Supermarkt beschoten 141 zeel; Bomen ter herinnering Eigenaar park wil best praten over buitenbad Redt de Kaloot is ongelukkig met langdurige afsluiting van strandje Kunst en cultuur Dansfeest Zeeland door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De Spar-super- markt aan de Molenstraat in Oud-Vossemeer is vrijdagavond kort na sluitingstijd beschoten. Er vielen geen gewonden. Uitbater Arjan van Ommen heeft aangifte gedaan bij de politie. Volgens hem wilden personeelsle den even na 8 uur de deur afslui ten toen ze een harde knal hoor den. Daarna zagen ze een gat in het raam. Voor de ondernemer was vrij snel duidelijk dat er moet zijn geschoten. „Het zijn hele dik ke en stevige ramen, waar echt niet zomaar iets doorheen gaat. Ie kunt er bij wijze van spreken zo hard als je wil met een sleutel op slaan en dan zit er nog geen krasje op." Van Ommen denkt dat er is ge schoten met een 'luchtdruk-ach- tig' wapen. De drie personeelsle den die op het moment van het voorval nog in de winkel aanwezig waren, zijn volgens hem behoor lijk geschrokken. De uitbater heeft voor de zekerheid slachtofferhulp ingeschakeld. Ten tijde van het incident stond een groepje jongeren vlakbij de winkel. Ook fietsten er een paar jongeren langs. „De politie heeft hen ondervraagd, maar ze zeggen allemaal niets gezien te hebben", stelt Van Ommen. Hij wil de jonge ren overigens niet beschuldigen. „Ik kan niet hard maken dat zij iets met het incident te maken hebben. Ik weet gewoon niet wie het gedaan heeft." De ondernemer, die ook de Spar in Sint-Maartensdijk uitbaat, wil het incident niet groter maken dan het is. Hij spreekt over balda digheid. „Daarmee wil ik het zeker niet goedpraten, maar het gaat ge lukkig niet om een overval of fy siek geweld. Dat is nóg erger." Van Ommen is lovend over het op treden van de politie. Die was vol gens hem tien minuten na het inci dent al ter plaatse en heeft uitge breid onderzoek verricht. „De poli tie heeft van alle jongeren een ver klaring afgenomen en hun namen en adressen genoteerd." BORSSELE - Vereniging Redt de Ka- loot is verontwaardigd over het feit dat het Kalootstrandje bij de kerncentrale in Borssele van half maart tot oktober is afgesloten voor het publiek. Volgens projectbureau Zeewerin gen is dat nodig omdat aan de dijk wordt gewerkt. Enkel tijdens de bouwvak is het strandje toeganke lijk. De vereniging stelt dat de be langen van recreanten worden ge schaad. „Wij verzoeken u dan ook met klem om maatregelen te ne men om het strand bereikbaar te houden", schrijft ze in een brief aan het projectbureau. „Dat moet kunnen, want er wordt niet op het strand gewerkt, maar op de dijk." De vereniging zegt in heel Europa leden te hebben die naar het Ka- lootstrand komen voor de fossie len. „Deze mensen komen straks helemaal voor niets naar Zeeland." maandag 26 maart 2012 Gat in het raam bij Spar in Oud-Vossemeer Ook kunst en cultuur had een rol tijdens de eerste Vriendinnendag. Zo was er in het voormalige oude mannenhuis aan de Zusterstraat een tentoonstelling van kunstenaressen en kon in de art-house zaal van podium 't Beest de film 'Beginners' worden bekeken. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Als de ge meenteraad van Tholen graag een buitenbad wil toevoegen aan het toekomstige zwembad op vakantie park De Pluimpot is eigenaar Jeroen Knols bereid om daarover te praten. Dat schrijft hij in een brief aan de raad. Het vakantiepark - dat in de toe komst overigens Buitenplaats Haestinge gaat heten - wordt bin nenkort uitgebreid. Op het nieuwe gedeelte wil de eigenaar een over dekt zwembad neerzetten. Dat is ook bedoeld voor de inwoners van Sint-Maartensdijk en omliggende dorpen. Op die manier kan het die nen als alternatief voor zwembad Haestinge, dat op termijn waar schijnlijk wordt gesloopt. De inwoners zijn echter niet te spreken over dit alternatief Ze vin den het binnenbad aan de kleine kant, maar nog veel erger vinden ze het dat er geen buitenbad komt. Actiecomité 2 meter 10 maakt zich sterk voor de komst van zo'n voor ziening. Ook in de gemeenteraad gaan stemmen op voor het toevoe gen van een buitenbad. Knols staat daar niet onwelwillend tegenover. Volgens hem kan een buitenbad de aantrekkingskracht van het park voor bepaalde doel groepen vergroten. Aan de andere kant kan dit volgens hem ook ten koste gaan van andere doelgroe pen, die hij ook graag naar het park wil halen. „Dit vereist een zorgvuldige afweging en aanvul lend onderzoek", schrijft de onder nemer in een brief aan de gemeen teraad. Hij wil dit samen met de gemeente uitvoeren. Mocht tot de bouw van een bui tenbad worden besloten, dan is de vraag wie dat gaat betalen. Het ac tiecomité ziet een publiek-private samenwerking wel zitten, waarin ondernemer en gemeente samen zorg dragen voor de komst van een volwaardig zwembad. STELLING 'Mosseldag moet blijven zoals het is'. Geef uw mening over deze stelling op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl •S-HEER ABTSKERKE - Dansliefheb bers kunnen zaterdag 31 maart te recht in hét dorpshuis van 's-Heer Abtskerke voor het dansfeest 'dans je vrij'. De avond begint met een workshop. Daarna kan er worden gedanst op muziek van dj Peter De- mey. Aanvang: 20.30 uur. NISSE - De stichting Mo(nu)ment voor een kind heeft zaterdag zes bomen geplant aan de Oudekamer- sedijk in Nisse. Door het planten van de bomen wil de stichting de herinnering le vend houden aan kinderen die 'zijn overleden aan een stofwisse lingsziekte. Sinds de stichting in 1998 zijn eerste boomplantdag - hield, zijn op de her inner ingsdijk, vlakbij de schaapskooi, al 135 bo men geplant. Vóór ze in de grond gingen, was er zaterdag een minuut stilte bij het monument op de dijk. Die och tend was er een herdenkingspro gramma in de kerk van Nisse. bediening! aanhangwagens www.zeelandaanhangwagens.nl Bij aanschaf van een Saris kiep aanhangwagen. o Driezijdig of achterwaarts kippend, o Aluminium borden, o Stalen vloerplaat, o Geïntegreerde bindhaken. deze actie is geldig in de maanden maart en april. Zeeland Aanhangwagens - Uijterschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60