaakt aanrijding bij roof van handtas De politie heeft zondagochtend vroeg rond 05.00 uur op de Ko ningsweg in Vlissingen het rijbe wijs ingevorderd van een 43-jarige Vlissinger. De man reed onder in vloed van te veel alcohol in zijn au to en veroorzaakte een aanrijding op de Koningsweg. Na een blaas- test bleek dat de man ruim drie maal de toegestane hoeveelheid al cohol had genuttigd. GOES Man aangehouden wegens drugsbezit Een 22-jarige man uit het Gelderse Voorthuizen is vrijdagavond aange houden in Goes, omdat hij drugs in bezit had. De politie kreeg de man rond half 12 in het vizier. Bij het doorzoeken van zijn bus, aan de Grote Kade, troffen agenten vier buisjes met vermoedelijk GHB aan. De man is meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. HanssuiMsgKHKBiHnBnai door Rob Paardekam GOES - Het te water raken van een olifant bij Circus Renz in Goes, za terdagavond, maakte heel wat los. Op de website van PZC plaatsten veel mensen een reactie. De discus sie spitste zich toe op de vraag of dieren wel thuishoren in het cir cus. „Een circus zonder dierenleed is tien keer mooier", is de duidelijke boodschap van Leo. Ook Ed is kri tisch. „Ik heb een paar jaar geleden olifanten op het Molenplein ge zien, die met hun voor- en achter poot waren vastgeketend. Dat is hun hele leven." Ene Wim gaat nog een stapje ver der door te suggereren dat het cir cus de olifant expres heeft laten uitbreken voor de publiciteit. „De ze olifant belandde niet per onge luk in de sloot", stelt hij. „Iedereen weet nu dat het circus bij de Zee landhallen staat." Een andere bezoeker van de site reageert onder de naam 'was erbij' verbolgen op deze beschuldiging. „De mensen van het circus waren tijdens de reddingsactie en daarna zichtbaar aangeslagen. Ze waren heel erg opgelucht toen het beest weer op het droge was. Ik heb het idee dat deze mensen echt wel hart hebben voor de dieren." Ook Willem ziet weinig kwaad in het houden van dieren door het circus. „Deze dieren zijn geboren in gevangenschap en weten niet beter. Ik denk dat ze beter ver zorgd worden dan menig kind." R. Koelewijn gooit het over een vrolijke boeg. „Laten we van een mug geen olifant maken. Laat het circus gewoon doen wat ze al hon derdzeventig jaar doet." Reageer ook op www.pzc.nl SINT PHILIPSLAND - Adri van der Reest (I) en Bram van Iwaarden uit Sint-An- naiand zijn zaterdag benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Dat ge beurde tijdens de jaarlijkse bindingsavond van de Thoolse brandweer in het dorpshuis van Sint Philipsland. Beide mannen zijn al sinds 1973 actief voor de blusgroep Sint-Annaland. Van der Reest was actief als onder meer hoofd brandwacht en chauffeur, terwijl Van Iwaarden zich verdienstelijke maakte als onder meer bevelvoerder en postcommandant. foto Leo Adriaansen Een 78-jarige vrouw is zaterdaga vond in de Canadaweg in Sas van Gent slachtoffer geworden van een straatroof. De vrouw hoorde achter zich een scooter naderen en vervol gens werd haar tas uit haar hand gerukt en werd zij enige meters meegesleurd. Ze liep een schaaf wond op. De scooter verdween richting Papegeuleestraat. De vrouw kreeg hulp van omstanders. NEELTJE JANS Jacht loopt vast voor kust van Schouwen De bemanning van KNRM-station Neeltje Jans heeft zaterdagochtend een Noors motorjacht geholpen dat aan de grond was gelopen op de zandbank Bollen van het Nieu we Zand voor de kust van Schou- wen-Duiveland. De melding kwam even over half acht binnen. Na een half uur varen was reddingboot Koopmansdank ter plaatse. TERNEUZEN - De Leonardo-afdeling van basisschool De Meerpaal uit Temeuzen is weer Zeeuws Kam pioen Schoolschaken geworden. Twintig Zeeuwse teams streden za terdag om de titel Zeeuws Kam pioen Basisschoolschaken. Een team van De Meerpaal uit Terneu- zen behaalde zoals vorig jaar de eerste plek en plaatste zich hier mee voor het Nederlands Kam pioenschap Basisschoolschaken. Tweede werd de Groen van Prin- stererschool uit Scherpenisse en derde de Oude Vaart uit Temeu zen. Manuel Colsen, die wekelijks schaakles geeft aan de Leonardo- klassen op De Meerpaal, ziet het verdere verloop van de schaak- strijd met vertrouwen tegemoet. Vorig jaar strandde De Meerpaal in de kwartfinale. Het NK School schaken wordt 26 mei gehouden in Leiderdorp. bouwd tot beautyplein. „Nee, we zijn hier niet speciaal voor de vriendinnendag", zegt Yvette als ze net haar nagels heeft laten lak ken. „Maar als ik er dan toch ben, laat ik dit natuurlijk niet aan me voorbij gaan." Haar vriendin houdt het bij kijken. „Leuk, hoor, zo'n vriendinnendag, maar ik pak liever een terrasje." Moeder Pauline en dochter Roos (13) zijn wel speciaal voor de vrien dinnendag naar Goes gekomen. „Want behalve moeder en dochter zijn we ook vriendinnen", stelt Pauline. Het tweetal heeft zojuist meegedaan aan een danswork- shop bij de Stenen Brug. „Nu wil ik cupcakes gaan maken, waar is dat ook weer te doen?", vraagt Roos aan haar vader, die op een bankje heeft zitten kijken. Hij haalt een printje uit zijn kontzak. „Eens kijken..." Twee andere vriendinnetjes - Em ma en Renske - hebben niet zo veel interesse voor de cupcakes. „Wij komen voor Robin Zijlstra", roepen ze in koor. De zanger en ac teur - bekend van onder meer Idols en Goede tijden, slechte tij den - verzorgde gistermiddag een optreden op de Grote Markt. Em ma probeert de ware reden van haar komst een beetje te verdoeze len door te zeggen dat hij echt wel goed kan zingen, maar Renske is goudeerlijk. „Hij is gewoon een lek ker ding, hahaha." De vriendinnendag was het eerste evenement van de Stichting Goes Marketing, die in januari officieel werd opgericht. Deze club moet Goes beter op de kaart zetten met onder meer citymarketing en aller lei evenementen. Goes lijkt er een succesvol eve nement bij te hebben. De diver se onderdelen van de vriendin nendag, door heel de binnen stad, werden druk bezocht. door Rob Paardekam Nu is het wel de vraag of al die vrouwen echt voor de vriendinnen dag kwamen. Het was tenslotte koopzondag én mooi weer. Dat betekent dat het sowieso druk is in de stad. Yvette en Marjolein, twintigers uit Goes, lieten zich gisteren verwen nen op de Vlasmarkt, die speciaal voor de vriendinnendag was omge- De eerste vriendinnendag bood aller lei soorten vertier. Van nagels lak ken op de Vlasmarkt (foto links) tot een modeshow op de Grote Markt. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61