Meer koopzondagen kwestie van tijd edit BEVELANDEN/THOLEN Scholieren oefenen alvast voor de brugklas Vals kenteken almanak Au MAANDAG 26 maart 2012 13 Vertier voor vriendinnen 14/15 Meerderheid raad wil verruiming, maar het is de vraag of dat tijdens deze raadsperiode gebeurt door Rob Paardekam GOES - Het lijkt een kwestie van tijd voor Goes meer koopzonda gen krijgt. Een meerderheid van de gemeenteraad wil gehoor geven aan de oproep van de Onderne mers Organisatie Goes (OOG) om de winkels twaalf zondagen per jaar open te laten gaan. PvdA, WD, D66 en Groenlinks inniinmHiiiii in iiimuiiiHinuw wiiMiiii>miuiiiiniiiimiHin>ii zien een maandelijkse koopzon dag wel zitten. Zelfs de SP, die op landelijk niveau sterk gekant is te gen het fenomeen, geeft aan dat over een uitbreiding naar twaalf best valt te praten. Toch is het de vraag of het aantal koopzondagen in deze raadsperio de nog wordt uitgebreid. In het col lege-akkoord hebben CDA, PvdA en WD afgesproken het huidige beleid van maximaal acht koop zondagen te handhaven. PvdA en WD stellen echter dat de econo mische omstandigheden zijn ver anderd. „Daarom hebben wij als WD de coalitiepartners verzocht hun standpunt te heroverwegen", zegt Dick van de Velde. „Als het CDA toch vasthoudt aan het coali tie-akkoord accepteren we dat. Dan geldt: afspraak is afspraak." Ellemijn van Waveren (CDA) zegt inderdaad te willen vasthouden aan het huidige beleid. „Wij zijn niet principieel tegen koopzonda gen, maar ik vraag me af of je alle winkeliers blij maakt met een ver ruiming. Veel kleine, zelfstandige middenstanders zitten daar hele maal niet op te wachten. We moe ten de binnenstad zeker verster ken, maar ik denk niet dat meer koopzondagen dé oplossing is." Toch denken veel fracties dat Goes op termijn niet ontkomt aan een verruiming. „Goes krijgt een keer twaalf koopzondagen, daar ben ik zeker van", zegt Pieter Romijn van D66. Ook volgens Dorith van Ewijk (Groenlinks) valt er niet aan te ontkomen. „Je prijst jezelf uit de markt als je niet met andere steden meegaat." V^JXSB&^i£!89SX£C££g8&eSSG^A'2}SS^8S&jS£2Xi SINT-MAARTENSDIJK - Dertig leerlin gen uit groep 8 van verschillende basisscholen deden zaterdag mee aan het brugpieperkampioenschap in gemeenschapscentrum Haestin- ge in Sint-Maartensdijk. Ze namen het tegen elkaar op met onder meer boeken kaften, het re pareren van een fiets en het inpak- kan van een boekentas. Deze nutti ge onderdelen werden afgewisseld met leuke spelletjes als een hinder- nisbaan en een rodeo-stier. Het organiserende Evenementen comité Smalstad hoopt het brug pieperkampioenschap ook de ko mende jaren te kunnen organise ren, maar dat valt volgens Jan van der Kleijn niet mee. „Het is moei lijk om het financieel rond te krij gen", zegt hij. „Om die reden kon het evenement vorig jaar niet door gaan. Dankzij een bijdrage van Ho tel Kom is het dit jaar wel gelukt, maar het blijft lastig." Er deden zaterdag dertig kinderen mee. Dat viel een beetje tegen. „In 2010 waren het er nog vijftig", al dus Kleijn. „Als je kijkt wat het or ganiseren van dit evenement nu kost per kind is het eigenlijk niet te doen." Joyce Priem uit Scherpe- nisse won de eerste prijs. GOES - De politie heeft zaterdag avond in de Van de Spiegelstraat in Goes twee vrouwen aangehou den, omdat ze in een auto met val se kentekenplaten reden. Het ging om vrouwen van 44 en 18 jaar oud uit Goes en Haarlem. Ze zijn bei den in verzekering gesteld. jers in deze krant! Communiceren is M 28 belangrijk voor m a dt verenigingen 1 19;00 Editoo maakt dit mogelijk! Kom naar de demo avond in Middelburg! Kijk op www.editoo.nl/actueel Iedereen kan bladen maken. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Ql www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Als je met kunst in aanraking komt, kan dat allerlei soorten van emoties teweeg brengen. Schoonheid kan mensen zelfs ziek maken. Dat be weerde althans de Franse schrijver Stendahl, die emotioneel sterk werd gegrepen door de aanblik van de Ita liaanse stad Florence. Sindsdien wordt gesproken van het Sten- dahl-syndroom. Dat kan gepaard gaan met hartkloppingen, duizelig heid en verlies van bewustzijn. Het zich bewegen tussen kunstvoor werpen kan echter ook leiden tot li chamelijk letsel. Zo kwam. zaterdag in een Middelburgse galerie een jon gen hard in aanraking met een tafel rand, hetgeen resulteerde in een huil bui. Diens vader sprak toen: „Dit is net als bij kunst, pure emotie".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59